zawody sportowe

051215sZmagania w piłce siatkowej

W sobotę 5 grudnia na sali sportowej w Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa     w Piłce   Siatkowej  dziewcząt  i  chłopców. Zawody  cieszyły  się sporym zainteresowaniem wśród uczniów Naszej szkoły wystartowało 15 drużyn klasowych - łącznie ponad 100 osób. Wśród dziewcząt, które wystawily 9 ekip, wygrały zawodniczki z klay III d i e, drugie miejsce zajęła klasa III c, a trzecie klasa III b. Chłopacy wystawili 6 drużyn. Bezkonkurencyjny okazali się uczniowie klasy III A, drugie miejsce zajęła klasa I A, a na najniższym stopniu stanęła reprezentacja klasy III b. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy które wreczyl Dyrektor szkoły Pan Ireneusz Młynek.

T.R.

zagacIndywidualne Biegi Przełajowe

Szymon Zagacki z klasy IIIA wygrał Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Impreza odbyła się w Rawiczu na Stadionie Żużlowym w dniu 08.10.2015. Gratulujemy zwycięzcy i życzymy powodzenia w finałach rejonowych.

120915iXXII Bieg Olimpijski

W sobotę, 12 września 2015r., nasi uczniowie wzięli udział w XXII  organizowanym na hipodromie w Racocie. W biegu wzięło niespełna dwa tysiące zawodników. Po biegu odbyło się losowanie nagród, wśród których było do wygrania dwadzieścia dwa rowery.

Ł.C.

Mecze rugby

Śnieg jak szybko spadł tak stopniał. Udało się jednak rozegrac dwa towarzyskie mecze rugby. Wzięły w nich udział klasy II A i I B,C . Było dużo zabawy, sportowej rywalizacji,  klika niegroźnych kontuzji i jedna rozdarta koszulka Macieja. Czekamy na więcej śniegu. Obejrzyj zdjęcia w galerii :).

Jesteśmy Mistrzami Powiatu w Piłce Ręcznej 2015

14 stycznia byliśmy gospodarzami finałowego turnieju piłki ręcznej chłopców organizowanego przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. W turnieju wzięły udział cztery najlepsze zespoły w powiecie rawickim: Sierakowo, Szkaradowo, Pakosław oraz gospodarz. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” dwa razy po 8 minut. Mecze były zacięte a gra momentami bardzo twarda.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Bojanowo                  Sierakowo         6:6

Szkaradowo   -             Pakosław          9:4

Sierakowo       -            Pakosław        10:3

Bojanowo       -             Pakosław        12:4

Bojanowo       -             Szkaradowo      5:4

Sierakowo       -            Szkaradowo      3:4

Ostateczna kolejność:

1.      Gimnazjum Bojanowo

2.      Gimnazjum Szkaradowo

3.      Gimnazjum Sierakowo

4.      Gimnazjum Pakosław

Skład zespołu: Apollo Poprawa, Sławomir Łukaszczyk, Mateusz Woźny, Damian Tyczyński, Michał Szymański, Patryk Graczyk, Mikołaj Offert, Bartosz Rządkowski, Jóskowiak, Szymon Zagadki, Marcin Olejniczak opiekun Damian Pernak.

Gratulujemy naszym chłopakom i życzymy powodzenia w finale rejonowym, który odbędzie się w Kościanie w lutym. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Turnieju znajdujących się w galerii.

Turniej koszykówki Triobasket

W poniedziałek 10.11.2014 odbyła się VII edycja turnieju koszykówki Triobasket o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Bojanowie. Do rywalizacji zgłosiło się 7 zespołów, grając systemem "każdy z każdym"". Należy zwrócić uwagę, że mimo braku podziału na kategorie, dziewczyny świetnie dawały sobie radę w rywalizacji z silniejszymi fizycznie chłopcami, często wychodząc zwycięsko. Do ostatniego meczu żaden zespół nie mógł czuć się pewnym zwycięstwa. Ostatecznie zwyciężyła klasa IIA w składzie: Zuzanna Wawrzyniak, Patryk Graczyk, Szymon Zagacki. Miejsce drugie zajęły dziewczyny z IA: Karolina Kuropka, Patrycja Tyczyńska, Izabela Waszkiewicz i Zofia Puzanow. Miejsce trzecie przypadło chłopcom z IA w składzie: Krzysztof Szarzyński, Sebastian Bella oraz Jakub Łapczyński z IIA. Gratulujemy zwycięzcom!

ZDĘCIE    ZDJĘCIE    ZDJĘCIE