KONKURSY (archiwum)

   sport  (archiwum)

27 czerwca 2014 Nareszcie wakacje. Po odebraniu świadectw możemy udać się na zasłużony odpoczynek

fotografia1

fotografia2

fotografia3

26 czerwca 2014 Dziś pożegnaliśmy uczniów trzecich klas gimnazjum. Wśród tegorocznych absolwentów aż 21 otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Natalia Łodyga oraz Anita Biedrowska uzyskały najwyższą w szkole średnią. Anita Biedrowska napisała najlepiej egzamin gimnazjalny. W czasie uroczystości miało miejsce przekazanie sztandaru przez poczet sztandarowy młodszym kolegom z klas pierwszych. Po części oficjalnej uroczystości obejrzeliśmy występy artystyczne naszych absolwentów a następnie bawiliśmy się w rytmach muzyki - już po raz ostatni w tej szkole

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

19-22 czerwca 2014 Ostatnią wycieczką SK PTSM "Wędrownicy" była wycieczka na Śląsk Cieszyński, Zaolzie i kraj morawsko- śląski w Czeskiej Republice. Zwiedziliśmy takie miasta jak: Cieszyn, Czeski Cieszyn i Frydek - Mistek oraz zapoznaliśmy się z historią regionu. W wycieczce uczestniczyło 13 członków naszej organizacji. Warto nadmienić, że w roku szkolnym 2013/2014  opiekun organizacji mgr Sergiusz Chwiłkowski zorganizował 17 wycieczek, w których uczestniczyło 272 uczniów naszej szkoły. W tym roku SK PTSM "Wędrownicy" zakończyło 24 rok swojej działalności. We wszystkich  imprezach organizowanych w tym okresie przez opiekuna wzięło udział 5371 uczniów.
11 czerwca 2014 W Szkolnym Konkursie Matematycznym I miejsce i tytuł najlepszego matematyka w szkole w roku szkolnym 2013/2014 zdobyła Anita Biedrowska z kl. III e, II miejsca równorzędnie zajęli Adrian Fiebig kl. I b, Patryk Łapczyński kl. Ia i Kacper Ptaszkowski kl. II a.
07 czerwca 2014 7 uczniów - członków SK PTSM "Wędrownicy" uczestniczyło w rajdzie rowerowym po Wielkopolskim Parku Narodowym (Puszczykówko- Mosina). Zwiedziliśmy m. in. Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz podziwialiśmy piękne widoki z platformy widokowej (17 m.) umieszczonej na zboczach Osowej Góry.
03-06 czerwca 2014 Prezentacje projektów edukacyjnych. Uczniowie klas drugich przedstawiali efekty swojej kilkumiesięcznej pracy przed kolegami, nauczycielami i młodymi piłkarzami. Oprócz dużej dawki nowej wiedzy z różnych dziedzin życia uczniowie mogli skosztować specjałów kuchni meksykańskiej i włoskiej, obejrzeć filmiki z życia szkoły, oraz już dzisiaj zaplanować swój kalendarz na 2015 r.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

06 czerwca 2014 Odbyły się VI Powiatowe Mistrzostwa Języka Angielskiego. Uczniowie czterech szkół zmagali się z testem składającym się z czterech części: czytania ze zrozumieniem, słownictwa, gramatyki oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych. Wszyscy uczniowie spisali się doskonale, a poziom był bardzo wysoki. Mistrzem Powiatowym na poziomie klas I została Izabela Merena z klasy ID, na poziomie klas II uplasowała się uczennica z Jutrosina Aleksandra Kaźmieruk, a z klas III tytuł Powiatowego Mistrza Języka Angielskiego trafił do Michała Kaczmarka z klasy III C. Uczeń Michał Szymański z klasy II B zdobył tytuł Szkolnego Mistrza Języka Angielskiego. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

02 czerwca 2014 Na stadionie miejskim w Bojanowie odbył się "Dzień Dziecka" dla uczniów Gimnazjum. Zawody sportowe otworzył dyrektor szkoły. Były one podzielone na dwa etapy. W pierwszym rywalizowali uczniowie klas I, II i III miedzy sobą w sześciu konkurencjach. Natomiast w drugim chętne osoby mogły zmierzyć się z nauczycielami w tych samych konkurencjach sportowych co w pierwszym etapie. Na początku odbyły się sztafety 4x60 m - startowały w kolejności klasy I, II a na końcu III. Drugą konkurencją była sztafeta w workach która przysporzyła najwięcej emocji i zabawy podczas tego dnia. Po zakończeniu zawodów sprawnościowych odbyły się konkurencje techniczne. Były to: rzut beretem, rzuty drużynowe do kosza na czas oraz przeciąganie liny. W ostatniej zabawie zmierzyły się wszystkie klasy jednocześnie podczas toru przeszkód. W przerwie miedzy konkurencjami uczniowie otrzymali napoje oraz lody ufundowane przez rade rodziców. Najważniejszą rzeczą podczas tego dnia była dobra zabawa i aktywne spędzenie wolnego czasu, w turnieju wystartowało 14 klas, każda wystawiła reprezentacje która zaciekle walczyła w każdej konkurencji. Wystartowało około 200 uczniów co jest wynikiem rewelacyjnym. Na zakończenie imprezy Pan dyrektor wręczył dyplomy  i podziękował wszystkim za udział w imprezie. Wygranymi byli wszyscy, którzy  wzięli aktywny udział, ponieważ podczas tej imprezy liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, wynik zszedł na drugi plan :D  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

29 maja 2014 Duży sukces odniosły członkinie SKKT PTTK "Włóczykije" Zuzanna Wawrzyniak i Weronika Marchewka. Zdobyły I miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę". Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w Poznaniu w Oddziale Środowiskowym PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka.

fotografia1

fotografia2

29 maja 2014 Odbył się konkurs  z języka niemieckiego. Konkurs skierowany był do uczniów naszego Gimnazjum. Wzięło w nim udział 14 uczniów, którzy przygotowali się do przeprowadzenia z pamięci dialogów w języku niemieckim. Zbudowali dialog dotyczący mody i piękna oraz odegrali go w parach. Uczestnicy konkursu zastosowali rekwizyty podczas prezentacji dialogów. Były ocenianie: stopień przygotowania uczniów, ich zaangażowanie i umiejętności, tj. płynność  i poprawność wypowiedzi oraz dobór tematyczny materiału leksykalnego. Konkurs wygrali chłopacy z I a: Berger Michał i Łapczyński Jakub. II miejsce zajęły dziewczyny z klasy III e: Jankowiak Eliza i Wilczyńska Zuzanna. Na III miejscu uplasowały się uczennice z I d: Bekier Patrycja i Migdalczyk Natalia. Nagroda główna powędrowała w ręce Michała i Jakuba.  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

27 maja 2014 W konkursie powiatowym "Geografia z matematyką za pan brat", którego organizatorem było Gimnazjum w Sierakowie, I miejsce zajęła Anita Biedrowska  z kl. III e.
26 maja 2014

 

 

 Odbył się Konkurs kulinarny „Sałatkowy zawrót głowy” . 20 uczniów naszej szkoły stworzyło super zdrowe przepisy i pokazało swój talent kulinarny. Startowali w parach. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie okazali się prawdziwymi mistrzami kuchni. Miejsce pierwsze zajęły dziewczyny z klasy III b: Katarzyna Kaczmarek i Agata Gill. Przygotowały pyszną sałatkę w stylu śródziemnomorskim z łososiem. Otrzymały też nagrodę główną. Na II miejscu podium znaleźli się uczniowie z klasy III e: Wojciech Dubiel i Piotr Zuter, którzy przygotowali sałatkę makaronową z tuńczykiem i kaparami i tym samym udowodnili, że mężczyźni są wspaniałymi kucharzami. O III miejsce walczyły trzy pary. Ostatecznie znalazły się na tym miejscu dziewczyny z klasy III e: Maria Musielak i Zuzanna Wilczyńska, które przygotowały sałatkę z winogrona, sera błękitny lazur i prażonych orzechów polanych sosem miodowym. Dodatkowe punkty otrzymały za pięknie udekorowany stół. Na dwa wyróżnienia zasłużyły dwie pary z klas I: dziewczyny z kl. I b: Oliwia Prałat i Daria Woźniak z cudowną sałatką podaną w wydrążonym ananasie oraz chłopacy z kl. I c: Mikołaj Mikołajczak i Artur Sołtysiak z sałatką owocową, której cały smak zapewnił sos miodowo-śmietanowy. Konkurs oceniały i smakowały Pani Sławomira Szpurek i Izabela Świątkiewicz. Konkurs cieszył się takim zainteresowaniem, że w przyszłym roku ruszy kolejna edycja.  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

23 maja 2014

Nasza szkoła obchodziła dziesięciolecie nadania imienia gen. Dezyderego Chłapowskiego. Na uroczystości gościli przedstawiciele: organu prowadzącego, parafii bojanowskiej, Rady Rodziców, zaprzyjaźnionych szkół. Świąteczny dzień rozpoczął się od wysłuchania koncertu A. Walusa.W przemówieniu pan dyrektor przypomniał historię prac nad nadaniem szkole imienia.  Złożono kwiaty pod tablicą pamięciOgłoszono wyniki konkursu wiedzy o patronie (I miejsce Michał Berger kl. 1a) oraz konkursu plastycznego na portret patrona (I miejsce Marta Stachowiak kl.1d). W części artystycznej można było m.in. zobaczyć, usłyszeć poloneza w wielkopolskich strojach ludowych, film o Turwi (nakręcony przez nauczycieli), zdjęcia naszej szkoły, recytacje, gen. Chłapowskiego, w którego wcielił się Szymon Marchewka, zespół muzyczny i premierę skomponowanej specjalnie na tę okazję piosenki „Gniazdo”. Znaczenie patrona dla społeczności szkolnej podkreślały także gazetki tematyczne, wystawa nagrodzonych prac plastycznych oraz kronika dokumentująca prace nad nadaniem szkole imienia, a wszystko okraszone bukietami polnych kwiatów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

22 maja 2014

W naszej szkole odbył się etap powiatowy XXI Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, którego organizatorem jest Towarzystwo Samorządowe w Koninie. Duży sukces odniosły reprezentantki z Gimnazjum im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bojanowie, zajmując trzy pierwsze miejsca:

   I miejsce: Natalia Łodyga z klasy IIIc          II miejsce: Alicja Lisiak z klasy IIId                   III miejsce: Katarzyna Kaczmarek z klasy IIIb

Konkurs, w którym uczestniczą gimnazjaliści z województwa wielkopolskiego, ma już długą tradycję (organizowany jest od 1994 roku). Przewodniczącym kapituły konkursu jest senator RP Ireneusz Niewiarowski. Celem konkursu jest upowszechnianie podstawowej wiedzy o funkcjonowaniu samorządu i jego znaczeniu dla życia lokalnych społeczności. Dzięki współpracy z Wszechnicą Obywatelską oraz Eurocentrum organizatorzy konkursu wzbogacają jego zakres o zagadnienia związane z procesem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i integracją europejską. Chodzi o to, aby kształcić młodych obywateli, którzy dobrze rozumieją znaczenia dobra publicznego i odpowiedzialność za jego właściwe zagospodarowanie. Natalia i Alicja reprezentować będą powiat rawicki w zawodach centralnych, które odbędą się 9 czerwca 2014 r. w Żychlinie koło Konina.    Życzymy powodzenia!

19 maja 2014 Apel z okazji Dnia Ziemi  i Dnia Zdrowia fotografia
15- 18 maja 2014 SKKT PTTK "Włóczykije" zorganizowało czterodniową wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Choć pogoda nie sprzyjała, to jednak udało się poznać ciekawą rzeźbę krasową parku i obejrzeć interesujące zabytki. Pod opieką przewodnika uczniowie zobaczyli między innymi Jaskinię Ciemną, Jaskinię Łokietka, skałki: Igłę Deotymy, Rękawicę, Maczugę Herkulesa. Zwiedzili także dwa zamki na Szlaku Orlich Gniazd: w Pieskowej Skale i w Ojcowie. W drodze powrotnej na kilka godzin zatrzymali się w Krakowie, by odbyć spacer i przyjrzeć się zabytkom miasta.  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

13 maja 2014 Odbył się finał II edycji Zagadek Einsteina. Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami logicznego myślenia. 1 miejsce zajęła Natalia Łodyga z kl IIIc, 2 miejsce Filip Ostrowski z kl IIIc, a trzecie Paulina Wojtkowiak z IIIe. Gratulujemy. 

 

fotografia

10 maja 2014 Członkowie SK PTSM wzięli udział w rajdzie rowerowym, którego trasa prowadziła z Bojanowa do Sowin a następnie drogami polnymi i leśnymi do Sarbinowa. Stamtąd Szlakiem Czartoryskich pojechaliśmy do Rokosowa. Długość trasy w obie strony wynosiła 36 km. W Rokosowie zobaczyliśmy XIX wieczny zamek (gotyk romantyczny) oraz bogaty w drzewostan park otaczający zamek.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

29 kwietnia 2014 W szkole odbyła się XIV edycja imprezy turystyczno-krajoznawczej "Poznajemy Ziemię Rawicką". Wzięli w niej udział uczniowie z gimnazjów w Jutrosinie, Pakosławiu, Rawiczu, Sierakowie i Bojanowie. W ramach poznawania okolicy uczestniczyli w wycieczce do Pawłowic, podczas której obejrzeli pałac Mielżyńskich, zwiedzili wnętrza pałacowe oraz spacerowali po parku. Następnie odbyła się część konkursowa. Drużyny z poszczególnych szkół musiały wykazać się rozległą wiedzą o własnym regionie. Najwięcej punktów zdobyła drużyna z Sierakowa w składzie: Jakub Kokociński i Marcin Skotarek. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Pakosławia: Adrianna Leciejewska i Karolina Poniecka oraz Szymon Leciejewski i Tomasz Stanisławski. Bardzo dobrze spisali się także reprezentanci naszego gimnazjum: Wojciech Dubiel i Mikołaj Mikołajczak. Tylko jeden punkt dzielił ich od trzeciego miejsca. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Organizatorem imprezy było Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Włóczykije" przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Rawiczu oraz rawickiego Oddziału PTTK.  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

28 kwietnia 2014 Klasa 3 b wzięła udział w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie z harcmistrzynią Marią Świtałą. Spotkanie odbyło się przy okazji wystawy pod nazwą "Ponadwiekowa historia harcerstwa w Bojanowie".
23 kwietnia 2014 Dla naszych trzecioklasistów rozpoczęły się egzaminy. Dzisiaj część humanistyczna, 24.04.2014 r. część matematyczno- przyrodnicza, a następnego dnia egzamin z języka obcego. fotografia
17 kwietnia 2014 Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami odprowadzili IV Sztafetę Pamięci gen. T. Buka do granic miasta.
16 kwietnia 2014 W naszej szkole gościli żołnierze z 34. Brygady Kawalerii Pancernej, którzy już czwarty raz biorą udział w sztafecie poświęconej pamięci gen. Tadeusza Buka. W uroczystej akademii zaprezentował się zespół "Gołaszyniacy oraz uczniowie gimnazjum. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Generał Tadeusz Buk - Dowódca Wojsk Lądowych". I miejsce - Anita Biedrowska kl. III e, II miejsce - Marta Pastor kl. III c, III miejsce - Milena Ławniczak kl. II d. , wyróżnienie - Zuzanna Wilczyńska kl. III e. Goście przedstawili sylwetkę gen. T. Buka oraz wręczyli osobom uczestniczącym w organizacji tego przedsięwzięcia upominki.  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

4-6 kwietnia 2014 Członkowie SK PTSM uczestniczyli w 3-dniowej wycieczce do Warszawy. Mieszkaliśmy w schronisku Szkolnym "Syrenka" na Woli. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy wjazdu na XXX kondygnację Pałacu Kultury i Nauki, skąd roztaczał się piękny widok na stolicę, m.in. drapacze chmur przy ul. Emilii Plater i ul. Złotej. Poza tym zwiedziliśmy Zamek Królewski i Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Mauzoleum Walki i Męczeństwa (el. gestapo) oraz cmentarze - Stare Powązki i Ewangelicko- Augsburski. W Kościele Św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście zobaczyliśmy miejsce, w którym złożone jest serce Fryderyka Chopina. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza obejrzeliśmy uroczystą zmianę warty. Wycieczka do stolicy dostarczyła uczniom wielu wrażeń, na długo pozostanie w ich pamięci.  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

kwiecień 2014 SK PTSM "Wedrownicy" organizuje w II semestrze cykl wystaw pn. - Galeria jednego obrazu. Prezentowane dotąd były prace takich mistrzów pędzla jak: Vermeer van Delft (Dziewczyna z perłą), Iwan Szyszkim (Dębowy gaj), Carlo Parisi (Płaczący chłopiec), Jan van (Pejzaż włoski)

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

29 marca 2014 Gęsta mgła nie zniechęciła gimnazjalistów do udziału w pieszym rajdzie WIOSNA 2014 zorganizowanym przez SKKT PTTK "Włóczykije". Trasa prowadziła przez rezerwat "Dębno". Na mecie rajdu odbyły się konkursy i gry oraz uroczystość pasowania na turystę nowych członków koła. Wręczono legitymacje członkowskie i odznaki.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

29 marca 2014 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" wzięli udział w rajdzie rowerowym. Trasa rajdu prowadziła przez dwa województwa: wielkopolskie i dolnośląskie. Bojanowo - Trzebosz - Zaborowice - Sułków - Czernina - Jabłonna - Karolewo - Bojanowo. Razem przejechaliśmy około 22 km. W Czerninie zwiedziliśmy kościół pw. Śww. Wawrzyńca oraz ruiny pałacu.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

25 marca 2014 Odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W eliminacjach wzięło udział 28 uczniów, którzy rozwiązywali test zawierający pytania z przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy przedlekarskiej. 1m. zajął Szymon Kasprzak z IIIa, 2m. Mikołaj Poprawa z IId, a 3m. Katarzyna Kaczmarek IIIb. Najlepsi uczniowie będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym.
24 marca 2014 Dziś odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ekologicznego. Uczniowie klas drugich rozwiązywali test składający się z pytań i zadań dotyczących ochrony środowiska a wcześniej wykonali plakaty ilustrujące znane powiedzenie i przysłowia o wodzie. Zwyciężczynią konkursu została Karolina Walczak z klasy II b, II miejsce zajęła Dominika Szpurek z kl. II d a III Michał Szymański z kl. II b.  

fotografia

22 marca 2014 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" wzięli udział w rajdzie rowerowym "Witamy wiosnę". Trasa rajdu: Bojanowo - Kawcze - Szurkowo - Roszkowo - Roszkówko - Miejska Górka - Zakrzewo - Bojanowo

fotografia1

fotografia2

fotografia3

21 marca 2014

Pierwszego Dnia Wiosny – 21.03.2014r.  w piątek na dwóch ostatnich godzinach lekcyjnych odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Gimnazjalny. Wzięło w nim udział 5 drużyn 15-osobowych:Drużyna Zielonych z Bojanowa, Gołaszyna i Karolewa z Marią Musielak jako liderem;Drużyna Czarnych z Gościejewic, Gierłachowa, Wydartowa I i II oraz Tarchalina  z Maciejem Gabisiem na czele,Drużyna Niebieskich z Kawcza, Gierłachowa, Golinki i Goliny Wielkiej, której przewodniczyła Sylwia Krzyżosiak,Drużyna Żółtych z Giżyna, Zaborowic, Szemzdrowa i Parłowic, gdzie liderem był Jakub Łopata,Drużyna Czerwonych z Sułowa Małego, Czechnowa, Trzebosza i Pakówki. Tutaj wiodła prym Wiktoria Talarowska.Cała szkoła aktywnie dopingowała swoim zespołom, które brały udział w różnych konkurencjach sportowych, muzycznych, plastycznych i umysłowych. Drużyny miały na początku przedstawić swój okrzyk, hasło. Wytypowane osoby wzięły udział w konkursie plastycznym na temat „Wiosna - powiew zdrowia i czystości”.Konkurencje sportowe to m. in. sztafeta 10-osobowa, taniec do polki, kręcenie hula hop, „walka” o piłki siatkowe (na środku leżały piłki, zawsze mniej niż uczestników chodzących dookoła w rytm muzyki, należało zabrać piłkę, po zatrzymaniu utworu), sztafeta z piłkami (konkurencja polegała na przeniesieniu piłki pingpongowej na łyżkach, tak by nie upadła).

Drużyny też odgadywały rodzaje tańców, które słyszeli. Grali w kalambury – musieli pokazać przysłowia dotyczące wiosny. Dodatkowo ułożyli wiosenne wiersze. Określali odległość dzielącą  Bojanowo ze stolicami europejskimi. Drużyna Zielonych zajęła I miejsce w Gminnym Turnieju Gimnazjalnym, drużyna Niebieskich II, a drużyna Czarnych III miejsce. Żółci i Czerwoni zajęli kolejno IV i V pozycję. Dla wszystkich klas zostały  zorganizowane konkursy na najpiękniej wyhodowaną rzeżuchę klasową  oraz na najładniej wykonaną Marzannę. Tego dnia w szkole można było podziwiać najbardziej dorodne rzeżuchy. Uczniowie wykazali się olbrzymią kreatywnością. Jedna z rzeżuch została wyhodowana na klawiaturze komputerowej. Wszystkie klasy przyniosły samodzielnie wykonane Marzanny, które były kolorowe i strojne. Tego dnia można było poczuć wiosnę. W konkursach tych wygrała kl. II b. Na II miejscu uplasowała się kl. III b. Natomiast III e zajęła III pozycję. Wszystkim drużynom i klasom, które wygrały, zostały wręczone cukierki, które zafundowała Rada Rodziców. Pierwszy dzień wiosny dostarczył wszystkim wiele radości oraz stał się źródłem wiedzy, wielu przeżyć i satysfakcji uczestników.

 

 

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

20 marca 2014 Tradycyjnie uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" w kategorii Kadet i Junior.
12 marca 2014 Uczennica naszej szkoły, Anita Biedrowska wzięła udział w międzygimnazjalnym konkursie przyrodniczym - "Między biologią a chemią", który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym nr II w Lesznie.
12 marca 2014 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII edycji konkursu "Szlakiem Tomka Wilmowskiego", którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie oraz SKKT PTTK "Włóczykije". Podstawą przygotowania do konkursu była lektura książki Alfreda Szklarskiego "Tomek na tropach Yeti". Uczniowie odpowiadali na 20 pytań dotyczących Azji. Spośród 23 uczestników najrozleglejszą wiedzą wykazała się Natalia Łodyga z kl. III c. Drugie miejsce, po dogrywce, zajęła Alicja Lisiak z kl. III d, trzecie miejsce przypadło Elizie Jankowiak z kl. III e.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

10 marca 2014 W XVI Powiatowym Konkursie Muzyczno- Plastycznym Jofan Strauss (syn). Zuzanna Głuszek, Zuzanna Wilczyńska i Patryk Olszak - wszyscy z klasy III e - zdobyli wyróżnienia.
10 marca 2014 Uczciliśmy dzień Kobiet bawiąc się razem w sali sportowej. Było dużo śmiechu i zabawy. Uczniowie prezentowali się w autorskich wykonaniach popularnych piosenek o paniach. Jury oceniło występy następująco:   I m.- kl. II b,   II m. - kl. III b,   III m. - kl. I c

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

3 lutego 2014 Dla uczczenia 95. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego i bitwy pod Gościejewicami (19.01.1919r.) SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało rajd pieszy (już po raz piętnasty). Pod Kamieniem Pamiątkowym w Gościejewicach złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz. Opiekun koła opowiedział uczestnikom rajdu krótką historię wydarzeń dot. powstania wielkopolskiego w naszej okolicy. W rajdzie wzięło udział 21 uczniów i opiekun koła. Trasa rajdu wynosiła ok. 12 km i wiodła od Bojanowa do Tarchalina, Gościejewic, Wydartowa I, do cmentarza w Gołaszynie. Tam, w kwaterze powstańców również złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

1 lutego 2014 Pierwszy dzień ferii chętni uczniowie wyjechali wraz z opiekunami do Wrocławia aby zrelaksować się na krytym lodowisku oraz w parku wodnym. Wyjazd zorganizowało SK PTSM "Wędrownicy". W wycieczce wzięło udział 43 uczniów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

22 stycznia 2014

Drużyna naszych szachistów w składzie: Szymon Marchewka, Filip Ostrowski, Zuzanna Wilczyńska, Monika Chróścińska i Krzysztof Wciórka zajęła III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Rawickiego -Gimnazjada 2014.

Gratulujemy !

fotografia
18 stycznia 2014 Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" uczestniczyli w pieszym rajdzie "Szlakiem walk powstańców wielkopolskich o Rawicz". Jego organizatorem był rawicki oddział PTTK. Trasa prowadziła z Rawicza przez Sarnowę i Łaszczyn do Iźbic. Na mecie rajdu był poczęstunek. Chętni uczniowie uczestniczyli w konkursach: strzelniczym i wiedzy o powstaniu wielkopolskim. W konkursie wiedzy pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie z naszego koła: Weronika Marchewka, Mikołaj Mikołajczak i Artur Sołtysiak (wszyscy zdobyli taką samą liczbę punktów). W konkursie strzelniczym także "naszym" się powiodło - pierwsze miejsce zajęła Dominika Szarzyńska, trzecie miejsce przypadło Natalii Migdalczyk.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

17 stycznia 2014 W rocznicę powrotu Bojanowa do Polski członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" zorganizowali rajd pieszy "Szlakiem miejsc upamiętniających powstanie wielkopolskie w Bojanowie". Uczestnicy rajdu zdobywali wiedzę o powstaniu oraz oddali hołd zmarłym powstańcom zapalając znicze w kwaterze powstańców na cmentarzu parafialnym.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

17 stycznia 2014 W szkolnym turnieju szachowym "Szachmat" wzięło udział 24 uczniów. Klasyfikacja końcowa: I. Filip Ostrowski kl. III c,   II. Szymon Marchewka kl. III a,   III. Monika Chróścińska kl. III d,   IV. Krzysztof Wciórka kl. I c,   V. Jakub Duda kl. I c,   VI. Patryk Olszak kl. III e.
11 stycznia 2014 Drugi semestr SK PTSM "Wędrownicy" rozpoczęło wyjazdem do Poznania. Spacerowaliśmy po nowej galerii City Center, w której urządzono Mobilne Muzeum Powstania Wielkopolskiego, a Automobilklub Wielkopolska (założony w 1923 r.) zorganizował wystawę starych samochodów. Z galerii udaliśmy się do Fary Poznańskiej oraz Muzeum Archeologicznego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

30 grudnia 2013 Opiekun SK PTSM "Wędrownicy" uczestniczył w podsumowaniu działalności turystycznej w roku 2013. (Poznań, Zarząd oddziału Wielkopolskiego PTSM). Za propagowanie idei Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa otrzymał podziękowania od Zarządu Głównego PTSM w Warszawie. fotografia
22 grudnia 2013 Na scenie GCKSTiR w Bojanowie odbył się program artystyczny z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2014 Roku. W programie wystąpili uczniowie Gimnazjum i jego absolwenci, uczniowie Szkoły Podstawowej, dzieci z Państwowego Przedszkola oraz mieszkańcy DPS w Pakówce.       Koło Teatralne im. Heleny Modrzejewskiej  przedstawiło bajkę pt. "Porwanie choinek".

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

grudzień 2013 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2014 SK PTSM "Wędrownicy" wykonało dekorację na korytarzu naszej szkoły

fotografia1

fotografia2

fotografia3

20 grudnia 2013 W  auli szkolnej uczniowie obejrzeli jasełka przygotowane przez SK Caritas. Uczniowie spotkali się ze swoimi  wychowawcami na wigiliach klasowych

fotografia1

fotografia2

13 grudnia 2013 Grupa 45 gimnazjalistów udała się na lodowisko do Gostynia. Zabawy, śmiechu było co niemiara, a co najważniejsze wszyscy wrócili cali i zdrowi.

fotografia1

fotografia2

11 grudnia 2013 Uczniowie SKKT PTTK "Włóczykije" zorganizowali IV Młodzieżową Sesję Popularnonaukową "Zamki w Polsce znane i nieznane". Prelegenci wyjaśnili czym jest zamek, jakie pełnił funkcje, jakie są jego cechy i rodzaje. Następnie przedstawili kilka ciekawych zamków w Polsce: zamek w Książu, zamek Krzyżtopór, zamek w Kórniku oraz zamek Czocha. Swoje wystąpienia wzbogacili prezentacjami multimedialnymi oraz wirtualnym spacerem po salach zamkowych.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

10 grudnia 2013

Finał konkursu matematycznego "1 z 10"  I miejsce  Szymon Marchewka kl. 3A, II - Szymon Rosik kl. 3B, 

III- Klaudia Walkowiak kl. III b.

fotografia
9 grudnia 2013 Klasy drugie wzięły udział w spektaklu teatralnym "Romeo i Julia" przygotowanym przez Wrocławski Teatr OCH-ART , a wystawionym w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie.
6 grudnia 2013 Członkowie Koła Teatralnego ( i nie tylko) obejrzeli na scenie Opery Wrocławskiej przedstawienie baletowe pt. "Dziadek do orzechów" rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

3 grudnia 2013 Sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w I etapie drugiej edycji Rejonowego Konkursu Recytatorskiego "Humor w literaturze" organizowanego przez Gimnazjum im. Sułkowskich w Rydzynie. Szkołę reprezentowali uczniowie klas II i III: Alicja Kubis, Szymon Marchewka, Jagoda Jaworska, Klaudia Hantkiewicz, Magdalena Malcherek, Maria Musielak.
3 grudnia 2013 13 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Konkursie Epistolarnym pt. "Dzieci listy piszą" organizowanym przez Gminna Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bojanowie i Urząd Miejski w Bojanowie. W eliminacjach szkolnych uczniowie pisali listy, opowiadania, apele na temat: "Życie bez używek jest barwniejsze i ciekawsze, coś o tym wiem", Wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się do etapu gminnego. W eliminacjach gminnych, które odbyły się 20 listopada br. w Miejskim Ośrodku Kultury - uczniowie przygotowali recytacje wierszy, opowiadania, streszczenia książek oraz piosenkę na temat walki z nałogami. 3 grudnia odbyło się podsumowanie kunkursu czyli ogłoszenie wyników. I miejsce - Natalia Łodyga kl. III c, II - Alicja Lisiak kl. III d, III - Alicja Kubis kl. III a. Rozstrzygnięto też konkurs plastyczny, w którym kolejne miejsca zajęli: I - Zuzanna Wilczyńska kl. III e, II - Marta Pastor kl. III c. III - Milena Ławniczak kl. II d oraz Roksana Dubicka kl. II c.
28 listopada 2013 Z okazji Nocy Listopadowej (29/30.11.1830r.) SK  PTSM "Wędrownicy" przygotowało wystawę związaną z tym wydarzeniem, które rozpoczęło powstanie listopadowe w Królestwie Polskim fotografia
26 listopada 2013 Uczniowie czterech klas trzecich (III a, IIIb, III c, i III e) wzięli udział w lekcji w kinie, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, na temat: "Wielkie oszustwa, czyli o efektach specjalnych w kinie, podczas której dowiedzieli się czym są: efekty specjalne, wymuszona perspektywa, miniatury, pirotechnika, animatronika i marionetki oraz efekty cyfrowe. Wszystkie wiadomosci ilustrowane były odpowiednimi fragmentami filmów. Po lekcji odbyła się projekcja filmu: "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna". Film był wspaniałą powtórką wiadomości mitologicznych: bogowie, kraina zmarłych, Olimp, a także walki dobra ze złem.
22 listopada 2013 Rok 2013 to Rok Juliana Tuwima. Z tej okazji SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało konkurs pod nazwą "Moja lokomotywa". Na konkurs wpłynęło 20 prac (9 indywidualnych i 11 wykonanych w zespołach), które były modelami lokomotyw wykonanych z drewna, gliny, blachy, klocków, papieru i innych materiałów. Oglądać je było można na wystawie na korytarzu szkoły. Ogólnie w konkursie wzięło udział 33 uczniów. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na apelu podsumowującym I semestr roku szkolnego 2013/14.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

21 listopada 2013 Na dwóch godzinach lekcyjnych wszyscy uczniowie przysłuchiwali się wystąpieniu Gabriela Fleszara. Artysta w ramach programu profilaktycznego dotyczącego zwalczania nałogów opowiedział o swoich przypadkach zetknięcia się z ludźmi dotkniętymi nałogami - nikotynizmem, alkoholizmem i narkomanią. Sytuacje przedstawione przez Gabriela Fleszara powinny być przestrogą dla młodzieży. Piosenkarz wykonał również w doskonały sposób kilka utworów przy akompaniamencie własnym gitary.

 

fotografia1

fotografia2

16 listopada 2013 Odbył się kolejny rajd z cyklu BARWY JESIENI. Tym razem turyści SKKT PTTK "Włóczykije" pokonali trasę ścieżki przyrodniczej "Ujście Baryczy". Rajd zakończył "mały" konkurs, którego tematem przewodnim była rzeka. Najlepszym okazał się Patryk Olszak z kl. III e.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

16 listopada 2013 Uczniowie . Id (m.in. członkowie SK PTSM "Wędrownicy") uczestniczyli w wycieczce - lekcji historii do Poznania. Zwiedzili Stary Rynek, Muzeum Archeologiczne i Muzeum Historii Miasta Poznania oraz Poznań City Center.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

11 listopada 2013 Odbył się finał szkolnego konkursu "SUDOKU". W I. etapie wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum. W II. etapie rywalizowało 33 uczniów, natomiast w finale wzięło udział 10 uczniów. I miejsce i tytuł MISTRZA SUDOKU zdobyła Gabriela Kotlarczyk z kl. II d. II miejsce - Marzena Marcinkowska kl. III e. III miejsce - Anita Cicha z kl. II a. Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Kaczmarek kl. III a, Natalia Kochanek kl. III a, Hubert Janowicz kl. III a, Anita Biedrowska kl. III e, Zuzanna Wilczyńska kl. III e, Angelika Jurków kl. IIIb Alicja Kubis kl. III a.
11 listopada 2013 Obchody Święta Niepodległości przy udziale harcerzy i uczniów naszej szkoły

fotografia1

fotografia2

fotografia3

29 października 2013 Z okazji Wszystkich Świętych turyści ze SK PTSM "Wędrownicy" ( i nie tylko) złożyli kwiaty i zapalili znicz przy pomniku żołnierzy Armii Czerwonej w Lesznie. Poza tym zwiedziliśmy Galerię MBWA (wystawa - MIKROKOSMOS) oraz antykwariat.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

19 października 2013 Podczas kolejnej wycieczki zorganizowanej przez SKKT PTTK "Włóczykije" uczniowie zwiedzili Park Mużakowski wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz ścieżkę geoturystyczną "Dawna kopalnia Babina".

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

14 października 2013 W Dniu Nauczyciela uczniowie wystąpili z ciekawym i zabawnym programem artystycznym. 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

12 października 2013 Wyróżnienie dla SKKT PTTK "Włóczykije". Koło otrzymało Brązową Honorową Odznakę PTTK za zasługi w upowszechnianiu krajoznawstwa i turystyki nadaną przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie.
fotografia
12 października 2013 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" uczestniczyli w rajdzie rowerowym do Rydzyny. Zwiedziliśmy miasteczko (perełkę baroku), zamek oraz tereny wokół zbiornika wodnego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

12 października 2013 Przedstawiciele SKKT PTTK "Włóczykije" uczestniczyli w obchodach 60 lecia powstania rawickiego oddziału PTTK. Podczas uroczystości Patryk Olszak zaprezentował działalność naszego koła. Zostało to zilustrowane przygotowną prezentacją multimedialną.

fotografia

fotografia2

fotografia3

05 października 2013 Rok 2013 to Rok Powstania Styczniowego. Z tej okazji członkowie SK PTSM "Wędrownicy" pojechali rowerami do Łaszczyna, gdzie na miejscowym cmentarzu złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie Stefana Bobrowskiego, który kierował powstaniem w jego pierwszych miesiącach. Poza tym wykonaliśmy wystawę poświęconą powstaniu styczniowemu.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

28 września 2013 Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" uczestniczyli w XI Powiatowym Zlocie Krajoznawczym. W tym roku gospodarzem zlotu była gmina Rawicz. Z przewodnikiem, panem Waldemarem Łozą, uczniowie zwiedzili Muzeum, najciekawsze miejsca w obrębie starego miast, także kościół pw. św. Andrzeja Boboli, z którego wieży zapoznali się z panoramą miasta. W ramach zlotu odbył się konkurs wiedzy o regionie. Startowało 80 osób, również przedstawiciele naszego koła. Gratulacje dla Wojtka Dubiela, który zajął II miejsce.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

28 września 2013 18 uczniów SK PTSM "Wędrownicy" wraz z opiekunem wzięło udział w Powiatowym Zlocie Krajoznawczym w Rawiczu. Razem z dojazdem do Rawicza i wędrówką rowerową po gminie rawickiej przejechaliśmy ok. 60 km. Na mecie (park przy Domu Kultury) odbyły się zawody sportowe. W strzelaniu z łuku I miejsce zajął Szymon Marchewka, a drugie Hubert Kasprzak. III miejsce w rzucie piłką do kosza zajął Rafał Pindel.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

26 września 2013 Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona gimnazjalistów podczas uroczystości pasowania

fotografia1

fotografia2

fotografia3

13 września 2013 SK PTSM "Wędrownicy" swoją działalność w roku szkolnym 2013/14 rozpoczęło od wyjazdu na basen "Akwawit" do Leszna

fotografia1

fotografia2

fotografia3

11 września 2013 Dziś miało miejsce niezwykłe dla naszego gimnazjum wydarzenie. Niespodziewanie przybył do nas z wizytą laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii z roku 1996 Harold Kroto. Słynny Brytyjczyk przy okazji pobytu w Polsce zapragnął obejrzeć mieszczący się na bojanowskim rynku dom, w którym mieszkał przed wojną jego ojciec. Przy tej okazji odwiedził też naszą szkołę. Spotkanie z panem profesorem choć krótkie, minęło w serdecznej i bardzo miłej atmosferze. Początkowo byliśmy bardzo onieśmieleni, jednak po krótkim czasie rozwinęła się między nami i panem Haroldem bardzo sympatyczna i wesoła rozmowa. Szkoda, że wszystko trwało tak krótko.  

fotografia1

fotografia2

07 września 2013 Uczniowie pierwszych klas pojechali na wycieczkę szlakiem patrona. Byli w Turwi. Tam zwiedzili pałac, obejrzeli okolicznościową wystawę poświęconą D. Chłapowskiemu oraz spacerowali po parku. Odwiedzili także nekropolię Chłapowskich w Rąbiniu. Na zakończenie wycieczki - w Czempiniu - obejrzeli rekonstrukcję bitwy pod Tczewem, w której, jako młody chłopak, brał udział Chłapowski.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

07 września 2013 W tym dniu miała miejsce ogólnopolska akcja "Narodowe czytanie" zainicjowane w ubiegłym roku przez prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego. W tym roku do akcji włączyła także Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie (czytano fragmenty "Zemsty" A. Fredry). Rolę Rejenta czytał nauczyciel naszej szkoły pan S. Chwiłkowski. Czytającym poszczególne kwestie przysłuchiwali się m.in. uczniowie klasy IIIc      i IIIe. Spotkanie uświetnił koncert skrzypcowy p. Olgi Kunickiej  - studentki V roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

02 września 2013 Jak one szybko minęły... Teraz czas zabrać się do nauki. Dziś uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Życzymy wszystkim uczniom najlepszych wyników w nauce oraz przyjemnego spędzania czasu w szkole.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

28 czerwca 2013 No i wakacje :). Już tylko parę słów pożegnania, wyróżnienie najlepszych uczniów, świadectwa i... można się pakować.

fotografia1

fotografia2

27 czerwca 2013 Trzecioklasiści żegnają się dziś ze szkołą. Najlepsi absolwenci otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Mamy nadzieję, że wszyscy pozostawią szkołę w wyłącznie miłych wspomnieniach. Na zakończenie części oficjalnej trzecioklasiści uraczyli nas pełnym humoru programem artystycznym.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

czerwiec 2013

W ostatnich miesiącach przeprowadzono w naszej szkole kilka konkursów językowych, w których wzięło udział sporo uczniów. Nie obyło się również od sukcesów.

1.      Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z języka angielskiego – sesja wiosenna:

KATEGORIA KLAS 2

I miejsce – Michal Kaczmarek – 12 miejsce w kraju i dyplom laureata

II miejsce – Wojciech Dubiel – 32 drugie miejsce w kraju i dyplom uznania

III miejsce – Jakub Łopata – 34 miejsce w kraju i dyplom uznania

KATEGORIA KLAS 3

I miejsce – Dominika Kochanek – 42 miejsce w kraju i dyplom uznania

II miejsce  - Olga Pokrywka – 43 miejsce w kraju i dyplom uznania

III miejsce  - Zuzanna Życińska – 44 miejsce w kraju i dyplom uznania

2.      Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

I miejsce – Dominika kochanek 3c

II miejsce – Katarzyna Kaczmarek 2b

III miejsce – Agata Golina 3a

3.      Etap szkolny Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego (Szkaradowo 2013r.)

I miejsce – Wojciech Dubiel 2e

II miejsce – Piotr Zuter 2e

III miejsce  - Michał Kaczmarek 2c

4.      Powiatowe Mistrzostwa z Języka Angielskiego

Szkolny Mistrz Języka Angielskiego w kategorii klas pierwszych – Michał Szymański kl. 1b

Szkolny Mistrz Języka Angielskiego w kategorii klas drugich – Michał Kaczmarek kl 2c

Szkolny Mistrz Języka Angielskiego w kategorii klas trzech – Dominika Kochanek kl 3c

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

7-9 czerwca 2013 Ostatnią wycieczką w roku szkolnym zorganizowaną przez SK PTSM "Wędrownicy" była 3-dniowa wycieczka do Zgorzelca i Gorlitz. W Zgorzelcu zwiedziliśmy m.in. Dom Kultury i Muzeum Łużyckie, a w Gorlitz miejsce przebiegu 15 południka, Starówkę, kopię Grobu Chrystusowego z Jerozolimy i ZOO. Ogółem w roku szkolnym 2012/2013 SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało 16 wycieczek, w których wzięło udział 250 uczniów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

5 czerwca 2013 Uczniowie uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez PTTK Oddział w Rawiczu z cyklu "Poznajemy Wielkopolskę". Zwiedzili kopalnię soli w Kłodawie oraz klasztor pocysterski w Lądzie.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

5 czerwca 2013 Cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w VI edycji Powiatowego Konkursu "Matematyczny Sprinter", którego organizatorem było Gimnazjum nr 1 im. H. Sienkiewicza w Rawiczu. W ostatecznej klasyfikacji nasza uczennica Katarzyna Grzegorzewska z kl. III a zajęła IV miejsce.
4-6 czerwca 2013 W szkole odbyły się publiczne prezentacje 22 projektów edukacyjnych zrealizowanych przez uczniów klas drugich pod opieką nauczycieli. Tematyka projektów była różnorodna: sport, muzyka, pasje, turystyka, kulinaria, nauka, sprawy społeczne i dnia codziennego.

fotografia1

fotografia2

29 maja  - 1 czerwca 2013 Uczniowie klasy II c uczestniczyli w wycieczce do Łeby i Gdyni. W jednym z dni odbyliśmy wędrówkę z Łeby na ruchome wydmy, a w następnych zwiedziliśmy Park Jurajski, ORP "Błyskawica" w gdyńskim porcie. W Gdyni też spacerowaliśmy po Skwerze Kościuszki.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

29 maja 2013 Obchody Dnia Dziecka miały w naszej szkole różnorodny charakter. Rozpoczęły się spotkaniem wszystkich uczniów i nauczycieli, na którym dyrektor szkoły złożył uczniom życzenia. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami oglądali filmy, grali w gry, odwiedzili stację uzdatniania wody w Bojanowie, podziwiali piękno naszej okolicy podczas wyjść plenerowych oraz spędzali czas przy ognisku.
27 maja 2013 Wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji Święta Patrona. Wręczono nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w konkursie wiedzy o patronie: I miejsce Kamil Cheba kl. I a, II miejsce Aleksandra Lopko kl. I b, III miejsce Katarzyna Marach kl. I b.  oraz w konkursie plastycznym. Następnie w części artystycznej uczniowie przedstawili ważne wydarzenia z życia gen. Dezyderego Chłapowskiego.
27 maja 2013 W tegorocznej edycji konkursu Kangur Matematyczny najwyższą punktację wśród uczniów naszej szkoły uzyskała Anita Biedrowska z kl. II e.
23 maja 2013 Z sukcesami wrócili nasi uczniowie z powiatowego konkurs "Matematyka z geografią za pan brat". Kamil Wolsztyniak z kl. III d zajął 1. miejsce, a Maciej Solak z tej samej klasy zdobył wyróżnienie. Konkurs odbył się w Gimnazjum w Sierakowie.
20 maja 2013 Odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas drugich i trzecich. I miejsce zajął Kamil Wolsztyniak z kl. III d, II Izabella Smektaa kl. IIIc, III Katarzyna Grzegorzewska kl. III a.
18 maja 2013 Rok 2013 to Rok Powstania Styczniowego (150. rocznica wybuchu powstania styczniowego: 1863 - 2013). Z tej okazji SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało rajd rowerowy do Pakówki (lasy łaszczyńskie) - miejsca śmierci Stefana Bobrowskiego, jednego z wybitnych działaczy powstania. Pod kamieniem St. Bobrowskiego złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

11 maja 2013 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" wzięli udział w rajdzie rowerowym do Rokosowa. Obejrzeliśmy tam piękny zamek (gotyk romantyczny z połowy XIX w.) oraz spacerowaliśmy po parku

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

8 maja 2013 W Bibliotece Miejskiej w Bojanowie klasa II b wzięła udział w przedstawieniu LA DOLCE VITA w wykonaniu krakowskiej grupy teatralnej "Moraliet". Spektakl poruszał zagadnienie uzależnienia młodzieży od środków psychoaktywnych, od nadmiernego przywiązywania wagi do wyglądu, od hazardu i świata wirtualnego.

fotografia1

fotografia2

6 maja 2013 Uczciliśmy wespół z mieszkańcami Bojanowa  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz  rocznicę zakończenia II wojny światowej. Przed tablicą pamiątkową na Rynku złożono kwiaty i odczytano apel poległych. Gimnazjaliści w sali Domu Kultury przedstawili część artystyczną nawiązującą tematyką do wydarzeń sprzed  lat.

 

fotografia1

fotografia2

2-4 maja 2013 Uczniowie klasy II e - członkowie SK PTSM "Wędrownicy" uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Celem było poznanie walorów turystycznych i historii wybranych regionów Małopolski. Na uczestnikach wycieczki głębokie wrażenie wywarło zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce (wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) oraz zabytki Starego Krakowa, także figurującego na liście UNESCO. W grodzie Kraka zwiedziliśmy m.in. Zamek i Katedrę na Wawelu, dziedziniec UJ, Kościół Mariacki i Sukiennice. Spacerowaliśmy słynnymi Plantami oraz tzw. Drogą Królewska- od Barbakanu do Wawelu. Nocowaliśmy w schronisku Szkolnym PTSM na ul. Oleandry.  

fotografia1

fotografia2

29 kwietnia 2013 Apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy segregować śmieci, oraz mieli okazję zmierzyć się w konkursie dotyczącym ekologii. Zwyciężył zespół uczniów klas 3. II miejsce zajęli uczniowie klas 1. II miejsce - uczniowie klas 2. fotografia
23-25 kwietnia 2013 Nasi trzecioklasiści rozpoczęli "maraton egzaminacyjny".  We wtorek pisali egzamin z historii i WOSu, oraz z języka polskiego, w środę z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, w czwartek z języka angielskiego i języka niemieckiego.

fotografia1

fotografia2

17 kwietnia 2013 W Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st.  Maciej Solak, laureat Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, odebrał z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Piotra Florka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak zaświadczenie i nagrodę książkową. Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów uświetniły występy uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu: Marty Gidaszewskiej na skrzypcach i Borysa Kaźmierczaka na klarnecie.
    W tegorocznych konkursach przedmiotowych uczestniczyło 58 331 uczniów z 565 gimnazjów województwa wielkopolskiego. Tytuł laureata uzyskało 459 uczniów gimnazjów.
Maciej, także pozostali laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim, są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego oraz przyjmowani w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej
.
 

 

fotografia

10 kwietnia 2013 W szkole, po raz trzynasty, gościliśmy gimnazjalistów z powiatu rawickiego na imprezie turystyczno-krajoznawczej zorganizowanej przez SKKT PTTK "Włóczykije" oraz Starostwo Powiatowe w Rawiczu i PTTK Oddział w Rawiczu. Na imprezę przyjechali uczniowie z Pakosławia, Rawicza i Sierakowa. Nie zabrakło także uczniów z naszej szkoły. Po zwiedzeniu pałacu w Trzeboszu odbył się konkurs wiedzy o naszym regionie. Zwyciężyła drużyna z Sierakowa (M. Skotarek, J. Kokociński), 2. miejsce zajęła drużyna z Pakosławia (A. Leciejewska, K. Poniecka), 3. miejsce drużyna z naszej szkoły (K. Kaczmarek, M. Solak).

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

7 kwietnia 2013

Gimnazjum w Bojanowie wystawiło bajkę pt. „Królewna Śmieszka i siedmiu Crazyludków”. Mieszkańcy nie zawiedli i licznie zjawili się w Domu Kultury. Sztuka była skierowana do najmłodszych z Bojanowa i okolic. Sala widowiskowa wypełniła się po brzegi dziećmi wraz z ich rodzicami i dziadkami. W oczekiwaniu na bajkę nasi milusińscy zajadali się słodkościami, by następnie z zapartym tchem obejrzeć zmienioną wersję bajki. Dzieci wzięły aktywny udział w przygotowanych konkursach i piosenkach przeprowadzonych przez Panią Marię Świtałę. Żywe reakcje publiczności, śmiech, gromkie brawa, były nagrodą dla aktorów i reżysera. Warto wspomnieć, że w przygotowanie tego przedstawienia zaangażowało się blisko 60 osób, a wszystko po to, by sprawić przyjemność dzieciom. Dziękujemy za wszystkie pozytywne komentarze, które do nas dotarły po przedstawieniu. Zachęceni sukcesem tej bajki, planujemy od września tego roku, zabrać się do pracy nad kolejnym przedstawieniem. Liczymy, że i tym razem mieszkańcy będą chętnie wspierać nas swoją obecnością.

 

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

 

Wielkanoc 2013 Jak co roku, SK PTSM "Wędrownicy" z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowało wystawę związaną tematycznie z tymi Świętami. Jak widać na jednej z fotografii - Wielkanoc w tym roku przywitała się z zimą. fotografia1

fotografia2

kwiecień 2013

W kwietniu 23 – osobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum bierze udział w projekcie „Nasze sprawy w naszych rękach – aktywność młodzieży z gminy Bojanowo”.Organizatorem jest Stowarzyszenie Instytut Badań i Szkoleń, a projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej „Młodzież w Działaniu – Akcja 5.1”.Organizowane przez profesjonalnych trenerów i działaczy społecznych aktywne, kreatywne, pasjonujące warsztaty oraz „okrągły stół” młodzieży z lokalnymi władzami mają na celu popularyzację wiedzy z zakresu społeczeństwa obywatelskiego, kształtowanie wśród uczestników kompetencji organizacyjnych i społecznych oraz wzrost zaangażowania młodych ludzi w rozwiązywanie lokalnych problemów młodzieży. Rezultatem projektu być może będzie powołanie i aktywność przedstawicieli wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Bojanowie w Młodzieżowej Radzie Gminy Bojanowo. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wszyscy uczniowie otrzymają także certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

 

 

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

28 marca 2013 43 gimnazjalistów z naszej szkoły wyjechało do Berlina. Na miejscu zobaczyli aleję Unter den Linden oraz Bramę Brandenburską – symbol zjednoczonych Niemiec. Weszli na kopułę Reichstagu, skąd rozpościera się piękny widok na miasto. Uczniowie zwiedzili również Muzeum Egipskie. Następnie przespacerowali się na Alexanderplatz w poszukiwaniu jarmarku wielkanocnego. Na próżno, ponieważ święta w tym roku zamiast rozłożonymi straganami, zostały przykryte śniegiem. Na zakończenie wycieczki wszyscy chętnie zażyli kąpieli wodnych i oddali się zabawom w aquaparku Tropical Islands. Do kraju wszyscy wrócili w dobrych nastrojach, bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. 

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

 

26 marca 2013 Rozstrzygnięto I Szkolny Konkurs Szachowy. W rozgrywkach wzięło udział 28 uczniów z klas I - III.  I miejsce i tytuł szkolnego mistrza szachowego uzyskał Szymon Marchewka z kl. IIa, II miejsce i tytuł wicemistrza szachowego - Damian Bednarz kl. II e, III miejsce - Filip Ostrowski kl. II c     IV miejsce zajął Kamil Wolsztyniak z kl. III d.

fotografia1

fotografia2

21 marca 2013 Dziś zostały rozdane nagrody zwycięzcom szkolnego konkursu "Bohaterowie naszych lektur".  fotografia
21 marca 2013 Pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy bawiąc się na sali sportowej. Klasy pierwsze i drugie brały udział w różnorodnych konkursach, a przedstawiciele przebrali się za Zimę i Wiosnę. Mamy nadzieję, że nasze obrzędy wreszcie sprowadzą do nas tą prawdziwą wiosnę.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

21 marca 2013 Kolejny raz uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Z matematycznymi zadaniami zmagało się 38 uczniów klas I-III fotografia
17 marca 2013 Dwunastą wycieczką w tym roku szkolnym zorganizowaną przez SK PTSM "Wędrownicy" była wycieczka do Wrześni. W wycieczce wzięło udział 14 uczniów. Uczestnicy zwiedzili Muzeum Dzieci Wrzesińskich oraz obejrzeli pomniki - Dzieci Wrzesińskich i Marii Konopnickiej.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

15 marca 2013 Został przeprowadzony Szkolny Konkurs Ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie z klas drugich. Najpierw uczniowie kolejno odpowiadali na losowo wybrane pytania dotyczące ochrony środowiska.  Najlepszych pięciu gimnazjalistów przystąpiło do rozwiązywania zadań związanych z mającymi nastąpić zmianami zasad segregacji i wywozu śmieci. Ostatecznie I miejsce zajęła Angelika Jurków z kl. IIb, II miejsce przypadło Alicji Lisiak z kl. IId, a III Natalii Łodydze z kl. IIc

fotografia1

fotografia2

fotografia3

09 marca 2013 Po raz pierwszy w historii gimnazjum uczeń z naszej szkoły został laureatem konkursu przedmiotowego. Maciej Solak uzyskał wymaganą liczbę punktów w finale Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy !  

fotografia

04 marca 2013 Nasze uczennice zajęły wysokie lokaty w XV Powiatowym Konkursie Muzyczno-Plastycznym o kompozytorze norweskim Edwardzie Griegu. Weronika Dudkowiak z klasy IIIc zajęła II miejsce, a Zuzanna Wilczyńska z kl. IIe miejsce III
25 lutego 2013 Uczniowie uczestniczyli w 12. edycji konkursu "Szlakiem Tomka Wilmowskiego", którego organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie. Podczas konkursu gimnazjaliści wykazywali się wiedzą geograficzną zdobytą na podstawie książki Alfreda Szklarskiego "Tomek na wojennej ścieżce". Zwyciężyła Natalia Łodyga z kl. II c. Trzy równorzędne drugie miejsca przyznano Alicji Lisiak z kl. II d, Zuzannie Wilczyńskiej z kl. II e oraz Piotrowi Zuterowi z kl. II e.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

14 lutego 2013 SK PTSM "Wędrownicy" organizuje również dekoracje okolicznościowe. Z okazji Walentynek dekoracja nosiła mazwę: 14. lutego - Walentynki - ROMANTYCZNIE. fotografia
zima 2012/2013 2013 SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało konkurs fotograficzny pod nazwą "ZIMA W FOTOGRAFII". W konkursie wzięło udział 10 uczniów, od których wpłynęło 30 prac. Kolejne miejsca zajęli: I - Paulina Salamon z kl. III b, II - Maria Musielak z kl. II e, III - Kacper Ptaszkowski s kl. I a. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Wilczyńska z kl. II e, Piotr Zuter z kl. II e, Patryk Olszak z kl. II e. Nagrody ufundowała Rada Rodziców  

fotografia

styczeń 2013

W styczniu liczba uczniów biorących udział w pracy SK PTSM "Wędrownicy" przekroczyła 5000. Było to w dniu 14 stycznia podczas rajdu pieszego dla uczczenia 94. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego i bitwy pod Gościejewicami. Na zdjęciu od lewej:

- uczestnik rajdu z nr 4999 Patryk Mejza kl. Ic

 - uczestnik rajdu z nr 5000 Natalia Łodyga kl. IIc

 - uczestnik rajdu z nr 5001 Krzysztof Sobocki kl. IIc

fotografia

31 stycznia 2013 Dziś  w naszym gimnazjum uczniowie mieli okazję obejrzeć internetowe przedstawienie teatralne na żywo w ramach projektu "Internetowy teatr dla szkół". Był to spektakl na podstawie opowiadania Adama Bahdaja "Stawiam na Tolka Banana" wyreżyserowany przez Piotra Ratajczaka. Sztukę wystawił Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie.
19 stycznia 2013 Podczas ferii zimowych SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało wyjazd do Wrocławia. Relaksowaliśmy się na sztucznym, krytym lodowisku "ORBITA" oraz w Parku Wodnym.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

17 stycznia 2013 Uczniowie należący do SKKT PTTK uczestniczyli w obchodach 93. rocznicy powrotu Ziemi Rawickiej do Polski. W Muzeum w Rawiczu obejrzeli okolicznościową wystawę dotyczącą powstania wielkopolskiego, w sali portretowej w Ratuszu wysłuchali prelekcji, następnie zapalili znicze na grobach powstańców i w miejscach upamiętniających to wydarzenie

fotografia1

fotografia2

fotografia3

14 stycznia 2013 Z okazji 94. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego i bitwy pod Gościejewicami SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało XIV rajd pieszy dla uczczenia w/wym. wydarzeń. Rajd odbył się tradycyjnie w pierwszy dzień ferii zimowych. fotografia
21 grudnia 2012 Gimnazjaliści zaprosili swoje koleżanki i kolegów na jasełka. Tradycja przeplatała się z nowoczesnością. A wszystko uświetniły kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu muzycznego. Na koniec dyrektor szkoły złożył wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom życzenia świąteczne.

fotografia1

fotografia2

17 grudnia 2012 Dziś odbyły się na godzinach wychowawczych spotkania gwiazdkowe. Wychowawcy wraz z uczniami dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy. Były też upominki i skromny poczęstunek.

fotografia1

fotografia2

12 grudnia 2012 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" wykonali dekorację na korytarzu szkoły z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2013.

fotografia1

fotografia2

11 grudnia 2012 "Stąd jestem - to moja mała Ojczyzna" - tak brzmiało hasło przewodnie III Młodzieżowej Sesji Popularno-Naukowej przygotowanej przez SKKT PTTK. Uczestniczyło w niej 60 osób. Podczas sesji zostały także wręczone uczniom odznaki turystyki kwalifikowanej oraz odznaki turystyczne.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

11 grudnia 2012 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" udekorowali choinkę przed budynkiem naszej szkoły. fotografia
8 grudnia 2012 Grupa 26 uczniów uczestniczyła w wycieczce do Gniezna. Zwiedziliśmy Fabrykę Bombek Choinkowych, Katedrę Gnieźnieńską oraz centrum miasta. Wycieczkę zorganizowało SK PTSM "Wędrownicy".

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

30  listopada 2012 Zakończyły się etapy szkolne wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: język polski - Dominika Kochanek kl. III c, matematyka - Kamil Wolsztyniak kl. III d, geografia - Maciej Solak kl. III d, język angielski - Michał Kaczmarek kl. II c., chemia -Kamil Wolsztyniak kl. III d
30  listopada 2012 Członkowie Koła Teatralnego im. Heleny Modrzejewskiej pojechali pociągiem do Poznania do Teatru Muzycznego. Na tzw. Scenie na Piętrze oglądali komedię-farsę pt. "Okno na Parlament". Poza tym w Starym Browarze podziwiali piękne dekoracje świąteczne.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

28  listopada 2012 Grupa uczniów ze SKKT PTTK pojechała do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie i uczestniczyła w spotkaniu z cyklu "Wokół globusa". Bohaterem spotkania był Krzysztof Kryza, który opowiadał o podróży na daleką Syberię.

fotografia1

fotografia2

28  listopada 2012 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" byli w Bibliotece Miejskiej w Bojanowie na koncercie "Młodość nie umiera nigdy" (piosenki z lat 20-tych). Śpiewał  tenor Grzegorz Uniwersał z Krakowa, a prowadził program aktor scen krakowskich - Mateusz Trembaczowski fotografia
27  listopada 2012 Na Konkurs Fotograficzny : "Jesień w fotografii" wpłynęło 36 prac od 19 uczniów. Konkurs zorganizowało SK PTSM "Wędrownicy". Wyniki konkursu ogłoszone zostaną w styczniu, na apelu podsumowującym             I semestr roku szk. 2012/2013 fotografia
26  listopada 2012 Uczniowie klasy II d w ramach akcji profilaktycznej "Dziękuję, nie palę" przedstawili sąd nad papierosem.
21  listopada 2012 Rok 2012 to Rok Janusza Korczaka. Z tej okazji członkowie SK PTSM "Wędrownicy" przygotowali wystawę pn. "Judaica Warszawa". Uczennice z kl. III c - Jowita Dubicka i Weronika Dudkowiak rozdawały wchodzącym do szkoły jej pracownikom foldery związane tematycznie z wystawą fotografia1

 

17  listopada 2012 Członkowie SKKT PTTK pojechali na wycieczkę do Brzegu. Zwiedzili między innymi Zamek Książąt Śląskich, kościoły, rynek, ratusz oraz Park Centralny z ciekawym drzewostanem. Słodką pamiątką była chałwa produkowana właśnie w Brzegu. W drodze powrotnej spacerowali po Wrocławiu.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

17  listopada 2012 SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało wycieczkę do Oświęcimia i Brzezinki. W wycieczce wzięło udział 45 uczniów i 5 opiekunów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

15  listopada 2012 Odbył się finał konkursu SUDOKU. Udział wzięło 35 uczniów z klas I-III. Zwyciężyła Zuzanna Wilczyńska kl. IIe, II miejsce zajęły Dominika Kochanek z kl. IIIc, oraz Alicja Traczewska z kl. IIId.
11 listopada 2012 Obchody 94-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym, po czym społeczność bojanowska, w tym młodzież gimnazjalna, udała się na rynek aby uroczyście uczcić pamięć poległych i pomordowanych patriotów polskich. Po capstrzyku w sali kinowej Domu Kultury miał miejsce występ gimnazjalistów z Koła Teatralnego im. Heleny Modrzejewskiej poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

fotografia8

fotografia9

01 listopada 2012 Z okazji Święta Zmarłych członkowie SK PTSM "Wędrownicy" wykonali wystawę pod nazwą "Ludzie odchodzą w przyszłość". Można było obejrzeć bardzo ładne nagrobki znanych ludzi polityki, kultury i sportu. Zdjęcia wykonano w Warszawie m.in. na Starych Powązkach i Cmentarzu Wojskowym.

fotografia

 

29 października 2012 Z okazji Święta Zmarłych członkowie SK PTSM "Wędrownicy" pojechali do Leszna, ażeby złożyć kwiaty i zapalić znicze pod pomnikiem Żołnierzy Radzieckich, którzy polegli w okolicy Leszna podczas II wojny światowej. Poza tym zwiedziliśmy Galerię MBWA i antykwariat.

fotografia1

fotografia2

29 października 2012 Na dobre pożegnaliśmy lato i przywitaliśmy jesień. Klasa IIb bawiła się przy ognisku wraz ze swoją wychowawczynią.

fotografia1

fotografia2

22 października 2012 Dzień Papieski w naszej szkole został uczczony prezentacją o naszym Ojcu Świętym oraz występami uczniów.
15 października 2012 Dziś obchodziliśmy wczorajsze Święto Edukacji Narodowej. Na akademii obecni byli burmistrz miasta i gminy, przewodniczący Rady Miejskiej, przewodnicząca Rady Rodziców, emeryci naszej szkoły oraz oczywiści nauczyciele i uczniowie. Po przemówieniach zostały wręczone nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Gdy skończyła się część oficjalna obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez grupę gimnazjalistów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

13 października 2012 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" wzięli udział w 1-dniowej wycieczce do Wałbrzycha. Zwiedziliśmy Zamek Książ oraz Palmiarnie w Lubiechowie.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

13 października 2012 Odbył się pieszy rajd z cyklu BARWY JESIENI, którego organizatorem było SKKT PTTK. Trasa wiodła z Bojanowa do leśniczówki Frankówka koło Janiszewa. Tam rozegrano konkursy. Zwycięzcą konkursu "Jeden z dziesięciu" z zakresu wiedzy turystycznej i krajoznawczej został Marcin Stachowski z kl. Ib, a najładniejszy jesienny bukiet ułożyły Joanna Samól i Dominika Pietras z kl. Ib.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

08 października 2012 W naszym gimnazjum odbył się kolejny egzamin na kartę motorowerową. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Egzamin pozytywnie zdały 22 osoby.
06 października 2012 Rajd rowerowy SK PTSM "Wędrownicy" po najbliższej okolicy: Bojanowo- Trzebosz- Czechnów- Giżyn i z powrotem.

fotografia1

fotografia2

29 września 2012 Członkowie SKKT PTTK uczestniczyli w X Powiatowym Zlocie Krajoznawczym zorganizowanym przez rawicki oddział PTTK. Młodzież poznawała gminę Pakosław. Trasa pieszego rajdu prowadziła z Pakosławia przez Osiek i znajdującą się w pobliżu ścieżkę przyrodniczą nad zbiornik wodny Pakosław.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

29 września 2012 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" wzięli udział w Powiatowym Zlocie PAKOSŁAW 2012. Nasza rowerowa drużyna liczyła 14 uczestników oraz dwóch absolwentów Gimnazjum - byłych członków naszej organizacji. Warto nadmienić, że razem przejechaliśmy 75 km. 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

28 września 2012 Podczas uroczystości pasowania uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona gimnazjalistów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

22 września 2012 Pieszy rajd po Przemęckim Parku Krajobrazowym rozpoczął nowy rok szkolny w SKKT PTTK "Włóczykije". Jego uczestnicy wędrowali ścieżką przyrodniczą. Zobaczyli dwa rezerwaty przyrody: Wyspę Konwaliową i Torfowisko nad Jeziorem Świętym. Na zakończenie mogli podziwiać krajobraz z wieży widokowej w Olejnicy.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

19 września 2012 SK PTSM Wędrownicy zainaugurowało swoją działalność w nowym roku szkolnym wycieczką na basen "Akwawit" w Lesznie. fotografia
03 września 2012 Witaj szkoło ! Z zapałem rozpoczynamy nowy rok szkolny.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

29 czerwca 2012 Dziś otrzymaliśmy świadectwa, a to oznacza, że ten rok szkolny mamy za sobą. Najlepsi uczniowie dostali nagrody i świadectwa z wyróżnieniem. Żegnaj szkoło na dwa miesiące :)

fotografia1

fotografia2

28 czerwca 2012 Kolejni absolwenci żegnają się z naszą szkołą. Na uroczystości zakończenia nauki w gimnazjum dyrektor wymienił wyróżniających się w nauce i zachowaniu uczniów klas trzecich oraz wręczył listy gratulacyjne rodzicom najlepszych absolwentów tego rocznika. Po części oficjalnej obejrzeliśmy występ artystyczny a następnie tradycyjnie uczniowie i uczennice klas trzecich odtańczyli poloneza w sali sportowej. Ostatnia część spotkania minęła na zabawie w świetlicy szkolnej.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

27 czerwca 2012 Przyczyniliśmy się do ochrony środowiska naturalnego. W ciągu roku szkolnego zebrano 780 kg makulatury i 125 kg zużytych baterii
17 czerwca 2012 Szkolny Konkurs "Mistrz Matematyki 2012". I m - Katarzyna Grzegorzewska kl. IIa, II m - Anita Biedrowska kl Ie, III m - Martyna Maćkowiak kl. III b
13 czerwca 2012 Klasa 3 a uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia. Uczniowie obejrzeli Panoramę Racławicką, zwierzęta w miejscowym ZOO, spacerowali po ogrodzie japońskim a na koniec wycieczki obejrzeli film w multikinie. fotografia
9 czerwca 2012 Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" uczestniczyli w wycieczce jednodniowej z cyklu "Poznajemy Wielkopolskę". Wycieczkę zorganizował rawicki oddział PTTK. Uczniowie zwiedzili Konin i jego okolice. Ponadto zobaczyli jakie zmiany w środowisku spowodował przemysł wydobywczy węgla brunatnego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

8-10 czerwca 2012 SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało wycieczkę do Zgorzelca i Gorlitz. Wzięło w niej udział 14 uczniów. W Zgorzelcu zwiedziliśmy Muzeum Łużyckie, a w Gorlitz przepiękną Starówkę oraz Kościół św. Piotra i Pawła. Z wieży Reichenbacher Turm oglądaliśmy panoramę Gorlitz oraz najbliżeszj okolicy. Dużo wrażeń dało nam zwiedzenie wiernej kopii grobu jerozolimskiego (Grobu Chrystusa) z lat 1481-1505. Całośc tworzą kaplice : Św. Krzyża, Namaszczeń i Grobowa. Naszą wyprawę do Gorlitz zakończyliśmy w ZOO (Tiepark).

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

4, 5, 11 czerwca 2012 Odbyły się publiczne prezentacje projektów edukacyjnych realizowanych przez drugoklasistów. Odbiorcami byli pierwszoklasiści naszej szkoły i nauczyciele. Zakres tematyczny był szeroki: od najbliższego otoczenia ("Historia browaru w Bojanowie") do "Skandalicznych gwiazd Wielkiej Brytanii i USA". fotografia1

fotografia2

czerwiec 2012 Tuż przed rozpoczęciem ME w Piłce Nożnej SK PTSM "Wędrownicy" przygotowało wystawę pod nazwą "EURO 2012" fotografia
1 czerwca 2012 Dzień Europejski i Dzień Sportu w naszym gimnazjum. O 8.00 obejrzeliśmy krótkie przedstawienie w wykonaniu przedstawicieli z różnych klas a następnie rozstrzygnięto konkurs dotyczący Europy. Zwyciężyła klasa III c przed I c i I b. Nastąpiło też przyznanie nagród zwycięzcom konkursu wypieku ciasteczek. Dalsza część zabawy miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół Rolniczych rywalizowaliśmy w różnego rodzaju grach sportowych. Na spotkanie z zabawą i sportem zaprosiliśmy najlepszą byłą lekkoatletkę naszego regionu, mistrzynię Polski oraz olimpijkę - Lilianę Zagacką.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

 

maj 2012

SK PTSM "Wędrownicy" ogłosiło konkurs fotograficzny - "Bojanowo i okolice w obiektywie". Na konkurs wpłynęło 29 prac od 15 uczniów. Kolejne miejsca zajęli:

I - Patryk Olszak kl. Ie, II - Zuzanna Głuszek kl Ie, III - Mikołaj Hedrych kl. IIIc, IV-Anna Wodyńska kl. IIIb.

 

fotografia

28 maja 2012 W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji  Święta Patrona Szkoły. Apel przygotowało Koło Teatralne im. H. Modrzejewskiej. W I części programu przedstawiono dzieje Polski porozbiorowej z uwzględnieniem postaci gen. D. Chłapowskiego (uczestnik powstania listopadowego), a w II części wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Po apelu uczniom laureatom różnych konkursów przedmiotowych i artystycznych wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy. W konkursie wiedzy o patronie najwyższe miejsca zajęli: I - Natalia Łodyga kl. Ic, II - Katarzyna Kaczmarek kl. I b, III - Zuzanna Wilczyńska kl. I e.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

 

24-26 maja 2012 Uczniowie z kl. I b oraz członkowie SKKT PTTK wybrali się w góry. Przez trzy dni wędrowali po Karkonoszach i podziwiali ich uroki.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

24 maja 2012 Na terenie Gimnazjum w Bojanowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji działających na rzecz zwierząt pod nazwa "Nie kupuj - adoptuj". Głównymi gośćmi były Panie opiekujące się schroniskiem w Gostyniu - Alicja Jerszyńska - prezes GSPZN oraz Aleksandra Gerowska - pracownik schroniska. Podczas imprezy m.in. została przedstawiona działalność Fundacji "Boksery w Potrzebie". W spotkaniu wzięło udział 20 uczniów z naszej szkoły, oraz kilkoro nauczycieli. fotografia1

fotografia2

fotografia3

21 maja 2012 Odbył się finał szkolny Konkursu Matematycznego "Mistrz Umysłu". I miejsce zajęła Katarzyna Grzegorzewska kl. II a, II miejsce Jagoda Pietrzak kl. II e, III miejsce Jagoda Jankowska kl. II e
19 maja 2012 Uczniowie z kl. II c i II e uczestniczyli w wycieczce do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wyjazd miał nie tylko charakter turystyczny, ale był także okazją do realizacji w terenie treści programowych z geografii.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

17 maja 2012 16 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu na kartę motorowerową. Zdawali oni egzamin teoretyczny i praktyczny. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, zdobywając kartę motorowerową. Zyczymy szerokiej drogi!!! fotografia1

fotografia2

10 maja 2012 Uczniowie klas Ib i Ic udali się na wycieczkę "Szlakiem Patrona". Odwiedzili Rąbiń, Turwię i Kopaszewo. W Turwi pracownik Stacji Badawczej PAN przybliżył uczniom historię życia i działalności gen. D. Chłapowskiego. Uczniowie mieli również okazję poznać ciekawe fakty z życia małych gryzoni oraz przyjrzec im się z bliska.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

8-10 maja 2012 SK PTSM Wędrownicy zorganizowało trzydniową wycieczkę do Warszawy. Z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki oglądaliśmy panoramę stolicy. Poza tym zwiedziliśmy m.in. Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zobaczyliśmy uroczystą odprawę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza. W związku z Rokiem Janusza Korczaka poszliśmy na Cmentarz Żydowski, ażeby zobaczyć Grób-Symbol tego wielkiego człowieka. Dużo wrażeń dostarczyło nam zwiedzanie  Senatu RP i spotkanie z dziennikarzem TVP - p. Dariuszem Bohatkiewiczem.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

7 maja 2012 W tym dniu cała społeczność szkolna uczestniczyła w capstrzyku na Rynku miasta. Uczciliśmy w ten sposób 3-majowe święto oraz rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

24,25,26 kwietnia 2012 Trzecioklasiści przystąpili do egzaminów gimnazjalnych. 

fotografia1

fotografia2

18 kwietnia 2012 Po raz dwunasty nasza szkoła gościła gimnazjalistów z powiatu rawickiego na imprezie turystyczno - krajoznawczej "Poznajemy Ziemię Rawicką", którą przygotowało SKKT PTTK "Włóczykije". Spotkanie rozpoczęła się tradycyjnie od wycieczki. W tym roku uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi Rawickiej. Następnie 8 drużyn przystąpiło do zmagań konkursowych. Najlepszą drużyną została drużyna w składzie: Patrycja Lisiecka i Kinga Pawlak z Gimnazjum w Rawiczu, drugie miejsce zajęły Daria Giżewska i Monika Szafraniak z Pakosławia, trzecie Milena Olszak i Marcin Skotarek z Sierakowa.  

fotografia1

fotografia2

kwiecień 2012 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" wykonali na korytarzu budynku szkolnego dekorację z okazji Świąt Wielkanocnych. W konkursie szkolnym na najładniejszą gazetkę o tematyce wielkanocnej I m. zajęła kl. 3c, II m. kl. I c, a III m. kl. IIId

fotografia1

fotografia2

fotografia3

31 marca 2012 SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało WIOSENNY RAJD ROWEROWY (Kawcze i okolice". W rajdzie wzięło udział 22 uczniów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

30-31 marca 2012 Przez dwa dni w Gnieźnie trwała rywalizacja drużyn w ramach finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK. Nasza drużyna w składzie: Katarzyna Wodecka, Anna Wodyńska i Krzysztof Czerwiński spisała się wyśmienicie zajmując drugie miejsce. Wśród konkurencji turniejowych znalazły się: kolarski tor przeszkód, test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, samarytanka (część teoretyczna i praktyczna), test krajoznawczy, test wiedzy turystycznej i topograficznej, turystyczny marsz na orientację, rozpoznawanie tropów zwierząt, testy o parkach krajobrazowych i muzeach Wielkopolski, pakowanie plecaka turystycznego i rzut do celu. We wszystkich konkurencjach nasi uczniowie wykazali się rozległą wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, co pozwoliło zająć im tak wysokie miejsce w województwie.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

24 marca 2012 Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" zorganizowali rajd pieszy WIOSNA 2012. Po pokonaniu pieszej trasy, na terenie Zielonego Ogrodu, odbyło się pasowanie na turystę nowych członków koła. Wcześniej musieli wykazać się wiedzą turystyczną i sprawnością fizyczną. Po pomyślnym zaliczeniu zadań przygotowanych przez zarząd koła, któremu przewodniczy Szymon Głuszek, otrzymali legitymacje członkowskie i plakietki naszego koła.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

marzec 2012 SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało wystawę pod nazwą: Rok 2012 - ROKIEM JANUSZA KORCZAKA. Wystawa prezentowana była również w Bibliotece Miejskiej w Bojanowie oraz w Przedszkolu w Bojanowie. Poza tym z okazji Roku Janusza Korczaka uczniowie klas drugich obejrzeli fragment filmu pt. "Korczak"

fotografia1

fotografia2

 

15 marca 2012 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Uczniowie rozwiązywali zadania o różnym stopniu trudności oraz mogli ułożyć sześcian z tajemniczych ścian.

fotografia1

fotografia2

15 marca 2012

Szkolny Konkurs Matematyczny "Zagadki Einsteina". Udział wzięło 22 uczniów klas I-III. Klasyfikacja końcowa: I miejsce Agata Łodyga IIIc, Sandra Kryś IIIe, Maciej Solak IId;

II miejsce Aleksandra Muszkieta Ic; II miejsce Aleksandra Sobiech IIb

fotografia
14 marca 2012

Szkolny Konkurs Ekologiczny. Piętnastu uczniów klas drugich zmagało się z pytaniami dotyczącymi działań mających na celu poprawę stanu środowiska naturalnego. Oto wyniki konkursu:

I m -Agata Golina kl. IIa, II m. -Maciej Solak kl. IId, III m - Kamil Wolsztyniak kl. IId

fotografia1

fotografia2

 

13 marca 2012 W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie odbyła się XI edycja konkursu czytelniczo-geograficznego "Szlakiem Tomka Wilmowskiego". Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Sołtysiak z kl. III c, drugie miejsce Izabela Smektała z kl. IIc, trzecie miejsce Sandra Kryś z kl. III e.

fotografia1

fotografia2

12 marca 2012 Grupa uczniów z SKKT PTTK "Włóczykije" uczestniczyła w kolejnym spotkaniu "Wokół globusa" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Bohaterem spotkania był Norbert Skrzyński, który opowiadał o wyprawie do Afryki śladami Kazimierza Nowaka.  

fotografia

8 marca 2012 Dzień Kobiet w naszej szkole przebiegał uroczyście i na wesoło. Panie i dziewczęta otrzymały kwiaty i drobne upominki, a w sali gimnastycznej wszyscy bawili się oglądając pojedynek nauczycielki kontra nauczyciele, oraz okolicznościowy występ gimnazjalistów.
19 lutego 2012 Koło Teatralne im. H. Modrzejewskiej pod kier. opiekuna zorganizowało wyjazd do Poznania do Teatru Wielkiego na przedstawienie pt. "Jezioro Łabędzie". W wycieczce wzięło udział 20 uczniów. Poza tym odbyliśmy spacer po ciekawych zakątkach stolicy Wielkopolski.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

13 lutego 2012 Z okazji 93. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało XIII RAJD PIESZY dla uczczenia tej rocznicy i poległych powstańców. W rajdzie wzięło udział 18 uczniów, a trasa była następująca: Bojanowo- Tarchalin- Gościejewice (pomnik)- Wydartowo I- Zielony Ogród- Bojanowo.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

11 lutego 2012 W sobotę 20 uczniów z naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Wrocławia. Wycieczkę zorganizował opiekun SK PTSM "Wędrownicy", a miała ona typowo "sportowy" charakter. Byliśmy na krytym sztucznym lodowisku "ORBITA" oraz w Parku Wodnym.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

fotografia8

4 lutego 2012 Opiekun SK PTSM "Wędrownicy" zorganizował wyjazd do Poznania na Targi Edukacyjne. W wycieczce wzięło udział 13 uczniów. Oprócz Targów zwiedziliśmy również Stary Rynek oraz Zamek Poznański.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

30 stycznia 2012 Dziś wzięliśmy udział w apelu podsumowującym I semestr. Dyrektor szkoły przedstawił prezentację z wynikami w nauce oraz zachowaniu wszystkich klas. Uczniowie otrzymali też nagrody za 100% frekwencję oraz za udział i zwycięstwa w konkursach, które odbyły się w minionym semestrze.

 

fotografia1

fotografia2

26 stycznia 2012 Odbyła się pierwsza dyskoteka szkolna w roku 2012r. Organizatorem imprezy była klasa IIb. Na sali bawiło się blisko 100 uczniów gimnazjum. Klasa IIb serdecznie dziękuje wszystkim za wspólną zabawę.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

21 stycznia 2012 Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" uczestniczyli w 38. rajdzie "Szlakiem walk powstańców wielkopolskich o Rawicz" zorganizowanym przez rawicki oddział PTTK.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

17 stycznia 2012 Uczniowie należący do SKKT PTTK "Włóczykije" uczcili powstańców wielkopolskich. Dokładnie w 92. rocznicę powrotu Bojanowa do niepodległej Polski odwiedzili miejsca pamięci narodowej oraz zapalili znicze.

fotografia1

fotografia2

13 stycznia 2012 Rozstrzygnięty został konkurs pod nazwą "Kaligraf matematyczny". Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Michalska z kl. II e, drugie Agata Golina z kl. II a, trzecie Daria Pawlak z III c oraz Hanna Tórz z III d.
8 stycznia 2012

Już 20. raz  zagrała w Bojanowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy . Sztab tradycyjnie został utworzony  w naszej szkole. W bieżącym roku zbieraliśmy fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.Dzięki dużemu zaangażowaniu ponad 100 wolontariuszy i dużej hojności mieszkańców gminy Bojanowo uzbieraliśmy ponad 7000zł oraz walutę obcą. W ramach XX Finału WOŚP, na sali gimnastycznej odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej,  którego zwycięzcami zostali uczniowie z klasy IIIa, pokaz ratownictwa medycznego, przygotowany przez OSP Bojanowo i OSP Trzebosz oraz mecz siatkówki Radni kontra OSP Trzebosz, zakończony wynikiem 2:0. Po południu odbyły się koncerty w Domu Kultury. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznego finału.

18 grudnia 2011 Nasi Gimnazjaliści postanowili zrobić coś wyjątkowego dla przedszkolaków z Bojanowa i okolic. 31 aktorów pod opieką pani Izabeli Świątkiewicz wystawiło przedstawienie świąteczne, pt. „Mali kolędnicy” w Domu Kultury w Bojanowie. Dnia 18 grudnia 2011 roku o godzinie 16.00 wypełniła się sala w kinie. Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami obejrzały w świątecznej atmosferze jasełka, kolędowały i posłuchały pięknej bajki o uratowaniu wigilijnego wieczoru. Największym powodzeniem cieszyły się „diabełki”, rozśpiewane łosie i oczywiście gwiazdor. Najlepszą nagrodą dla występujących był uśmiech na twarzach przybyłych dzieci. fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

grudzień 2011 Szkolne Koło PTSM "Wędrownicy" z okazji zbliżających się świąt zorganizowało dwa konkursy. Pierwszy pod nazwą "Choinka w barwach narodowych" zwyciężyła klasa III c, II miejsce zajęła III d, a trzecie I d. W drugim konkursie pod nazwą "Najładniejsza gazetka o tematyce świątecznej i noworocznej" wygrała kl. II e. Drugie miejsce kl. I c, a trzecie III c.
16 grudnia 2011 SKKT PTTK "Włóczykije" zostało laureatem finału IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo - Turystyczny". Agata Łodyga i Kamila Gasik wraz z opiekunką koła uczestniczyły w Warszawie w podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

15 grudnia 2011 Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" zorganizowali II Młodzieżową Sesję Popularno - Naukową. W tym roku hasłem przewodnim były słowa Stanisława Jachowicza "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Podczas spotkania zostały także wręczone odznaki turystyczne.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

8 grudnia 2011 Grupa członków SK PTSM "Wędrownicy"pojechała do Rawicza. W ratuszu - w Muzeum Ziemi Rawickiej obejrzeliśmy wystawę - "Postać Napoleona Bonaparte w ekslibrisie europejskich grafików". Poza tym zwiedziliśmy Salę Portretową oraz gabinet burmistrza Rawicza sprzed II wojny światowej.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

1,2 grudnia 2011 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Złota Żaba" organizowanym przez Fundację Edukacji Społecznej EKOS. Konkurs przeprowadzony był w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz w dziedzinie matematyki.
26 listopada 2011 Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" poznawali urokliwe zakątki Wielkopolski.. W Lubiniu zwiedzili Opactwo Benedyktynów, następnie na Świętej Górze koło Gostynia podziwiali Bazylikę Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Filipa Neri.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

26 listopada 2011 Uczniowie należący do SK PTSM "Wędrownicy" wzięli udział w wycieczce do Gniezna. Zwiedzili tam zakład, w którym produkowane są bombki choinkowe.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

24 listopada 2011 Odbył się finał Szkolnego Konkursu Matematycznego "SUDOKU". W eliminacjach wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. I miejsce zajęła Hanna Sobocka  z kl. IIIa, a wyróznienia otrzymali: Martyna Maćkowiak kl. IIIb, Aleksandra Domaniecka kl. IIIc, Karolina Szenfisz kl. Ie, Piotr Zuter kl. Ie, Michal Defert kl. III c.
23 listopada 2011 Zakończyły się szkolne eliminacje do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Z naszego gimnazjum do etapu rejonowego dostał się Piotr Jarzyna z kl. IIIc startując w konkursie z języka angielskiego.
listopad 2011 SK PTSM "Wędrownicy" zorganizowało wystawę fotografii jesiennych wykonanych przez naszych uczniów połączoną z konkursem na najlepsze zdjęcie fotografia
22 listopada 2011 Sześcioro naszych gimnazjalistów wzięło udział w powiatowym turnieju szachowym w Sierakowie. Najlepsze wyniki osiągnęli: w kategorii dziewcząt Zuzanna Wilczyńska zajmując trzecie miejsce, oraz w kategorii chłopców Damian Bednarz zajmując miejsce czwarte - oboje z klasy 1 e.
14 listopada 2011 Obecny rok jest obchodzony m.in. jako rok naszej rodaczki Marii Skłodowskiej Curie. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs wiedzy dotyczącej słynnej noblistki. Konkurs wygrała Natalia Łodyga z klasy Ic, drugie miejsce zajął Piotr Zuter z kl. Ie, natomiast trzecie Alicja Lisiak z Id.

fotografia1

fotografia2

11-13 listopada 2011 Grupka nauczycieli z naszej szkoły należących do Związku Nauczycielstwa Polskiego miała okazję zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc w Czechach, w tym m.in. Pragę, Liberec.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

11 listopada 2011 Uczniowie gimnazjum  przygotowali akademię w Domu Kultury. Razem z mieszkańcami Bojanowa wspólnie przeżywaliśmy 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Występy artystyczne zostały zakończone odśpiewaniem pieśni patriotycznych przez zespół Gołaszyniacy.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

4 listopada 2011 Nasi uczniowie razem z gimnazjum z Wąsosza, wybrali się na wycieczkę do Budziszyna i Drezna.  (szczegółowy opis)

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

listopad 2011 Wystawa "Liście Polskie" umieszczona przy wejściu do budynku szkolnego przedstawiała rysunki i fotografie liści polskich drzew. Wystawę przygotowało SK PTSM "Wędrownicy". fotografia
28 października 2011 Z okazji zbliżającego się Święta Zmarłych złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze na rawickich grobach poległych żołnierzy radzieckich i  pod pomnikiem Żołnierza Polskiego. Spacerowaliśmy również po rawickich plantach . W Wycieczce wzięli udział członkowie SK PTSM "Wędrownicy".

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

27 października 2011 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" złożyli kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Radzieckich w Lesznie (Święto Zmarłych). Poza tym zwiedzili Galerię BWA (wystawa pt. "OD DO"), sklep z antykami i obejrzeli pomnik Jana Amosa Komeńskiego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

26 października 2011 Paulina Dudziak z kl. III b zdobyła I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Moja rodzina na turystycznym szlaku" zorganizowanym przez Zarząd Główny PTTK. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Warszawie w Państwowym Muzeum Etnograficznym.

 

fotografia1

fotografia2

22 października 2011 Zamek w Książu był kolejnym celem członków SKKT PTTK "Włóczykije" oraz uczniów należących do Szkolnego Koła Turystycznego "Wędrownicy". Ponadto nasi gimnazjaliści zwiedzili palmiarnię w Lubiechowie oraz przemierzyli Szlak Ułanów Legii Nadwiślańskiej.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

14 października 2011 Wzięliśmy udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po części oficjalnej, na którą m.in.  złożyły się przemówienia, wręczenie nagród wyróżniającym się nauczycielom, obejrzeliśmy spektakl artystyczny z udziałem uczniów naszej szkoły.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

15 października 2011 Uczniowie klasy I c wraz z wychowawcą wzięli udział w integracyjnnym rajdzie rowerowym do leśniczówki "Frankówka" koło Janiszewa. Ognisko z pieczeniem kiełbasek zorganizował jeden z rodziców - p. Adamczyk.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

15 października 2011 Odbył się kolejny pieszy rajd z cyklu "Barwy jesieni". Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" wyruszyli z Leszna, trasę zakończyli przed pałacem w Pawłowicach.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

13 października 2011 Uczniowie poraz kolejny uczestniczyli w wyprawie na leszczyńską pływalnię. Wyjazd został zorganizowany przez SK PTSM "Wędrownicy".

fotografia1

fotografia2

12 października 2011 Uczniowie będący członkami Szkolnego Koła "Wędrownicy" spotkali się z aktorem Tadeuszem Chudeckim.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

1 października 2011 Grupa uczniów przemierzyła trasę z Bojanowa do Sowin i Kawcza w ramach rajdu pieszego zorganizowanego przez SKKT PTTK "Włóczykije".

fotografia1

fotografia2

październik 2011 W holu głównym szkoły umieszczona została wystawa poświęcona baletowi. fotografia
27 września 2011 Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona gimnazjalistów podczas uroczystości pasowania. Po części oficjalnej, na którą złożyło się ślubowanie i pasowanie gimnazjalistów, wszyscy tradycyjnie bawili się na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

24 września 2011 Członkowie SKKT PTTK uczestniczyli w IX Powiatowym Zlocie Krajoznawczym. W tym roku poznawali gminę Jutrosin.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

22 września 2011 Grupa uczniów ze Szkolnego Koła "Wędrownicy" skorzystała z wypoczynku na leszczyńskiej pływalni. fotografia
17 września 2011 Członkowie SK PTSM "Wędrownicy" brali udział w rajdzie rowerowym do lasów łaszczyńskich do pomnika Stefana Bobrowskiego - uczestnika powstania styczniowego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

wrzesień 2011 Z okazji 100. urodzin Władysława Szpilmana członkowie SK PTSM "Wędrownicy" przygotowali wystawę poświęconą temu kompozytorowi.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

12 września 2011 Dziś mieliśmy niepowtarzalną okazję spotkać się ze znakomitym gościem w osobie księdza biskupa z naszej diecezji Zdzisława Fortuniaka. Cała społeczność szkolna oczekując w auli na jego przybycie śpiewała pieśni a wchodzącego gościa przywitała     z aplauzem. Ksiądz biskup ciepłymi słowami pozdrowił wszystkich i przemówił do uczniów starając się ich przekonać do bycia dobrymi. Na zakończenie spotkania szkolny zespół muzyczny zaśpiewał piosenki a następnie delegacja uczniów wręczyła księdzu biskupowi wiązankę kwiatów a dyrektor pamiątkowe zdjęcie naszej szkoły.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

01 września 2011 To już wrzesień..., to już kolejny rok szkolny.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

22 czerwca 2011 Upragnione wakacje już jutro, ale przedtem oficjalne, uroczyste zakończenie roku szkolnego. 

fotografia1

fotografia2

21 czerwca 2011 Dziś pożegnaliśmy jutrzejszych absolwentów szkoły. Najpierw na uroczystej akademii do uczniów klas trzecich skierowali ciepłe słowa dyrektor, wychowawcy, zaproszeni goście, koleżanki i koledzy z młodszych klas a następnie wyróżniającym się uczniom zostały wręczone nagrody. Po części oficjalnej obejrzeliśmy pełne dowcipu przedstawienie artystyczne i wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

11 czerwca 2011 Podczas ostatniej w tym roku szkolnym wycieczki, członkowie SKKT PTTK poznawali Gniezno oraz Lednicę.

fotografia

fotografia

5 czerwca 2011 Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swojej talenty i umiejętności w ramach przeglądu artystycznego szkół.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

4 czerwca 2011 W Rawiczu odbył się występ laureatów piosenki dziecięcej i młodzieżowej, w którym wziął udział także jeden z uczniów naszej szkoły. fotografia
3-4 czerwca 2011 Podczas dwudniowej wycieczki zorganizowanej przez SKKT PTTK "Włóczykije" uczniowie wędrowali po Kocich Górach, poznawali Trzebnicę, Oborniki Śląskie, Bagno oraz Kuraszków.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

30 maja - 2 czerwca 2011 Uczniowie klas drugich przedstawili efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi. Bacznymi obserwatorami byli opiekunowie grup projektowych, wychowawcy, dyrektor, wicedyrektor szkoły oraz koleżanki i koledzy z innych klas. Nie zabrakło też przedstawicieli lokalnej prasy. Uczniowie mogli zmierzyć się z trudną sztuką publicznych wystąpień.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

1 czerwca 2011

Europejski Dzień Dziecka. Uczniowie klas prezentowali atrakcje krajów UE. Nauczyciele przedstawili mit o powstaniu Europy. Zostały wręczone nagrody za: konkursy fotograficzne, zawody sportowe oraz wylosowano nagrody za udział w zbiórce zużytych baterii. 

Ostatecznie komisja konkursowa najwyżej oceniła prezentacje klas:

I m. - kl. IIIe (Dania), II m. - kl.Ie (Anglia), III m. - kl. IIIb (Słowacja).

Wspólna zabawa zakończyła się poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

 

GALERIA_ZDJĘĆ

30 maja 2011

SK PTSM "Wędrownicy" pod kierunkiem p. mgra S. Chwiłkowskiego zorganizowało dwa konkursy fotograficzne, których tematami były: "Wiosna w fotografii" oraz "Przydrożne kapliczki i krzyże". Na konkursy wpłynęło 77 prac od 29 uczniów. Laureatami konkursu "Wiosna w fotografii" zostali: I m. - Luiza Rapior kl.2e, II m. - Piotr Gabiś kl.2d, III m. - Martyna Jarczewska kl. 2a. 

Trzy najlepsze miejsca w konkursie "Przydrożne kapliczki i krzyże" zajęli: I m. - Elżbieta Wodecka kl.3d, II m. - Luiza Rapior kl.2e, III m. - Anna Wodyńska kl.2b.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

23 maja 2011

Nasze gimnazjum miało dziś imieniny. Przybyli zaproszeni goście i odświętnie ubrana młodzież. Nad całością bacznie czuwali nauczyciele. W części artystycznej dedykowanej gen. D. Chłapowskiemu przewijały się akcenty poświęcone patronowi: praca, patriotyzm, miłość do Ojczyzny. Zostały wręczone nagrody za znajomość życiorysu generała. W Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie (12.05.2011) najwyższe lokaty uzyskały: I m. - Aurelia Gajecka kl. Ie, II m. - Jagoda Pietrzak kl. Ie, Aleksandra Sobiech kl. Ib.

Po uroczystości była możliwość obejrzenia wystawy "Czy znasz swoje miasto... w obiektywie", która została wykonana w ramach projektu edukacyjnego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

21 maja 2011 SKKT PTTK zorganizowało kolejny rajd pieszy MAJÓWKA 2011, podczas którego uczniowie poznawali najbliższą okolicę. Trasa prowadziła do Tarchalina, Potrzebowa, Gościejewic, Klapowa i Gołaszyna.

 

fotografia1

fotografia2

18 maja 2011 Z myślą o młodszych koleżankach i kolegach został przygotowany projekt przez N Maćkowiak (2e), A. Wojtkowiak (2e), A. Sołtysiak (2c), Sz. Głuszka (2c). Uczniowie z 1. klasy Szkoły Podstawowej w Bojanowie wraz z wychowawczynią panią I. Mikołajczyk obejrzeli przedstawienie "Kopciuszek". Prezentację zaszczycił też swoją obecnością pan dyrektor naszej szkoły. Grupa projektowa do współpracy zaangażowała: S. Czaban, S. Kryś, L. Sławęcką, nad całością czuwała pani E. Szczepaniak.
maj 2011 Maj to okres wycieczek szkolnych. Od 8 do 11 maja na wycieczkach byli gimnazjaliści klas II a, II b, II c. Klasa II b wraz z wychowawczynią zwiedzała Kraków, kopalnię soli w Wieliczce, natomiast klasa II a oraz II c ze swoją wychowawczynią i wychowawcą podziwiali uroki nadmorskich miast i plaż. Uczniowie zwiedzili Trójmiasto, Westerplatte, oraz zamek w Malborku. Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią odwiedzili w dniach 11 - 14 maja Karkonosze. W Leśnej Hucie Szkła zapoznali się z ręcznym sposobem wyrobu przedmiotów szklanych, podziwiali wodospad Szklarki, wodospad Kamieńczyka, widoki ze Szrenicy, piękno Skalnego Miasta i panorame Karkonoszy z Wysokiego kamienia  

fotografia3

05 maja 2011 Uczciliśmy wespół z mieszkańcami Bojanowa kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz zakończenia II wojny światowej. Przed tablicą pamiątkową na Rynku złożono kwiaty i odczytano apel poległych.
02 maja 2011 Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami odwiedzili Zespół Szkół Rolniczych w Bojanowie. Dyrektor szkoły przedstawił ofertę kształcenia ponadgimnazjalnego, oraz wręczył nagrodę uczennicy kl. III b naszego gimnazjum Karolinie Kempie za zajęcie II miejsca w konkursie "Liczba ¶". W programie było również zwiedzanie szkoły, pieczenie ciasteczek, mecz piłki nożnej a na zakończenie grochówka dla wszystkich.

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

28 kwietnia 2011 W szkole gościliśmy gimnazjalistów z powiatu rawickiego na XI edycji imprezy turystycznej przebiegającej pod hasłem "Poznajemy Ziemię Rawicką".

fotografia1

fotografia2

19 kwietnia 2011 Członkowie SKKT PTTK uczestniczyli w spotkaniu z panem Włodzimierzem Łęckim autorem wielu przewodników po Wielkopolsce. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. fotografia
12-14 kwietnia 2011 Egzamin gimnazjalny - we wtorek test w części humanistycznej, w środę matematyczno-przyrodniczej a we czwartek z języka angielskiego.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

8 kwietnia 2011

Odbyło się spotkanie z aktorem Andrzejem Golejewskim (znany m.in. z komedii "Wyjście awaryjne"). Uczestniczyli w nim uczniowie zespołu teatralno - kabaretowego prowadzonego przez E. Szczepaniak i kółka teatralnego, którym opiekuje się S. Chwiłkowski.

   Aktor ciekawie opowiadał o swej pracy, zwracał uwagę na znaczenie prawdy scenicznej w procesie odtwarzania roli, namawiał uczniów do cierpliwości, która jest konieczna do osiągnięcia celu. Gimnazjaliści mogli przekonać się, jak doskonałym instrumentem jest ciało i głos aktora, ponieważ Andrzej Golejewski dał próbkę swoich możliwości, grając fragment jednej ze swoich ról teatralnych.

   Ta niecodzienna lekcja mogła się odbyć m.in. dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców - pana K. Wodyńskiego

 

 

fotografia1

fotografia2

1-2 kwietnia 2011 Członkowie SKKT PTTK uczestniczyli w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczo-Turystycznego w Gnieźnie.

fotografia1

fotografia2

26 marca 2011 Odbył się kolejny rajd pieszy, podczas którego uczniowie poznawali najbliższą okolicę. Rajd był połączony z pasowaniem na turystę nowych członków SKKT PTTK "Włóczykije".

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

21 marca 2011 Grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu w ramach cyklu "Wokół Globusa" z Piotrem Sudołem i Mirkiem Wlekłym, uczestnikami etapu angolskiego sztafety "Afryka Nowaka". Sporkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie.

fotografia1

fotografia2

 

21 marca 2011 Dziś powitaliśmy wiosnę. Uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawcami rozwijali swoje zainteresowania oraz bawili się podczas gier i zabaw przygotowanych specjalnie na okazję uczczenia końca zimy fotografia
21 marca 2011 Uczniowie klas trzecich wzięli udział w IX Rawickich Targach Edukacyjnych i Targach Pracy w Gimnazjum w Sierakowie. Mieli możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia ponadgimnazjalnego w naszej okolicy
17 marca 2011 Chętni uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie matematycznym "KANGUR"

fotografia1

 

17 marca 2011 W kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Ekologicznego największą wiedzą dotyczącą ochrony środowiska naturalnego popisał się Mikołaj Rychlik z kl. II c. Drugie miejsce zajął Michał Lisiak kl. II b, a trzecie Kamila Stachowska kl. II e.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

09 marca 2011 W miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie odbyła się X edycja konkursu czytelniczo - geograficznego "Szlakiem Tomka Wilmowskiego". Laureatkami konkursu zostały: Elżbieta Wodecka z kl. III d (1. miejsce), Katarzyna Murawska z kl. III e (2. miejsce), Patrycja Zaremba z kl. III e (3. miejsce).  

fotografia1

fotografia2

7 marca 2011 Dziś uczciliśmy jutrzejszy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Najpierw dyrektor szkoły złożył wszystkim paniom życzenia a następnie przedstawiciele samorządu szkolnego obdarowali nauczycielki i koleżanki kwiatami i pączkami. Ostatnim punktem uroczystości był mecz koszykówki między uczniami a nauczycielami. (zwyciężyła drużyna nauczycieli)  

fotografia1

fotografia2

28 lutego 2011

Uczniowie wszystkich klas obejrzeli apel, który odbył się z okazji 92. rocznicy wybuchu i zakończenia powstania wielkopolskiego. Na program złożyły się: 

- hymn państwowy

- złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem powstańców w Bojanowie

- krótka część artystyczna

 

fotografia1

fotografia2

13 lutego 2011 W Domu Kultury odbył się kolejny konkurs piosenki walentynkowej, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepiej zaśpiewała Jowita.

 

fotografia

4 lutego 2011 Atrakcyjną formą spędzenia kolejnego dnia ferii był pobyt na pływalni we Wrocławiu, gdzie wraz z opiekunami uczniowie aktywnie korzystali wypoczynku. Wyjazd zorganizowało SK PTSM "Wędrownicy".

fotografia1

fotografia2

fotografia3

31 stycznia 2011 Pierwszego dnia ferii zimowych chętni gimnazjaliści wzięli udział w rajdzie pieszym do Gościejewic. Przy pomniku postawionym ku czci Powstańcom Wielkopolskim złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

15 stycznia 2011 Członkowie SKKT PTTK uczestniczyli w rajdzie "Szlakiem walk powstańców wielkopolskich o Rawicz". Rajd zorganizował rawicki oddział PTTK. Trasa prowadziła z Rawicza do Zielonej Wsi. Imprezie towarzyszyły konkursy: strzelniczy i wiedzy o powstaniu wielkopolskim. Zdobyte przez nas miejsca: konkurs wiedzy o powstaniu wielkopolskim I miejsce Krzysztof Czerwiński II miejsce Michał Lisiak III miejsce Katarzyna Wodecka konkurs strzelniczy II miejsce Dawid Barteczka.

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

4,5,7 stycznia 2011 W tych dniach odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz języka angielskiego fotografia
22 grudnia 2010 Dziś w naszej szkole panował już świąteczny nastrój. Najpierw uczniowie wszystkich klas wraz ze swoimi wychowawcami spotkali się aby podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy. Były też prezenty i skromny poczęstunek. Wzięliśmy też udział w jasełkach przedstawionych w kościele.

 

fotografia1

fotografia2

19 grudnia 2010

Na deskach sceny Domu Kultury w Bojanowie Koło Teatralne im. Heleny Modrzejewskiej wystawiło bajkę pt. "Bajka Noworoczna". Na program artystyczny dla najmłodszych widzów naszego miasta złożyły się również wiersze i piosenki o tematyce świątecznej i noworocznej oraz kolędy i muzyka rozrywkowa. Najsłynniejsza kolęda świata "Cicha noc" wykonana została w języku polskim i rosyjskim, a zaśpiewały ją - Weronika Aleksander i Anna Kosmalska.  Ania Kosmalska zaśpiewała również w j. rosyjskim piosenkę pt.  "Bursztyny".

W programie gościnnie wystąpili absolwenci naszej szkoły - rodzeństwo Anna i Szymon Graca oraz uczniowie ze szkoły podstawowej. Program przygotowali i prowadzili mgr Sergiusz Chwiłkowski i mgr Agnieszka Stachowska.

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

17 grudnia 2010 Z okazji 60 - lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, członkowie SKKT PTTK zorganizowali pierwszą młodzieżową sesję popularno - naukową "O krajoznawstwie i turystyce w szkole".
29 listopada 2010 W naszej szkole zakończyły się obchody Międzynarodowego Roku Chopinowskiego. Organizatorem imprez związanych z w/wym. był mgr Sergiusz Chwiłkowski - nauczyciel historii i opiekun SK PTSM "Wędrownicy". Warto nadmienić, że pan magister Sergiusz Chwiłkowski w październiku otrzymał dyplom i nagrodę książkową z podziękowaniami i gratulacjami od Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w uznaniu pracy społecznej na rzecz upowszechniania krajoznawstwa i turystyki. fotografia1- Patrycja Zaremba recytuje wiersz "Czym jest muzyka"

fotografia2- wystawa: Warszawa F. Chopina

27 listopada 2010 SKKT PTTK zorganizowało wycieczkę do Wrocławia. Uczestnicy najpierw obejrzeli Panoramę Racławicką, następnie zwiedzali miasto. fotografia
22 listopada 2010 Zakończył się konkurs na najlepszy plakat wykonany z okazji dni walki z nałogiem tytoniowym. Komisja wybrała najlepsze prace przedstawione na fotografiach

fotografia1

fotografia2

11 listopada 2010 "O Polsko, święte Twe imię!".  Dziś obchodzimy 92 rocznicę odzyskania niepodległości.  Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym społeczeństwo naszego miasta i gminy wzięło udział  w capstrzyku. Po oddaniu hołdu poległym i pomordowanym patriotom Bojanowa i okolic, mieszkańcy obejrzeli w miejscowym Domu Kultury program artystyczny, w którym wystąpili nasi gimnazjaliści przedstawiając drogę Polski ku niepodległości.

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

 

6 listopada 2010 Dziś odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.  Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Dawid Zagacki z kl. III e oraz Piotr Jarzyna z kl. II c.
23 października 2010 Odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.  Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Katarzyna Murawska oraz Dawid Zagacki z kl. III e
18 października 2010 W kościele parafialnym wszyscy uczniowie obejrzeli inscenizację przedstawioną z okazji Dnia Papieskiego
16 października 2010 Odbył się kolejny rajd pieszy z cyklu "Barwy jesieni". W tym roku członkowie SKKT PTTK wędrowali po Wielkopolskim Parku Narodowym. fotografia
14 października 2010 Dzień Komisji Edukacji Narodowej uczciliśmy biorąc udział w uroczystej akademii.     W części oficjalnej były przemówienia oraz życzenia składane przez uczniów i zaproszonych gości. Nauczyciele otrzymali kwiaty a następnie obejrzeli program artystyczny , w którym wystąpili gimnazjaliści. 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

9 października 2010 Dziś odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu chemicznego. Wzięło w nich udział czworo uczniów z klas trzecich
6 października 2010 Członkowie świetlicy środowiskowej oraz SKKT PTTK pojechali do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem Dariuszem Pawlakiem w ramach cyklu "Wokół Globusa". fotografia
28 września 2010 Do społeczności gimnazjalnej przyjęliśmy oficjalnie nowe koleżanki i kolegów. Dziś uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości PASOWANIA na GIMNAZJALISTĘ. Po ślubowaniu i pasowaniu dokonanym przez dyrektora szkoły nastąpiło mniej oficjalne, ale za to z dużą dozą humoru, przyjęcie przez Indian z klas trzecich. 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

25 września 2010 Członkowie SKKT PTTK uczestniczyli w VIII Powiatowym Zlocie Krajoznawczym. W tym roku poznawali Miejską Górkę i okolice. fotografia
18 września 2010 Odbył się pierwszy w tym roku szkolnym pieszy rajd zorganizowany przez SKKT PTTK "Włóczykije". Grupa 34 uczniów poznawała najbliższą okolicę. fotografia
17 września 2010 Kolejny raz uczniowie wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Wraz z nauczycielami porządkowali Bojanowo i okolice.
01 września 2010 Po mszy świętej odprawionej przez proboszcza naszej parafii wszyscy udali się na dziedziniec szkolny, by jak co roku oficjalnie rozpocząć nowy rok szkolny. Na zakończenie uroczystości w krótkim programie artystycznym wystąpili uczniowie   klasy IIa. fotografia1

fotografia2

25 czerwca 2010 Żegnamy rok szkolny, witamy wakacje ! 

fotografia1

fotografia2

22 czerwca 2010 Uroczystość zakończenia nauki w gimnazjum przez trzecioklasistów. Burmistrz oraz dyrektor wręczyli nagrody najlepszym uczniom, padło niemało ciepłych i wzruszających słów a po części oficjalno-artystycznej wszyscy bawili się przy muzyce.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

14 czerwca 2010 Uczniowie klas drugich spotkaniem na temat instrumentów perkusyjnych zakończyli udział w tegorocznych koncertach edukacyjnych. Wręczyli podziękowanie i kwiaty artystom i organizatorom spotkań ze sztuką. fotografia1

fotografia2

12 czerwca 2010 Najaktywniejsi członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Poznania, ufundowanej przez PTTK Oddział w Rawiczu. fotografia
01 czerwca 2010 Dzień Sportu i Zdrowia miał przebieg bardzo aktywny. Gimnazjaliści rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych oraz jednej artystycznej polegającej na wykonaniu plakatu promującego zdrowy styl życia. Ostatecznie w kategorii klas pierwszych zwyciężyła kl. Ib, klas drugich IIa, klas trzecich kl. IIIc. Wszyscy uczniowie otrzymali poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

30 maja 2010 Uczniowie gimnazjum zaprezentowali się śpiewająco na festynie parafialnym w Bojanowie. Wykonali kilka popularnych utworów muzycznych. fotografia
24 maja 2010

Wszyscy gimnazjaliści wzięli udział w apelu poświęconym gen. Dezyderemu Chłapowskiemu i Fryderykowi Chopinowi. Obejrzeli występ przygotowany na tą okazję a delegacja złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową. Wręczono również nagrody za udział w konkursach.

konkurs wiedzy o życiu F. Chopina - I m. Elżbieta Wodecka z klasy II d

konkurs wiedzy o patronie - I m. Michał Lisiak z klasy I b

                                              II m. Hanna Tórz z klasy I d

                                             III m. Przemysław Adamczak z klasy I e

Dokonano też podsumowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wręczając pracownikom szkoły i uczniom podziękowania za wkład pracy w przeprowadzeniu zbiórki pieniędzy

 

 

fotografia 1

dąb Dezydery

22 maja 2010

Szymon Jakób z klasy III e zajął I miejsce w  III Rejonowym Konkursie Krasomówczym „ Gimnazjalny Mistrz Mowy Polskiej ”. Konkurs odbył się w Rydzynie

Szymon zaprosił do wysłuchania dwóch prezentacji ( każda z nich trwała 5 minut ). Krasomówca opowiedział o mickiewiczowskim szlaku rowerowym biegnącym w powiecie rawickim oraz o pomniku ofiar Katynia znajdującym się w Rydzynie.

            Ucznia przygotowała pani Ewa Szczepaniak.

 

19-22 maja 2010 Uczniowie z klasy II b i II e wzięli udział w wycieczce, podczas której poznawali Trójmiasto oraz Hel.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

17 maja 2010 Drugoklasiści w ramach koncertów edukacyjnych mieli okazję zapoznać się z muzyką i kulturą Romów
15 maja 2010 Członkowie SKKT PTTK uczestniczyli w pieszym rajdzie połączonym ze sprzątaniem lasu na terenie Leśnictwa Junoszyn. fotografia
13 maja 2010 Uczniowie wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie "Matematyka z geografią za pan brat" organizowanym przez Gimnazjum w Sierakowie
11 maja 2010 Kolejny raz uczniowie klas pierwszych mieli okazje sprawdzić swoja wiedze o patronie szkoły - gen. D. Chłapowskim w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie. Wręczenie nagród dla zwycięzców nastąpi na apelu poświęconym D. Chłapowskiemu. fotografia
27-29 kwietnia 2010 Egzaminy gimnazjalne to duże przeżycie dla uczniów klas trzecich. We wtorek zmagali się z testem w części humanistycznej, w środę matematyczno-przyrodniczej a we czwartek z języka angielskiego fotografia
26 kwietnia 2010 Uczniowie z klas trzecich zorganizowali i przeprowadzili I Szkolny Konkurs Chemiczny, w którym wzięło udział 15 gimnazjalistów z różnych klas. Po etapie obejmującym serię pytań teoretycznych nastąpiła część doświadczalna polegająca na wysnuwaniu wniosków na podstawie obserwowanych eksperymentów. Ostatecznie zwyciężył uczeń klasy pierwszej Krzysztof Czerwiński. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które wręczył pan dyrektor.
24 kwietnia 2010 SKKT PTTK "Włóczykije" zorganizowało kolejną wycieczkę. Tym razem uczniowie poznawali Park Mużakowski wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz Geopark "Łuk Mużakowa".

fotografia1

fotografia2

fotografia3

22 kwietnia 2010 W tym roku obchody Dnia Ziemi odbywały się wspólnie z Zespołem Szkół Rolniczych w Bojanowie. Uczniowie przeszli ulicami miasta, a następnie na dziedzińcu Zespołu Szkół Rolniczych nasi gimnazjaliści zaprezentowali "ekologiczną" scenkę. Dyrektorzy obu szkół wręczyli nagrody za konkursy. Wylosowano również nagrody za udział w zbiórce zużytych baterii. Uczniowie ZSR posadzili też pamiątkowy dąb.

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

21 kwietnia 2010 Po raz dziesiąty Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne PTTK działające w Gimnazjum w Bojanowie, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Rawiczu oraz rawickiego oddziału PTTK, zorganizowało 21 kwietnia 2010 r. imprezę turystyczną przebiegającą pod hasłem "Poznajemy Ziemię Rawicką". Impreza była adresowana do gimnazjalistów z powiatu rawickiego i miała na celu zachęcenie do uprawiania turystyki oraz poznanie najbliższej okolicy. Pierwszym punktem spotkania była wycieczka. W tym roku uczniowie poznawali Park Krajobrazowy im. Dezyderego Chłapowskiego. Między innymi odwiedzili Rąbiń, Turew i Kopaszewo. Następnie odbył się konkurs wiedzy o powiecie rawickim. Rywalizowało 8 drużyn, po dwie z Gimnazjum w Pakosławiu, Rawiczu, Sierakowie i Bojanowie. Najlepszą okazała się drużyna z Pakosławia w składzie Kacper Łukowiak i Grzegorz Sójka. Drugie i trzecie miejsce przypadło drużynom z Sierakowa: Annie Hyżorek i Kindze Kuczyńskiej oraz Bartoszowi Matuszewskiemu i Joannie Zygmanowskiej.  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

12 kwietnia 2010 Dziś rano, zanim zaczęły się lekcje, zebraliśmy się przed budynkiem szkoły aby chwilą ciszy uczcić  pamięć ofiar katastrofy lotniczej, która wydarzyła się w miniona sobotę 10 kwietnia. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym Pan Prezydent Rzeczpospolitej Polski Lech Kaczyński oraz jego żona Maria Kaczyńska.
22 marca 2010 W sali gimnastycznej uczniowie powitali wiosnę. Reprezentanci klas przedstawili pełne humoru skecze.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

22 marca 2010 W sali kina odbył się kolejny koncert edukacyjny dla drugoklasistów. Poświęcony był malarstwu epoki romantyzmu oraz muzyce Fryderyka Chopina
20 marca 2010 W pierwszy dzień astronomicznej wiosny turyści ze SKKT PTTK "Włóczykije" udali się na pieszy rajd po okolicach Bojanowa. Podczas rajdu odbyło się pasowanie na turystę oraz wręczenie zdobytych odznak turystycznych.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

18 marca 2010 Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"
8 marca 2010

X Szkolny Konkurs Ekologiczny.   Uczniowie klas drugich wzięli udział w konkursie, którego celem było zwrócenie uwagi na różnorodność zjawisk zagrażających naszemu środowisku. A oto zwycięzcy: 

   I miejsce     Wojciech Kaczmarek kl. II b

   II miejsce    Roksana Starzyńska kl. II b

   III miejsce  Kacper Bella  kl. II d

fotografia1

fotografia2

fotografia3

8 marca 2010 Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Kobiet. Dyrektor gimnazjum złożył życzenia paniom i uczennicom, chłopcy wręczyli kwiaty i słodki upominek, a potem wszyscy bawili się przy wyborach miss. Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół "Dzieci Dezyderego" fotografia1

fotografia2

5 marca 2010 Odbyła się XI edycja szkolnego konkursu "Podróże po Europie". Do rywalizacji stanęło 26 uczniów z klas drugich. Najrozleglejszą wiedzą o Europie i Europejczykach wykazali się: Elżbieta Wodecka z kl.II d, Patryk Matuszak z kl. II b oraz Katarzyna Murawska z kl. II e.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

25  lutego 2010 12 lutego uczeń naszej szkoły - Wojciech Malchrzak wziął udział w etapie wojewódzkim konkursu geograficznego uzyskując tytuł finalisty

20 lutego Wojciech Malchrzak uczestniczył w etapie wojewódzkim konkursu chemicznego uzyskując tytuł finalisty. 

Gratulujemy !

 

fotografia

22 lutego 2010 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie   w IX edycji konkursu czytelniczo-geograficznego "Szlakiem Tomka Wilmowskiego". Wyniki konkursu: I miejsce Elżbieta Wodecka z kl. II d,   II miejsce Martyna Marczyńska z kl. II d,  III miejsce Aleksandra Sołtysiak z kl. Ic.
19 lutego 2010

Uczniowie zakończyli zmagania w etapach rejonowych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Nasi gimnazjaliści wzięli udział w etapach rejonowych Wojewódzkich konkursów z:

            języka polskiego: Elżbieta Wodecka, Wojciech Malchrzak, Małgorzata Pawlik

            geografii: Wojciech Malchrzak, Mateusz Futko i Małgorzata Hedrych

            fizyki: Wojciech Malchrzak i Mateusz Futko

            chemii: Wojciech Malchrzak

            matematyki: Wojciech Malchrzak

            biologii: Wojciech Malchrzak, Małgorzata Pawlik

15 lutego 2010 W ramach koncertów edukacyjnych uczniowie klas drugich usłyszeli popularną muzykę filmową oraz poznali bliżej instrument muzyczny jakim jest waltornia
16 stycznia 2010 Wzięliśmy udział w powiatowym rajdzie "SZLAKIEM WALK POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH O RAWICZ", zorganizowanym przez PTTK Oddział w Rawiczu. Naszą szkołę reprezentowali członkowie SKKT PTTK "WŁÓCZYKIJE". Przemierzyli trasę   z Rawicza przez Sarnowę do Miejskiej Górki. Na zakończenie rajdu uczestnicy rozwiązywali test o powstaniu wielkopolskim. Pierwsze, drugie i trzecie miejsce przypadło naszym uczniom - Elżbiecie Wodeckiej, Paulinie Dudziak i Weronice Dudzińskiej. fotografia1

fotografia2

fotografia3

13, 14, 15 stycznia 2010 Odbyły się próbne egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich w części humanistycznej, matematyczno- przyrodniczej oraz języka angielskiego
11 stycznia 2010 Kolejny koncert edukacyjny dla uczniów klas drugich upłynął przy dźwiękach kolęd      i pastorałek
10 stycznia 2010 W naszej szkole działał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zebrali ponad 5900 zł.
21 grudnia 2009 Dziś w klasach spotkaliśmy się wraz z wychowawcami aby w miłej atmosferze życzyć sobie wzajemnie wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Podzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Były także prezenty. Uczestniczyliśmy również w jasełkach przygotowanych przez nasze koleżanki i kolegów należących do Szkolnego Koła Caritas

 

fotografia1

fotografia2

14 grudnia 2009 Koncert edukacyjny dla uczniów przebiegał przy dźwiękach peruwiańskiej muzyki etnicznej. Muzycy zaprosili do wspólnego muzykowania gimnazjalistów. Na zakończenie odbył się konkurs z wiedzy zdobytej na koncertach. Zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez "Promusicę"
12 grudnia 2009 SKKT PTTK "Włóczykije" zorganizowało rajd w ramach ogólnopolskiej akcji imprez pieszych "PTTK W 70-ROCZNICĘ WRZEŚNIA 1939-2009". Uczestnicy wędrowali szlakiem miejsc przypominających wydarzenia z czasów II wojny światowej w naszej gminie oraz miejsc pamięci narodowej. Rajd zakończył konkurs wiedzy. Najlepszą okazała się Izabela Mucha z kl.II a, II miejsce zajął Mateusz Futko z kl.III c, III miejsce przypadło Łukaszowi Cichemu z kl. III c.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

02 grudnia 2009 Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z Jackiem Pałkiewiczem - reporterem, podróżnikiem i odkrywcą. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Jacek Pałkiewicz mówił o licznych podróżach po świecie. Wiele miejsca poświęciło wyprawie do źródeł Amazonki. Opowieści ilustrował zdjęciami z wypraw.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

27-28 listopada 2009 SKKT PTTK zorganizowa dwudniową wycieczkę do Torunia.
 Uczniowie, pod opieką przewodnika, poznawali historię i zabytki miasta, które zostało wpisane na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.  Z okazji ogłoszonego Międzynarodowego Roku Astronomii odwiedzili Planetarium i Orbitarium. Ponadto uczestniczyli w projekcie zrealizowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. "Prowadzenie żywych, multimedialnych lekcji historii: 
                          w średniowiecznym warsztacie rzemieślniczym".

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

 

25 listopada 2009 W II edycji Konkursu Miejsko - Gminnego  związanego z tematyką uzależnień w części czytelniczo - literackiej zwyciężyli: Małgorzata Pawlik kl. 3c I miejsce Dawid Zagacki kl. 2e II miejsce Dominika Gil kl. 3e III miejsce W pierwszej części konkursu uczniowie pisali list, natomiast w drugiej prezentowali utwór związany  z tematyką uzależnień. Małgosia recytowała napisany przez siebie wiersz, Dawid również recytował wiersz, a Dominika przybliżyła tematykę i treść książki o życiu młodej narkomanki. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Ewy Szczepaniak.
23 listopada 2009 Uczniowie klas pierwszych i trzecich obejrzeli inscenizację przygotowaną przez ich kolegów i koleżanki.  Były piosenki, dowcipy i dialogi, w których w obrazowy sposób zostały ujawnione szkodliwe skutki palenia tytoniu

fotografia1

fotografia2

fotografia3

23 listopada 2009 W sali Domu Kultury w Bojanowie odbył się kolejny koncert edukacyjny dla drugoklasistów. Uczniowie wysłuchali utworów w wykonaniu trio saksofonowego oraz zapoznali sie z twórczością słynnych malarzy.
13 listopada 2009

Odbyły się etapy szkolne konkursów wojewódzkich uczniów gimnazjum z chemii i fizyki. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

chemia - Wojciech Malchrzak kl. III c

fizyka - Mateusz Futko kl. III c , Wojciech Malchrzak kl. III c

 

fotografia

11 listopada 2009 Na rynku naszego miasta mieszkańcy uczcili pamięć o poległych i pomordowanych rodakach w walce o niepodległość ojczyzny. W uroczystym capstrzyku wzięły udział delegacje zakładów pracy, szkół oraz organizacji z bojanowskiej gminy. Uczniowie gimnazjum w akademii, która odbyła się w miejskim kinie, przedstawili historię naszej drogi do niepodległości.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

8 listopada 2009 Szymon Jakób z kl. IIIe zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy, który odbył się w dn. 5 - 8 XI. Pierwsza prezentacja trwała 5 minut - Szymon uzyskał wysokie noty i przeszedł do ścisłego finału. W finale prezentował się przez 7 minut, a następnie w 3-minutowej improwizacji na wylosowany temat. Czas wypowiedzi był ściśle przestrzegany, przekroczenie limitu czasu groziło utratą punktu. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Konkurs oprócz potężnej dawki emocji był też okazją do poznania ciekawych ludzi i miejsc. Ucznia przygotowała pani Ewa Szczepaniak. Zdjęcia z konkursu można obejrzeć na stronie PTTK Legnica.  

 

fotografia

7 listopada 2009

Odbyły się etapy szkolne konkursów wojewódzkich uczniów gimnazjum z j.niemieckiego, j.polskiego, geografii i matematyki. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Język polski - Aleksandra Sasin kl.IId, Elżbieta Wodecka kl. IId, Małgorzata Pawlik kl. IIIc, Wojciech Malchrzak kl. IIIc

Geografia - Wojciech Malchrzak kl. IIIc, Małgorzata Hedrych kl. IIc, Mateusz Futko kl. IIIc

Matematyka - Wojciech Malchrzak kl. IIIc

    Przed uczniami jeszcze zmagania konkursowe w dziedzinie chemii, fizyki, biologii, j.angielskiego i historii.

 

 

fotografia

19 października 2009 W tym dniu na godzinach wychowawczych uczniowie klas pierwszych i trzecich wysłuchali wspomnień o Janie Pawle II. W kościele parafialnym grupa gimnazjalistów przedstawiła sylwetkę naszego wielkiego rodaka. 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

19 października 2009 W Domu Kultury w Bojanowie odbył się kolejny koncert edukacyjny dla uczniów klas drugich. W pierwszej części spotkania ze sztuką gimnazjaliści przypomnieli sobie sylwetki wybitnych malarzy polskich, a w części drugiej para taneczna z zespołu ludowego z Moraczewa zaprezentowała polskie tańce narodowe.
17 października 2009 Szymon Jakób uczeń klasy IIIe zdobył pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną w Eliminacjach Wojewódzkich XXV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkół Gimnazjalnych, które odbyły się 17 października w Nowym Folwarku koło Wrześni. Uczeń wystąpił w dwóch prezentacjach: pięciominutowej i siedmio- minutowej.  

fotografia

14 października 2009 "Zdrowia i szczęścia" - takie hasło przywitało wszystkich którzy przybyli na akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Były nagrody dla nauczycieli, życzenia i bukieciki jesiennych kwiatów. Uczniowie w dowcipny sposób przedstawili cechy swoich belfrów,  a chór szkolny zadedykował im kilka piosenek.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

12 października 2009 Na stadionie w Rawiczu odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU RAWICKIEGO GIMNAZJADY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum wygrała te zawody i awansowała do finału wielkopolskiego wyprzedzając sześć innych drużyn. Nieco mniej szczęścia mieli chłopcy, którzy mimo zajęcia bardzo wysokiego drugiego miejsca nie zdołali awansować do finału  

fotografia1

fotografia2

12 października 2009 Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie z himalaistą Krzysztofem Wielickim. Krzysztof Wielicki opowiadał o swoich wyprawach na najwyższe szczyty górskie świata. Opowieści ilustrował archiwalnymi filmami i zdjęciami z wypraw.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

10 października 2009 Odbył się rajd pieszy "Barwy jesieni", który po raz piąty zorganizowało SKKT PTTK "Włóczykije". Tym razem gimnazjaliści przemierzali trasę Leśnej Ścieżki Przyrodniczej w Przemęckim Parku Krajobrazowym.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

6 października 2009 Uczniowie klas I a oraz I b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę szlakiem patrona szkoły gen. Dezyderego Chłapowskiego. Odwiedzili nekropolię rodu Chłapowskich w Rąbiniu, siedzibę rodową w Turwi oraz dworek w Kopaszewie.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

1 października 2009 Tradycyjnie pierwszoklasiści zostali pasowani na gimnazjalistów. W obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na gimnazjalistę. Następnie pierwszoklasiści przeszli pomyślnie próby na Olimpie przygotowane przez starszych kolegów. Uroczystość zakończyła się wspólnymi tańcami.

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

 

28 września 2009 Uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami wzięli udział w pierwszym, w tym roku szkolnym, koncercie edukacyjnym pt. "Spotkanie z kulturą". Koncerty dofinansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego - Kapitał Ludzki. Organizatorem koncertów jest Fundacja Edukacyjna Pro Musica z siedzibą w Lesznie. W pierwszej części spotkania zaprezentowano na slajdach style w architekturze, a tematem drugiej części była muzyka gospels.  

fotografia1

fotografia2

26 września 2009 Członkowie SKKT PTTK "Włóczykije" uczestniczyli w VII Powiatowym Zlocie Krajoznawczym, którego gospodarzem było Bojanowo. Młodzi turyści pokonali trasę pieszą. Na mecie czekał na nich poczęstunek oraz konkursy. Trzecie miejsce w konkursie wiedzy o Bojanowie i gminie zajęła Agata Łodyga. Należy podkreślić duży udział członków koła w przygotowaniu zlotu. Młodzież opracowała pieszą trasę po Bojanowie i okolicy, a w dniu imprezy pełniła rolę przewodników. Ponadto przygotowała wystawę fotografii obrazujących ciekawe obiekty i krajobrazy bojanowskiej gminy .  

fotografia1

fotografia2

fotografia3

19 września 2009 Młodzież należąca do SKKT PTTK "Włóczykije" odbyła pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Terenem, który poznawali był Milicz oraz Park Krajobrazowy Doliny Baryczy. Wspaniała pogoda sprzyjała wędrówce pośród stawów oraz obserwacji wielu gatunków ptaków. fotografia1

fotografia2

fotografia3

18 września 2009 Nasza szkoła uczestniczy w akcji "Sprzątanie świata" fotografia
1 września 2009 To już dziesiąty raz rozpoczynamy rok szkolny w gimnazjum. Oby nastroje przez wszystkie dni nauki szkolnej były takie, jak dzisiejsza słoneczna pogoda 

fotografia1

fotografia2

19 czerwca 2009 Od jutra zasłużone wakacje :). Dziś uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2008/2009. Przed rozdaniem świadectw wzięliśmy udział we mszy świętej a następnie akademii z okazji zakończenia roku szkolnego. Dyrektor wręczył nagrody wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i wszelkich działalnościach uczniom.

WYNIKI NAJLEPSZYCH UCZNIÓW

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

16 czerwca 2009
16 czerwca 2009 Uczniowie klas trzecich wraz z rodzicami, zaproszonymi gośćmi, pracownikami szkoły oraz nauczycielami wzięli udział w uroczystości będącej uwieńczeniem trzyletniej nauki w gimnazjum. Najlepsi otrzymali nagrody, natomiast rodzice wyróżniających się trzecioklasistów listy pochwalne. Po części oficjalnej wystąpili młodsi uczniowie w świetnie przygotowanym programie artystycznym, po czym polonez w wykonaniu trzecioklasistów otworzył część rozrywkową czyli zabawę.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

6 czerwca 2009 Członkowie Szkolnego Koła PTTK zwiedzili Gołuchów wraz z okolicami fotografia
1 czerwca 2009 Dzień Dziecka wszystkie klasy obchodziły wraz z wychowawcami we własnym gronie. Niektórzy bawili się przy ognisku, inni na wycieczkach a jedna z klas postanowiła zwiedzić... oczyszczalnię ścieków komunalnych:) oraz gminna stację wodociągową przy ujęciu wodnym.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

18 maja 2009

To już 5 lat generał Dezydery Chłapowski jest patronem naszego gimnazjum. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Dyrektor przedstawił w jaki sposób ideały generała powinny być obecne w życiu młodzieży. Uczniowie przygotowali występ przypominający życiorys generała. Wręczono również nagrody zdobyte w szkolnym konkursie wiedzy o patronie: I miejsce Patrycja Zaremba kl. I e, II miejsce Marcelina Lenart kl. I e, III miejsce Dawid Zagacki kl. I e oraz konkursie plastycznym:                                       

                                                                        I miejsce Jagoda Ból kl. I a

fotografia1

fotografia2

fotografia3

06 maja 2009 Szymon Jakób uczeń klasy 2e zajął I miejsce w II Powiatowym Konkursie
Krasomówczym o tytuł " Gimnazjalnego Mistrza Mowy Polskiej". Prezentacje
odbywały się w sali balowej rydzyńskiego zamku.
 Szymon przedstawił siedzibę rodową patrona swojej szkoły - pałac i park
w Turwi. W drugiej części opowiedział o Józefie - rydzyńskim wiatraku.
4 maja 2009 Uczciliśmy wespół z mieszkańcami Bojanowa  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz  rocznicę zakończenia II wojny światowej. Przed tablicą pamiątkową na Rynku złożono kwiaty i odczytano apel poległych. Gimnazjaliści w sali Domu Kultury przedstawili część artystyczną nawiązującą tematyką do wydarzeń sprzed  lat.

fotografia1

fotografia2

fotografia2

fotografia4

22, 23, 24 kwietnia 2009 To były jedne z najważniejszych dni dla uczniów klas trzecich. Przystąpili oni do egzaminów gimnazjalnych - w części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz po raz pierwszy w historii gimnazjum w części z języka angielskiego.  fotografia1

fotografia2

20 kwietnia 2009 W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie wzięli udział w konkurencjach:
  •  eko-moda                              I miejsce   kl. III b, II m. kl. I e, III m. kl. I a
  • zbiórka puszek                       I miejsce   kl. I e, II m. kl. III a, III m. kl. III b
  • przedmioty z odpadów            I miejsce   kl. I e, II m. kl. III d, III m. kl III a
  • zdjęcia z wysypisk                  I miejsce kl. II e, II m. kl. II c, III m. kl. III b
  • konkurs wiedzy o odpadach   I miejsce Klaudia Domaniecka kl. III a

                                                          II miejsce Małgorzata Łapińska kl. III c

                                                        III miejsce  Jakub Janowicz kl. II e

6 kwietnia 2009

Już dziewiąty raz odbył się szkolny Konkurs pod nazwą "Podróże po Europie". Wzięło w nim udział 32 uczniów klas drugich.

A oto wyniki:        I miejsce    Łukasz Cichy           kl. II c

                            II miejsce    Grzegorz Fiebig        kl. II e

                           III miejsce    Marcin Dąbrowski   kl. II c

 

  25-27 marca 2009 W środę, czwartek i piątek odbyły się rekolekcje wielkopostne. Gimnazjaliści wzięli udział w drodze krzyżowej oraz wysłuchali nauk księdza rekolekcjonisty. Na zakonczenie rekolekcji uczniowie wzięli udział w mszy świętej.
  23 marca 2009

Uczniowie klas drugich przystąpili do kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Ekologicznego. Odbył się on w formie zabawy - gimnazjaliści kolejno odpowiadali na wybrane losowo pytania. Po serii pytań na placu boju pozostało 5 gimnazjalistów, którzy odpowiedzieli na wszystkie pytania prawidłowo. Wzięli oni udział w finale konkursu polegającym na rozwiązaniu krótkiego testu i krzyżówki.

A oto wyniki:          I miejsce     Wojciech Malchrzak kl. II c

                              II miejsce     Kinga Polc                  kl. II d

                            III miejsce     Dominika Ciesielska  kl. II c

fotografia1

fotografia2

fotografia3

  20 marca 2009 Powitaliśmy wiosnę na sali gimnastycznej. Uczniowie śmiesznie się poprzebierali i wystąpili w różnych formach tanecznych do znanych piosenek. Komisja konkursowa z ogromnym trudem wyłoniła najlepsze zespoły klasowe, ale trzeba przyznać, że niemal wszystkie popisały się niezwykła fantazją i... odwagą

fotografia1

fotografia2

fotografia3

   9 marca 2009 Dzień Kobiet na wesoło. Trzy drużyny pań i dziewcząt - "Blondynki", Brunetki" i "Kolorowe" rywalizowały w konkurencjach sportowych. Były kwiaty dla pań i słodycze dla dziewcząt.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

13 lutego 2009 Walentynki w gimnazjum. Uczniowie przedstawili swoje fraszki na temat miłości. Odbył się również konkurs tańca. Walentynki uświetnił występ chóru szkolnego
23 stycznia  2009 Pierwszy semestr 2009 zakończony. Po posiedzeniu Rady Pedagogicznej klasyfikacyjnej można już podsumować dotychczasowa pracę. W pliku dokumentu WORD umieszczone są informacje dotyczące semestru I

I_SEMESTR

 

14,15 stycznia  2009 Uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej

fotografia1

fotografia2

19 grudnia  2008 Ostatni w tym roku kalendarzowym dzień w szkole. Na trzeciej godzinie lekcyjnej cała szkoła zajęła miejsca w kościelnych ławkach aby obejrzeć i wysłuchać program artystyczny zaprezentowany przez gimnazjalistów. Wspaniale zaprezentował się chór szkolny a recytowane przez nasze koleżanki i kolegów teksty wzbudzały do głębokiej refleksji. 

Po powrocie do szkoły uczniowie wszystkich z klas wraz ze swoimi wychowawcami dzielili się we własnym gronie opłatkiem celebrując wigilijne spotkanie przy choince

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

 

 

fotografia

18 grudnia  2008

Zakończyły się etapy szkolne do 

(kliknij) WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

18 grudnia  2008 Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Włóczykije" otrzymało wyróżnienie za udział w ogólnopolskim projekcie "Przyroda uczy najpiękniej". Przedstawiciele koła uczestniczyli w podsumowaniu projektu, które odbyło się w Warszawie.
13 grudnia  2008 Happening antynikotynowy. Uczniowie wystąpili w inscenizacji na temat skutków palenia papierosów, rywalizowali w konkursie wiedzy o szkodliwości palenia tytoniu oraz prezentowali własne piosenki o tematyce antynikotynowej. Odbył się też mecz siatkówki miedzy drużynami uczniów.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

11 grudnia  2008 Uczniowie obejrzeli spektakl pod tytułem "www.kłopoty" przygotowany przez grupę teatralną z Krakowa. W spektaklu poruszony został problem uzależnienia od Internetu.

 

fotografia

10 grudnia  2008 Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK "Włóczykije" zostało laureatem I miejsce ogólnopolskiego finału konkursu na "Najlepszy szkolny klub krajoznawczo-turystyczny" i uczestniczyło w uroczystości wręczenia nagród w Zarządzie Głównym PTTK w Warszawie.
08 grudnia  2008 Koło Teatralne im. H. Modrzejewskiej przygotowało akademię z okazji 90-tej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W czasie przedstawienia zaprezentowano pieśni i okolicznościowe wiersze. Występ obejrzeli wszyscy uczniowie gimnazjum.

 

 

fotografia1

fotografia2

26 listopada  2008 Członkowie Szkolnego Koła PTTK przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą stanu środowiska naturalnego w naszej gminie. Prezentację przygotowano na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród młodzieży i dorosłych  mieszkańców gminy Bojanowo. Pokazano pozytywne i negatywne działania dotyczące ochrony środowiska w naszej gminie oraz jak mieszkańcy realizują hasła ochrony środowiska w praktyce.

 

fotografia1

fotografia2

15 listopada  2008 W auli szkoły uczniowie wystąpili z przedstawieniem ku czci 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

fotografia1

fotografia2

11 listopada  2008 Po mszy świętej w zwartym pochodzie przedstawiciele społeczności bojanowskiej, w tym naszej szkoły, udali się na rynek aby uczcić najważniejsze w roku święto narodowe. O godzinie 12.00 odbył się capstrzyk, a następnie w sali kina przedstawienie przygotowane przez nauczycieli i uczniów naszego gimnazjum

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

15 października  2008 Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych odwiedzili miejsca związane z patronem  gen. Dezyderym Chłapowskim. W ramach wycieczki szlakiem patrona odwiedzili Turew, Kopaszewo, Rąbiń, gdzie na grobie generała zapalili znicz i uczcili pamięć patrona minutą ciszy.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

14 października  2008 Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyła się akademia. Nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie obejrzeli przedstawienie okolicznościowe przygotowane przez samorząd szkolny

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

02 października  2008 Dyrektor szkoły dokonał pasowania uczniów na gimnazjalistów. Uczniowie klasy 1 b wystąpili w programie artystycznym a następnie wszyscy bawili się w rytmach muzyki na szkolnej dyskotece.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

19 września  2008 Część klas drugich i wszystkie pierwsze czynnie włączyły się do akcji sprzątania świata. Zaopatrzeni w worki i gumowe rękawiczki ruszyliśmy zbierać śmieci. Akcja uświadomiła nam jak bardzo potrafimy zaśmiecić środowisko, w którym żyjemy.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

05 września  2008 Nareszcie mamy porządne boisko ! Dziś uroczystego otwarcia dokonali - starosta powiatowy, burmistrz miasta oraz dyrektorzy szkół. Pierwszy na tym boisku mecz został zarejestrowany naszą kamerą. Zawodniczki starsze i młodsze szkolnej drużyny SZOK miały zaszczyt jako pierwsze wypróbować jakość nowoczesnej nawierzchni.

MIGAWKA Z MECZU

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

fotografia8

filmik

01 września  2008 Kolejny rok szkolny rozpoczęty. Przybyli nowi uczniowie, kilkoro nauczycieli                  i oczywiście pojawił się nowy duch w całej społeczności szkolnej. Oby piękna pogoda, jaka nam towarzyszyła podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego gościła również w naszych sercach przez cały rok.

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

20 czerwca  2008 Zakończenie roku szkolnego w naszym gimnazjum. Uczniowie otrzymali upragnione świadectwa. 46 z nich to świadectwa z wyróżnieniem. 

W klasach pierwszych świadectwa z białoczerwonym paskiem otrzymali:

Paulina Czerwińska      kl. I c

Mateusz Futko             kl. I c

Małgorzata Hedrych    kl. I c

Wojciech Malchrzak    kl. I c

Anna Maślanka            kl. I c

Małgorzata Pawlik       kl. I c

Jakub Piejak                kl. I c

Kinga Polc                    kl. I d

Marcin Swojak             kl. I d

Karolina Wolińska       kl. I d

Dominika Gil                kl. I e

Szymon Jakób              kl. I e

Weronika Wojtyczka   kl. I e

W klasach drugich:

 Joanna Barteczka       kl. II a

Sandra Kotlarczyk       kl. II a

Sara Krasicka              kl. II a

Michał Bańkowski       kl. II b

Piotr Bańkowski           kl. II b

Kalina Chwiłkowska    kl. II b

Agata Dopierała           kl. II b

Wojciech Głuszek        kl. II b

Magdalena Grzegorzewska  kl. II b

Karolina Janicka         kl. II b

Natalia Lokś                kl. II b

Marietta Rabura         kl. II b

Damian Recek            kl. II b

Małgorzata Łapińska  kl. II c

Paulina Łopata             kl. II c

Ewa Rudyńska             kl. II d

Gratulujemy i życzymy wszystkim uczniom wesołych i bezpiecznych wakacji.

 

19 czerwca  2008

“Wymagajcie od siebie, nawet, gdyby inni od Was nie wymagali.”

            Kolejny rocznik opuścił mury Gimnazjum im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bojanowie.  19 czerwca 2008 r.  odbyła sie w szkole uroczystość pożegnania absolwentów. Miłe słowa skierował do nich dyrektor szkoły Ireneusz Młynek, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tomiczak oraz wychowawczyni kl. IIIb Anna Bartosz. W imieniu młodszych kolegów, absolwentów pożegnała Karolina Smektała z kl. IIa. Za wspólne spędzone chwile nauczycielom, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom podziękowała Magda Lewandowska z kl. IIIb.

            Miłym momentem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem. Świadectwa te otrzymali:

z kl. IIIa Izabela Stachowiak

z kl. IIIb Paulina Andrzejewska

              Malwina Bolewska

               Michał Dąbrowski

               Karolina Fiebich

               Wojciech Gościniak

               Dajana Gurdak

               Bartosz Kopeć

               Magda Lewandowska

               Honorata Łukaszyk

               Agnieszka Olińska

               Anna Pawlik

               Malwina Stachowiak

z kl. IIIc Kamila Felska

               Anna Graca

               Anna Jagodzik

               Michalina Kazior

z kl. IIIe Natalia Leciejewska.

Najwyższą średnią wśród absolwentów uzyskała Magda Lewandowska z kl. IIIb (5,56), a najlepszy wynik z egzaminy gimnazjalnego Michał Dąbrowski, także z kl. IIIb. Wszyscy wyróżniający się uczniowie zostali uhonorowani nagrodą książkową przyznaną przez burmistrza Bojanowa. Nagrody wręczyli: zastępca burmistrza Ryszard Drozdowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tomiczak.

            Podczas uroczystości wyróżnieni zostali także rodzice uczniów osiągających wysokie oceny w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Listy gratulacyjne, jako wyraz uznania za trud włożony w wychowanie swojego dziecka otrzymali państwo:

Ewa i Józef Stachowiakowie

Ewa i Henryk Andrzejewscy

Urszula i Józef Bolewscy

Maria I Zbysław Dąbrowscy

Barbara i Rafał Fiebichowie

Mirella i Mirosław Kopeciowie

Arleta i Piotr Lewandowscy

Irena i Zenon Łukaszykowie

Izabela I Tadeusz Olińscy

Dorota i Tadeusz Pawlikowie

Małgorzata i Józef Felscy

Bernadeta i Stanisław Gracowie

Beata i Krzysztof Jagodzikowie

Sławomira i Zbigniew Kaziorowie

Krystyna i Mirosław Leciejewscy.

            Rada Rodziców ufundowała nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce, zachowaniu,  osiągających sukcesy w konkursach, zawodach sportowych, a także wyróżniających się w pracy pozalekcyjnej i społecznej. Nagrody wręczyła przewodnicząca Rady Rodziców, pani Kinga Mejza.

            Akademię zakończył program artystyczny w wykonaniu uczniów kl. IIIc. Następnie odbyła się druga część uroczystości – zabawa. Uczniowie rozpoczęli ją polonezem. O poczęstunek zadbali rodzice absolwentów.

 

                           

 

 

 

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

fotografia8

fotografia9

fotografia10

fotografia11

20 maja  2008

Budynek Gimnazjum w Bojanowie przybrał odświętny wystrój. W tym dniu bowiem szkoła obchodziła Święto Patrona gen. Dezyderego Chłapowskiego.  Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym. Po mszy goście, nauczyciele i uczniowie przemaszerowali do szkoły.

            Uroczysty apel zgromadził wszystkich wokół pamiątkowej tablicy poświęconej Chłapowskiemu.  Delegacje uczniów, nauczycieli i rodziców złożyły pod nią kwiaty.  Następnie gimnazjaliści przypomnieli postać patrona – Wielkopolanina, patrioty, rolnika

i społecznika. W czasie apelu burmistrz miasta Józef Zuter i dyrektor Gimnazjum Ireneusz Młynek dokonali odsłonięcia tablicy na budynku szkoły. Z okazji Święta Patrona, po raz pierwszy, przyznano statuetkę sponsorowi szkoły. Otrzymał ją pan Romuald Czaplicki za ufundowanie corocznej nagrody pieniężnej dla ucznia z Kawcza, osiągającego najwyższe wyniki w nauce. 

            Na apelu zostały wręczone uczniom nagrody za konkurs wiedzy o patronie oraz konkurs plastyczny. Znawcami życia i działalności Chłapowskiego okazali się: Paulina Czerwińska z kl. Ic, Karolina Wolińska z kl. Id i Mateusz Futko z kl. Ic. Natomiast najlepszymi umiejętnościami plastycznymi wykazali się: Kinga Polc z kl. Id, Natalia Kuczyńska z kl. Ie, Małgorzata Hedrych z kl. Ic.

            Następnie członkowie koła teatralnego oraz chóru szkolnego zaprezentowali program artystyczny  . Pierwsza jego część ukazywała  historię Polski porozbiorowej

z uwzględnieniem postaci Chłapowskiego, druga część nosiła tytuł “ Z Chłapowskim

w Turwi o zmierzchu”.

Obchodom Święta Patrona towarzyszyła wystawa osiągnięć szkolnych w latach 2005-2008.

 

fotografia1

fotografia2

fotografia3

fotografia4

fotografia5

fotografia6

fotografia7

fotografia8

fotografia9

fotografia10

fotografia11

fotografia12

fotografia13

fotografia14

 

 

28 kwietnia    2008 Z okazji Światowego Dnia Ziemi w auli naszej szkoły odbył się apel. Mieliśmy okazję obejrzeć inscenizacje, których myślą przewodnią było przekazanie prawdy o stanie naszej zaśmieconej planety. Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą "Chrońmy nasze środowisko".  fotografia
19 kwietnia    2008 Z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w SK PTTK, wzorem roku ubiegłego, sprzątali las w okolicach Bojanowa. Terenem działań był las leśnictwa Junoszyn. Formą podziękowania było ognisko przygotowane przez pana leśniczego fotografia1

fotografia2

fotografia3

02 kwietnia    2008 Pamiętamy.... fotografia1

fotografia2

19 marca    2008 Nadejście wiosny było doskonałą okazją do rozegrania rewanżowego meczu nauczyciele-uczniowie. Tym razem lepsi okazali się ci drudzy. Po meczu przeprowadzono konkurs plastyczny "Dyrektor w moich oczach" oraz rozgrywki sportowe między klasami fotografia1

fotografia2

10 marca    2008 Uczciliśmy Dzień Kobiet poprzez rozegranie meczu siatkówki pomiędzy uczniami a nauczycielami. Zwyciężyła drużyna nauczycieli fotografia
5,6,7 marca    2008 Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole fotografia1

fotografia2

14 lutego    2008 Z okazji Dnia św. Walentego w auli szkolnej odbyły się przedstawienia , w których wystąpili nasi uczniowie fotografia
koniec I semestru Pan Czaplicki ufundował nagrodę dla najlepszego ucznia z miejscowości Kawcze fotografia
26 stycznia-10 lutego    2008 W  województwie wielkopolskim trwają ferie zimowe. W naszej szkole zorganizowano zajęcia sportowe, rekreacyjne, krajoznawcze, w których mogą wziąć udział wszyscy uczniowie fotografia1
styczeń   2008 Trwają prace nad budową nowoczesnego boiska z sztuczną nawierzchnią. Mamy nadzieję, że jeszcze tej wiosny uczniowie wybiegną na nowy obiekt :) fotografia
13 stycznia   2008 W Bojanowie, podobnie jak w całej Polsce, zagrała już po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Niedzielne występy rozpoczęły się o godzinie 16:00 w sali kina. W programie znalazły się tańce, piosenki, recytacje, występy solowe i zespołowe, popisy instrumentalne. Wolontariusze z naszej szkoły przeprowadzali zbiórkę pieniędzy w całej gminie  fotografia
7 stycznia   2008 W auli szkolnej odbyła się akademia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie wystąpili w inscenizacji przedstawiającej historię powstania. Program uświetniały pieśni patriotyczne wykonane przez chór szkolny fotografia1

fotografia2

  20 grudnia 2007 Uczniowie naszego gimnazjum - członkowie Koła Teatralnego- wystąpili ze swoim programem bożonarodzeniowym przed społeczeństwem bojanowskim w Domu Kultury

fot1

fot2

19 grudnia  2007 W Domu Kultury zostały przez naszych uczniów JASEŁKA. Wszyscy uczniowie mieli możliwość obejrzeć przedstawienie i zaśpiewać wspólnie kolędę

fot1

fot2

19 listopada  2007 W sali gimnastycznej, w obecności całej społeczności szkolnej odbyła się krótka inscenizacja dotycząca szkodliwości palenia tytoniu. Następnie przeprowadzono dwa konkursy - na najlepszy plakat antynikotynowy oraz hasło propagujące szkodliwość palenia fotografia
12 listopada  2007 W dniu tym uczniowie klasy II d oraz należący do "Kółka Recytatorskiego" zaprezentowali się w przedstawieniu z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości, przed społecznością gimnazjalną w auli szkolnej
11 listopada  2007 W Domu Kultury w Bojanowie odbyła się akademia z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją uczniowie klasy II d oraz członkowie "Kółka Recytatorskiego" fotografia
15 października  2007 Dziś uczciliśmy przypadający jutro DZIEŃ PAPIESKI. Cala społeczność gimnazjalna obejrzała w kościele parafialnym specjalnie przygotowaną na tą okazję  inscenizację. fotografia
10 października  2007 Uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej - społeczność szkolna uczestniczyła w apelu przygotowanym z tej okazji fotografia1

fotografia2

fotografia3

04 października  2007 Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów fotografia
03 września 2007 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008 fotografia1

fotografia2

22 czerwca  2007 Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-II i zakończenie nauki w gimnazjum dla uczniów klas trzecich

fot

17 czerwca  2007 Życie i twórczość A.S. Puszkina w oczach gimnazjalistów
10 czerwca  2007 Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się na przeglądzie artystycznym szkół naszej gminy
1 czerwca  2007 Dzień Sportu
21 maja  2007 Apel poświęcony patronowi szkoły gen. Dezyderemu Chłapowskiemu
8 maja  2007 W tym dniu odbyła się impreza przebiegająca pod hasłem "Poznajemy Ziemię Rawicką". Szkoła gościła gimnazjalistów z powiatu rawickiego ze szkół w Pakosławiu, Rawiczu, Sierakowie, Szkaradowie. Była to VII edycja. Jak zwykle odbyła się wycieczka. Tym razem był to rajd po Gołaszynie, Bojanowie i Trzeboszu. Następnie odbył się konkurs wiedzy o naszym regionie. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 1 w Rawiczu, przed drużyną I   i drużyną II z Sierakowa. Nasi uczniowie zajęli 4 miejsce fot1

fot2

fot3

fot4

7 maja  2007 Wzięliśmy udział w capstrzyku i akademii z okazji 3 Maja oraz Dnia Zwycięstwa 
24, 25 kwietnia  2007 Uczniowie klas trzecich przestąpili do egzaminów gimnazjalnych
21 kwietnia  2007 W ramach obchodów  Dnia Ziemi, z inicjatywy SKKT PTTK, uczniowie sprzątali las w okolicach Bojanowa

fot1

fot2

fot3

21 marca  2007 Nareszcie mogliśmy oficjalnie przywitać wiosnę ! Zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej i fetowaliśmy nadejście najlepszej pory roku biorąc udział w różnego rodzaju konkursach świetnie się przy tym bawiąc
19 marca  2007 Konkurs "Podróże po Europie", któremu przyświecało hasło "przez zabawę do wiedzy". W rywalizacji brali udział uczniowie klas drugich. Pierwsze miejsce - Michał Dąbrowski, drugie - Kamila Felska, a trzecie - Bartosz Bekier

fot1

fot2

fot3

fot4

fot5

8 marca  2007 W wyniku wcześniej przeprowadzonego głosowania Anna Graca z klasy IIc została wybrana jako najsympatyczniejsza uczennica natomiast Bartosz Kopeć z kl. II b jako  najsympatyczniejszy uczeń. W przerwie meczu piłki siatkowej swoje umiejętności tańca zaprezentowały dziewczęta. fot

fot

8 marca  2007 Panowie uczący w gimnazjum przygotowali niespodziankę - oprócz tradycyjnego ofiarowania paniom kwiatów zorganizowali mecz piłki siatkowej. Po obu stronach siatki stanęli uczniowie oraz nauczyciele. Mecz był niezwykle emocjonujący i zakończył się nieznaczną wygraną zespołu nauczycieli

fot1

fot2

fot3

fot4

1 marca  2007 Funkcję dyrektora szkoły objął pan Ireneusz Młynek, a jego zastępczynią została pani Barbara Wolsztyniak. Nowa dyrekcja przedstawiła się społeczności szkolnej na specjalnie zorganizowanym apelu fot1

fot2

26 lutego  2007 Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczciliśmy rocznicę Powstania Wielkopolskiego biorąc udział w akademii
19 lutego  2007 Dziś gościliśmy działacza i zawodników doskonalej drużyny żużlowej Unii Leszno. Swoją obecnością zaszczycili nas: Krzysztof Kasprzak, Robert Miśkowiak oraz Sławomir Kryjom. Goście opowiedzieli nam o swojej przygodzie ze sportem żużlowym, odpowiadali cierpliwie na nasze pytania a pod koniec spotkania rozdawali autografy. Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia wykonane podczas spotkania

fot1

fot2

fot3

fot4

fot5

fot6

fot7

fot8

fot9

fot10

fot11

fot12

fot13

14 stycznia  2007 XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzili zbiórkę pieniędzy
13 listopada 2006  Udział w akademii z okazji Święta Niepodległości
27 października  2006 Apel szkolny - solidarni z ofiarami przemocy
13 października  2006 Akademia z okazji Dnia Nauczyciela
04 września  2006 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007
23 czerwca  2006 Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas pierwszych i drugich oraz nauki w gimnazjum dla klas trzecich
10 czerwca  2006 Wieczór poezji i piosenki "Powraca się do pierwszej miłości"
01 czerwca  2006 Dzień Sportu - plebiscyt  "najpopularniejszy sportowiec gimnazjum". Zwyciężyli: Anita Ceglarek kl. 2 b oraz Mateusz Onichimowski kl. 3 c
22 maja  2006 Apel z okazji Święta Patrona
05 maja  2006 Capstrzyk na rynku miasta oraz akademia z okazji święta 3-Maja i Dnia Zwycięstwa przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum
27 kwietnia  2006 Egzamin gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza
26 kwietnia  2006 Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna
24 kwietnia  2006 Apel z okazji Dnia Ziemi
10 kwietnia  2006 Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia
29-31 marca  2006 Realizacja programu profilaktycznego "7 KROKÓW" przez uczniów kl. I c
22-24 marca  2006 Realizacja programu profilaktycznego "7 KROKÓW" przez uczniów kl. I a i I d
15-17 marca  2006 Realizacja programu profilaktycznego "7 KROKÓW" przez uczniów kl. I b i I e
8 marca  2006 Apel z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet
6 lutego  2006 Apel poświęcony rocznicy Powstania Wielkopolskiego
3 lutego  2006 W naszej szkole odbył się etap rejonowy Konkursu Chemicznego dla Młodzieży Gimnazjalnej - Województwo Wielkopolskie
8 stycznia  2006 Kolejny raz uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w zbiórce funduszy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze zebrali w trakcie trwania  XIV finału WOŚP 5910 zł i 60 gr oraz walutę obcą i złom srebrny
10 grudnia  2005 Turniej Mikołajkowy. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych "na wesoło". W nagrodę uczniowie otrzymali z rąk burmistrza sprzęt sportowy
17 listopada  2005 Happening z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia
11 listopada  2005 Obchody Święta Niepodległości przy udziale harcerzy i uczniów naszej szkoły
13 października  2005 Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
30 września  2005 Pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet gimnazjalistów podczas uroczystości pasowania na gimnazjalistę
10 września  2005 Uczniowie kl. I a, I e i członkowie PTTK wzięli udział w 28 Rajdzie im. D. Chłapowskiego z metą w Turwi
01 września  2005 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2005/2006
24 czerwca  2005 Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I - II

Zakończenie nauki w Gimnazjum dla uczniów klas III

01 czerwca  2005

Dzień Sportu - Na stadionie miejskim w Bojanowie zostały rozegrane następujące konkurencje:

     Piłka nożna chłopcy

          kl. I i II - kl. III     2 : 1

     Piłka nożna dziewcząt

          kl. I i II - kl. III     4 : 1

     Sztafeta chłopców i dziewcząt

          I m     - klasy A

         II m     - klasy B

       III m     - klasy D

        IV m     - klasy C

         V m     - klasy E

Najpopularniejsi sportowcy Gimnazjum:

          Anita Ceglarek       kl. I b

          Hubert Szczepaniak   kl. III b

20 maja  2005

Rok po nadaniu naszemu gimnazjum imienia gen. Dezyderego Chłapowskiego, w szkole odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej. Autorem projektu jest rawicki artysta- plastyk Zbigniew Łukowiak. Święto Patrona rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym w Bojanowie. Następnie cała społeczność szkolna zgromadziła się wokół głazu przy szkole. Odsłonięcia tablicy dokonali: z-ca burmistrza Bojanowa Ryszard  Drozdowski, znawca życia i działalności generała Józef Świątkiewicz oraz dyrektor szkoły Wojciech Ptasik. Proboszcz miejscowej parafii ksiądz kanonik Jan Ratajczak poświęcił tablicę Aby przybliżyć uczniom życie, działalność i wartości, które prezentował gen. Dezydery Chłapowski przeprowadzono następujące konkursy: KONKURS WIEDZY O PATRONIE, KONKURS PLASTYCZNY O PATRONIE, KONKURS NA PROPORZEC. 

Pięcioro uczniów Gimnazjum może poszczycić się, iż urodziło się tego samego dnia co ich patron, czyli 23 maja: Monika Machowiak z kl. I c, Anna Teczyńska z kl. I b, Aleksandra Jagodzik z kl. II c, Alicja Michalczak z kl. III a, Marcin Szymczak z kl. III e. Na pamiątkę tego dnia otrzymali mały krzaczek trzmieliny do posadzenia w swoim otoczeniu.

Dopełnieniem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu gimnazjalistów poświęcona czasom, w których żył gen. D. Chłapowski.

W tym dniu pogoda dopisała, zaproszeni goście przybyli

 

 

FOTOGRAFIE

13 maja  2005 Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
6 maja  2005 Udział w capstrzyku z okazji święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Zwycięstwa fot - delegacja naszej szkoły składa kwiaty pod tablicą pamiątkową
25 kwietnia  2005 Apel z okazji Dnia Zdrowia i Dnia Ziemi. Uczniowie kl. II d promowali zdrową żywność, a kl. II c wskazywali na niebezpieczeństwa wynikające z obecności metali ciężkich w naszym otoczeniu.

   Ogłoszono również wyniki V Szkolnego Konkursu Ekologicznego "Ziemia domem człowieka". W tym roku konkurs promował segregację surowców wtórnych

16 kwietnia  2005 W hołdzie Janowi Pawłowi II uczniowie z "Kółka recytatorskiego", działającego przy naszym Gimnazjum przygotowali i wystawili w kościele parafialnym montaż słowno-muzyczny pt.  "Spotkanie z twórczością Karola Wojtyły w 2 tygodnie od śmierci Papieźa Polaka"
7 kwietnia  2005 Pożegnanie zmarłego Ojca Świętego przez społeczność szkolną naszego gimnazjum.
6 kwietnia  2005 Pożegnanie zmarłego Ojca Świętego przez harcerzy
6 kwietnia  2005 Prezentacja raportu "Diagnoza jakości pracy Gimnazjum w Bojanowie" w obecności władz samorządowych, wizytatora K.O., nauczycieli, rodziców i uczniów.
21 marca  2005 Dzień Wiosny 2005 - harcerze przygotowali dla wszystkich uczniów bieg patrolowy. Uczniowie mogli pochwalić się znajomością gwary wielkopolskiej, zdolnością do rymowania oraz wiedzą o swojej małej ojczyźnie. Symbolicznie również pożegnano zimę.
17 marca  2005 50 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w spektaklu "Romeo i Julia" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu
17 marca  2005

Dzień Wiosny w Europie - młodzież naszego gimnazjum, razem z młodzieżą całego kontynentu, obchodziła Dzień Wiosny w Europie. W tym dniu odbyły się "Lekcje z Andersenem", podczas których czytano baśnie, przeprowadzano konkursy ze znajomości twórczości Andersena. Ponadto przeprowadzono sondaż wśród uczniów na temat: Jakie wartości są najważniejsze w życiu młodego Europejczyka?

05 marca  2005

Dzień Myśli Braterskiej - 6 DH im. B. Chrobrego była organizatorem Dnia Myśli Braterskiej dla Hufca Rawicz. Była gawęda o przyjaźni, przyrzeczenie harcerskie, konkursowe zmagania oraz wspólne śpiewanie piosenek harcerskich

                                                                     czuwaj

21 lutego  2005 Apel z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum fot - uroczysta akademia
14 lutego  2005 W walentynki ogłoszono wyniki wyborów na najsympatyczniejszych uczniów naszego gimnazjum. Zostali nimi : Paulina Jarota z kl. III b oraz Przemek Kałużny z kl. III a fot - to oni :)
9 stycznia  2005 41 wolontariuszy z Gimnazjum w Bojanowie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 3814,92 zł + licytacja 525 zł oraz ZSR 410 zł co daje łączną kwotę 4749,92 zł
4-5 stycznia  2005 Próbne egzaminy gimnazjalne z części humanistycznej i matematyczno- przyrodniczej
22 grudnia  2004 Jasełka dla uczniów Gimnazjum w wykonaniu uczniów klasy III a fot - nasze aniołki
06 grudnia  2004 Mikołajki :) Dziś odwiedziło nas kilku Św. Mikołajów. A może tylko się podszywali ? fot - coś nas łączy
29 listopada  2004 V Edycja Szkolnego Konkursu "Podróże po Europie". Tym razem z uczniami I-szych klas odwiedziliśmy urocze zakątki naszego kraju : Małopolskę, Wielkopolskę, Mazury, Mazowsze; byliśmy też pod Tatrami. Ostateczna klasyfikacja : kl. Ic; Ia; Id; Ib; Ie fot - nasi górale
18 listopada  2004 "Dzień bez papierosa" - protestujemy przeciwko paleniu tytoniu fot - manifestacja wyrusza na ulice miasta
11 listopada  2004 Udział w obchodach Święta Niepodległości fot - złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową
10 listopada  2004 Spotkanie uczniów z aktorem Zbigniewem Walerysiem.  fot - pamiątkowe zdjęcie z aktorem
05 listopada  2004 Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet Uczniów Gimnazjum podczas uroczystości Pasowania na Gimnazjalistę fot - ślubowanie młodych
18 października  2004 Członkowie SKKT PTTK naszej szkoły oraz uczniowiekl. II b i III b w bibliotece miejskiej spotkali się z polarnikiem i meteoro- logiem p. J. Mandatem.  Wysłuchali ciekawej opowieści o Svalbardzie. fot - podziękowanie dla miłego gościa
13 października  2004 Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej fot1 - nasi nauczyciele

fot2 - prezentacja minionej mody

1 września  2004 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
25 czerwca  2004 Uroczyste zakończenie nauki w gimnazjum dla uczniów klas trzecich oraz uroczyste zakończenie roku szkolnego 2003 / 2004 dla uczniów klas I-szych i II-gich fot1 - ostatni raport

fot2 - ślubowanie absolwentów

01 czerwca  2004 Dzień Sportu w Dniu Dziecka. 

Na stadionie miejskim w Bojanowie uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych. W biegach zwyciężyły klasy C. Zostały rozegrane również dwa mecze piłki nożnej. W grupie dziewcząt zwyciężył zespół klas I i II, a w grupie chłopców zespół klas III. 

 

 

21 maja  2004 Uroczystość nadania szkole imienia i wręczenie sztandaru

galeria zdjęć z uroczystości

fotografie

(kliknij !)

07 maja  2004 Na rynku Bojanowa społeczeństwo miasta i gminy zebrało się aby uczcić święto 3 Maja oraz Dzień Zwycięstwa fot - delegacja uczniów i nauczycieli składa wiązanki kwiatów przed tablicą pamiątkową
05, 06 maja  2004 W tych dniach odbyły się egzaminy gimnazjalne dla klas trzecich fot - na chwilę przed egzaminem
28 kwietnia  2004 W naszej szkole odbyła się impreza powiatowa "Poznajemy Ziemię Rawicką". Gościliśmy młodzież i ich opiekunów z Rawicza, Sierakowa, Szkaradowa, Pakosławia. Tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy o naszym powiecie oraz wycieczka do Jutrosina i okolic
26 kwietnia  2004

Apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. 

Uczniowie z klasy III b przestrzegali przed skutkami zanieczyszczania naszego środowiska

fot - przedstawienie było bardzo pouczające
23 kwietnia  2004

Wybory do Rady Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2004/2005

Radę Samorządu w przyszłym roku szkolnym stanowić będą :

     1. Przemysław Kałużny kl. IIa          209 głosów

     2. Małgorzata Prałat  II b                   93

     3. Elwira Biała kl. Ib                          78

     4. Lilianna Fiebig IIc                          71

     5. Agata Sarbinowska Ia                   70

     6. Iga Sobkowiak IIe                         62

     7. Izabela Bartkowiak Ia                    57

     8. Katarzyna Ból IIb                           55

     9. Magdalena Wawrzyniak  Id            54

    10. Marta Klima  Ib                             52

    11. Tomasz Wolsztyniak Ia                   46

    12. Aleksandra Jagodzik Ic                   42              

26 marca  2004 W Urzędzie Miasta odbyło się Forum Szkolnych Klubów Europejskich. Inicjatorem spotkania był klub europejski działający w naszej szkole
19 marca  2004 Powitanie wiosny w drodze do Europy.

Harcerze przygotowali tor przeszkód. Każda z 15 klas wykonała flagę jednego z krajów UE oraz powitała wiosnę w języku danego kraju i udekorowała gaik  kolorami flag "swojego" kraju.

fot1 - gaik

fot2 - spalenie marzanny

27 lutego  2004 Harcerze z 6 DH im. Bolesława Chrobrego zaprosili sympatyków harcerstwa oraz tych, którzy prowadzili drużyny zuchowe i harcerskie na terenie naszej gminy. Okazją do spotkania kilku pokoleń harcerzy był DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
11 stycznia  2004 Wolontariusze z naszej szkoły zbierali datki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wyniku zbiórki pieniędzy i licytacji gadżetów przekazanych orkiestrze od sponsorów uzyskano kwotę 5140, 87 zł fot - liczymy zebrane pieniądze
6 i 7 stycznia  2004 Uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego w części humanistycznej i matematyczno- przyrodniczej
6 grudnia  2003 Wieczór poezji i piosenki rosyjskiej "Serce na śniegu" w wykonaniu uczniów z koła teatralnego im. Heleny Modrzejewskiej działającego przy naszej szkole fot - wykonawcy programu
1 grudnia  2003 IV edycja konkursu "Podróże po Europie" odwiedziliśmy z uczniami klas pierwszych Szwajcarię, Litwę, Norwegię, Islandię i Węgry. Uczniowie przedstawili również słynne postacie z Europy. I miejsce zajęła klasa I a przedstawiająca Szwajcarię fot1 - inscenizacja

fot2 - jaką znaną postać przedstawia Maciej ?

20 listopada 2003 Happening na ulicach miasta z okazji ogólnoświatowego dnia rzucania palenia. Uczniowie namawiali mieszkańców Bojanowa, aby rzucili zgubny nałóg palenia tytoniu  fot - namówmy mieszkańców do niepalenia
11 listopada 2003 Udziałem w mszy świętej za ojczyznę, capstrzyku na rynku oraz akademii,  harcerze i społeczność gimnazjalna uczciła rocznicę odzyskania niepodległości fot1 - warta honorowa wystawiona przez harcerzy

fot2 - przemarsz ulicami miasta

24 października 2003 Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona gimnazjalistów podczas uroczystości pasowania fot1 - pierwszaki świetnie się bawiły

fot2 - uroczysty moment

14 października 2003 Samorząd Uczniowski zaprosił nauczycieli i pracowników szkoły na akademię z okazji Dnia Nauczyciela fot1 - zaśpiewaliśmy nauczycielom

fot2 - kwiaty od Rady Rodziców

01 września 2003 Zaczynamy nowy rok szkolny 2003/2004 fot - pierwszy meldunek w tym roku szkolnym
20 czerwca 2003 Koniec roku szkolnego 2002/2003. Mury gimnazjum opuściło 131 uczniów. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Beata Barteczka z klasy II e - 5,3 fot - i to by było na tyle w tym roku szkolnym
18 czerwca 2003  

Uroczystość pożegnania gimnazjum przez trzecioklasistów

fot1 -świeżo upieczeni najlepsi absolwenci

fot2 - świadectwa z wyróżnieniem

fot3 - listy gratulacyjne dla rodziców

fot4 - wychowawcy

16 czerwca 2003  

W Sali Celichowskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się ceremonia przyznania wyróżnień w ogólnopolskim programie "Moja szkoła w Unii Europejskiej". Nasze gimnazjum uzyskało tytuł laureata wojewódzkiego.

fot1 - wyróżnieni wraz z dyrektorem szkoły i opiekunką 

fot2  - wyróżnieni i wojewoda wielkopolski oraz dyrektor i burmistrz naszego miasta

3 czerwca 2003 W naszym gimnazjum odbyło się referendum "Unia Europejska - młodzi głosują". Do głosowania uprawnionych było 395 osób, oddano 277 głosów. Za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej oddano 163 głosy, przeciwko zaś 113 głosów. fot - przy urnie
1 czerwca 2003 Uczennice naszej szkoły - Hanna Głuszek, Danuta Fietz, Ewa Werwińska zaprezentowały dorobek artystyczny szkoły w dziedzinie recytacji. Występ odbył się w amfiteatrze miejskim. Harcerze natomiast zorganizowali dla dzieci gry i zabawy z okazji Dnia Dziecka.
31 maja 2003 Dzień sportu w naszej szkole. Uczniowie zmagali się w biegu na 100 m, sztafecie 4x100 m oraz rozegrano mecze piłkarskie w grupach chłopców i dziewcząt. W rywalizacji sportowej zwyciężyła grupa klas E. fot1 - bieg na 100 m.

 

08, 09 maja 2003 Część humanistyczna oraz część matematyczno- przyrodnicza egzaminów gimnazjalnych. Wyniki będą znane uczniom do 13 czerwca 2003 r. fot1 - przed egzaminem
06 maja 2003 Uczciliśmy wespół z mieszkańcami Bojanowa 212 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 58 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Przed tablicą pamiątkową na Rynku złożono kwiaty i odczytano apel poległych. Harcerze z 6 DH w sali Domu Kultury przedstawili część artystyczną nawiązującą tematyką do wydarzeń sprzed 212 lat. fot1 - delegacja gimnazjum składa kwiaty

fot2 - harcerze

29 kwietnia 2003 Gościliśmy gimnazjalistów i ich opiekunów z powiatu rawickiego na III edycji imprezy pod nazwą "Poznajemy Ziemię Rawicką". W ramach spotkania odbył się konkurs wiedzy o naszym regionie, wycieczka do Goruszek do klasztoru o.o. Franciszkanów oraz wspólny poczęstunek. Największą wiedzą o regionie wykazali się uczniowie z gimnazjum w Bojanowie przed uczniami z gimnazjum gminnego w Pakosławiu i Szkaradowie. fot1 - laureaci konkursu

fot2 - na tle klasztoru w Goruszkach

28 kwietnia 2003 Apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie klas trzecich w konkursowych zmaganiach zastanawiali się jak zagospodarować odpady. fot - co można zrobić ze śmieci
16 kwietnia 2003 Eurofestyn "Od Tatr do Bałtyku, czyli Polska dla Europy". Młodzież w barwnym korowodzie z hasłami unijnymi przeszła do amfiteatru, gdzie ich koledzy przedstawili  program artystyczny mówiący o tym, jakie wartości wniesie Polska do zjednoczonej Europy. Wręczono również nagrody i tytuły Euroznawcy uczniom, którzy zwyciężyli w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej (patrz KONKURSY) fot1 - prze- marsz do amfiteatru

fot2 - polskie wartości w Europie

07 kwietnia 2003 Apel z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Uczniowie w scenkach przedstawili zagrożenia wynikające z palenia tytoniu, używania narkotyków i alkoholu
02 kwietnia 2003 W sali gimnastycznej odbyła się impreza "Azymut 270, czyli gry i zabawy skautów". Organizatorem byli harcerze z 6 DH. W rywalizacji zwyciężyła grupa klas E. Jurorami byli sami uczniowie.

 

fot - przygoto- wani do następ- nej konkurencji
21 marca 2003 Powitanie wiosny odbyło się w nowej sali gimnastycznej. Przeprowadzono konkursy na plakat "eurosceptyk", "euroentuzjasta", klasy zaprezentowały się w popisach wokalno -tanecznych, przedstawiciele klas brali udział w konkursie wiedzy oraz prezentowali stroje dla wiosny. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła kl. III a., II m. kl. III b, III m kl. II b, IV m. kl. I d. fot1 - zwycięs- ka III a

fot2 - u nas już wiosna

17 marca 2003 Pracownicy Gminnego Punktu Informacji Europejskiej spotkali się z młodzieżą naszej szkoły. Podczas spotkania uczniowie usłyszeli wiele wiadomości o UE, zwłaszcza o historii integracji Europy i unijnych programach edukacyjnych. Spotkanie zakończyło się quizem, w którym najlepsi okazali się uczniowie z kl. I e
10 marca 2003 Harcerze z 6 DH im. B. Chrobrego zaprosili nasze panie na występ z okazji Dnia Kobiet fot1 - nastrój powagi mieszał się z...

fot2 - nastrojem zabawy

14 lutego 2003 W dniu zakochanych uczniowie kl. III a przygotowali przedstawienie "Randka na Olimpie" a przedstawiciele fakultetów humanistycznych zaprezentowali swoje próby literackie fot - jak na prawdziwym Olimpie :)))
20 stycznia 2003 W naszej szkole odbył się apel poświęcony 84-tej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, a delegacje uczniów złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą poległym w czasie II Wojny Światowej mieszkańcom Bojanowa oraz pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich fot - delegacja do złożenia kwiatów
12 stycznia 2003 Uczniowie naszego gimnazjum czynnie  włączyli się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 12.01.03 r. 20 wolontariuszy kwestowało na ulicach Bojanowa. O godz. 16.00 najbardziej utalentowani uczniowie naszej szkoły  wystąpili podczas koncertu zorganizowanego przez DK w Bojanowie. Po koncercie przeprowadzono licytację przedmiotów przekazanych przez sztab Jurka Owsiaka oraz mieszkańców Bojanowa. WOŚP w Bojanowie zebrała 4900, 21 zł
7 stycznia 2003 Na zebraniu Samorządu Uczniowskiego podjęto uchwałę potwierdzającą ważność wyborów do RSU, które odbyły się 6.XII.2002 r. 

przew.       -    Agata Wolsztyniak                  II b

z-ca           -    Maria Szymanowska                I c

sekretarz  -    Magdalena Grącikowska         I d

skarbnik   -    Przemysław Kałużny                 I a

red. nacz.

gazetki szk.  -           Beata Barteczka           II e

komisja rewizyjna  - Lilianna Fiebig                 I c

                                  Agnieszka Biadalska      I a

                                  Monika Poprawa             I c

                                 Olga Kreczmer               II a

kronika szkoły    -    Barbara Pawelska          II c

                                 Justyna Walkowiak        II c

fot - samorząd szkolny
22 grudnia 2002 W sali D.K. uczniowie gimnazjum przedstawili wieczór kolęd "Wśród Nocnej Ciszy". Było wspólne śpiewanie, dzielenie się opłatkiem, a dla najmłodszych widzów drobne upominki 
02 grudnia 2002 W sali kinowej Domu Kultury między klasami pierwszymi rozegrano konkurs pod nazwą "Podróże po Europie". Uczestnicy przygotowali krótkie inscenizacje na temat któregoś z krajów Unii, jego kultury, tradycji, największych atrakcji oraz wybitnych postaci. Na scenie pojawił się między innymi Pablo Picasso, Luciano Pavarotti, Napoleon i Albert Einstein. Komisja pod przewodnictwem dyrektora szkoły pierwsze miejsce przyznała klasie Ib, na drugim sklasyfikowano klasę Ia, a na trzecim Ie fot1 - we Francji (kl I b)

fot2 - włoskie powitania         (kl I a)

fot3 - w Grecji (kl. I e)

11 listopada 2002  po której w rytmie harcerskich werbli nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych, delegacji oraz mieszkańców miasta na bojanowski rynek. Tam odbył się apel poległych oraz złożenie kwiatów przed tablicą pamiątkową przez delegacje władz miasta, organizacji oraz szkół. Następnie w sali Domu Kultury uczniowie gimnazjum przedstawili częśc artystyczną nawiązującą tematycznie do Święta Niepodległości fot1 - delegacje młodzieży składają  kwiaty przed tablicą pamiątkową

fot2 - nauczyciele gimnazjum składają kwiaty

20 października 2002  

W nowo oddanej do użytku sali gimnastycznej odbył się mecz koszykówki pomiędzy zespołem o nazwie Pyra z Poznania a Oldboy'ami z Bojanowa. 

fot1 - gratulacje dla zwycięzców od pokonanych

fot2 - wspólna pamiątkowa fotografia

fot3 - prezent dla szkoły w postaci piłek

 

14 października 2002 Uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej w miejskiej sali kinowej biorąc udział w akademii przygotowanej przez uczniów na tą okazję. Oprócz nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły, obecni byli zaproszeni goście oraz delegacje uczniów poszczególnych klas.  fot1 - przewodnicząca samorządu szkolnego wydaje harcerzom polecenie złożenia zniczy na grobach zmarłych nauczycieli

fot2 - występy uświetniły uroczystość

27 września 2002  

Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na gimnazjalistów czego tradycyjnie dokonał dyrektor szkoły. Po złożeniu ślubowania a następnie wysłuchaniu słów dyrektora, proboszcza parafii oraz burmistrza miasta świeżo upieczeni gimnazjaliści rozpoczęli rywalizację w gimnazjadzie. W różnego rodzaju konkursach wzięli udział nie tylko uczniowie ale również ich rodzice i wychowawcy. Ostatecznie najbardziej wszechstronną okazała się być klasa I c, która zwyciężyła wyprzedzając nieznacznie pozostałe klasy pierwsze. Uroczystość zakończyła dyskoteką

fot1 - ślubowanie 

fot2 - jedna z konkurencji

fot3 - moment pasowania

02 września 2002  

Oficjalnie otwarto nowoczesną salę sportową. Otwarcia  dokonał burmistrz Bojanowa, przekazując klucze dyrektorowi gimnazjum. Sala sportowa jest przeznaczona do gier zespołowych : do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, a także do gry w tenisa. Obiekt wyposażony został w aparaturę odmierzającą czas gry i wyświetlającą aktualny wynik spotkania. Na zapleczu znajdują się estetyczne szatnie i sanitariaty. Cieszymy się, że już od jutra będziemy mogli korzystać z tego pięknego, świetnie wyposażonego obiektu 

fot1 - dyrektor dziękuje władzom miasta i sponsorom

fot2 - zaproszone osobistości

fot3 - upominek w postaci piłek 

fot4 - występem dziękujemy sponsorom

fot5 - kwiaty dla burmistrza

02 września 2002 Kolejny rok szkolny rozpoczęty ! Nareszcie będzie można się pouczyć po tych długich, wyczerpujących wakacjach. Zadowoleni więc od jutra zabieramy się do pracy

fot1 - występ artystyczny polepszył humor

21 czerwca 2002 Ten dzień należy zaliczyć do historycznych - po raz pierwszy mury gimnazjum opuszczają absolwenci szkoły. Po uroczystości zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas młodszych w auli szkolnej pożegnani zostali pierwsi absolwenci gimnazjum. 

fot1 - przed nami już tylko wakacje

fot2 - najlepsi uczniowie klas pierwszych i drugich

fot3 - przewodnicząca samorządu szkolnego melduje dyrektorowi szkoły gotowość do rozpoczęcia uroczystości pożegnania absolwentów

fot4 - przysięga absolwenta

fot5 - najlepsi absolwenci

14 czerwca 2002 Dyrekcja szkoły zorganizowała spotkanie uczniów ze specjalistami bhp dotyczące bezpiecznego spędzenia nadchodzących wakacji na terenach gospodarstw rolnych. 
1 czerwca 2002 Cała szkoła wyruszyła hałaśliwym korowodem w kierunku gospodarstwa agroturystycznego państwa Głuszków znajdującego się w Pakówce. Tam obejrzeliśmy pokaz jazdy konnej z przeszkodami, uraczyliśmy się gorącymi kiełbaskami a następnie ubawiliśmy się występami odważnych kolegów i koleżanek. Zaprezentowali oni swoje umiejętności artystyczne - były popisy wokalne, a jeden z uczniów ubrany w oryginalny strój ludowy zademonstrował brzmienie dud wielkopolskich. Gwoździem imprezy była jednak konkurencja pod nazwą "rzut kaloszem na odległość", w której zwyciężyły klasy "b".
14, 15 maja 2002 Egzaminy gimnazjalne klas trzecich. Zdajemy sobie sprawę z tego, że od ich wyników wiele zależy.  fot1 - oczekiwanie przed pierwszym poważnym egzaminem

fot2 - w zasadzie nie odczuwaliśmy tremy...

22 kwietnia 2002 Z okazji Światowego Dnia Ziemi w auli naszej szkoły odbył się apel. Usłyszeliśmy wierszyki, rymowanki, piosenki, których myślą przewodnią było przekazanie prawdy o stanie naszej zaśmieconej planety. Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą "Ziemia domem Człowieka".  fot1 - skecze, wierszyki, rymowanki w obrazowy sposób przekonały nas o potrzebie dbania o czystość Ziemi

fot2 - zwycięzcy konkursu

08 kwietnia  2002 Nasi uczniowie w auli szkolnej przedstawili szkodliwe działanie nikotyny, alkoholu i narkotyków na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Gościem specjalnym była pani doktor Monika Kułakowska, która w fachowy sposób opowiedziała o zagrożeniach związanych z narkomanią fot1 - przedstawienie pod nazwą : "Papieros pod sąd !"

fot2 - Pani doktor i my

21 marca  2002 Harcerze pod kierownictwem druhny Marii Świtały zorganizowali "Wielką wyprawę po skarb". Aby powitać wiosnę, wszystkie klasy wraz z wychowawcami wyruszyły do lasu, gdzie mieli do pokonania trasę, na której było sześć przeszkód. Po pokonaniu każdej z nich, uczniowie otrzymywali koperty z fragmentami puzzli, z których układali wiosenne obrazki. Dopiero po wykonaniu tego zadania mogli przystąpić do szukania wielkiego skarbu, którym okazał się być ... kilogram cukierków. fot1 - my i nasza marzanna
  8 stycznia 2002 Spotkanie z podróżnikiem - panem Władysławem Grodzkim, który zasłynął z wypraw (często samotnych) do najdalszych zakątków świata. Odwiedził wszystkie, poza Antarktydą, kontynenty. Pan Władysław pokazał nam przeróżne pamiątki przywiezione z wielu krajów oraz filmy wideo. Udzielił nam też cennych porad dotyczących podróżowania  fot1 - podróżnik wystąpił przed nami w ciekawym stroju
18 lutego 2002 Wizyta księdza biskupa Grzegorza Balcerka w naszej szkole  
17 stycznia 2002 Gimnazjum wpłaciło 3916 zł na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostały zebrane przez wolontariuszy i pochodziły ze składek mieszkańców miasta i gminy Bojanowo  
grudzień    2001 Przeprowadzono etapy szkolne konkursów przedmiotowych (j.polskiego, fizyki, chemii, historii, matematyki, geografii, j. angielskiego). Do etapów rejonowych zakwalifikowało się łącznie 21 uczniów  
11 listopada    2001 Koło Teatralne im. Heleny Modrzejewskiej i fakultet historyczny wystawiły w bojanowskiej sali kinowej akademię z okazji 83 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  
21 października    2001 Wybrano nową Radę samorządu Uczniowskiego, w skład którego weszli : Dorota Dzikowska (przewodnicząca), Agata Wolsztyniak (z-ca przew.),Szymon Jagodziński (skarbnik), Patrycja Grącikowska (sekretarz), Marta Wojtyczka (kronikarz), Joanna Walkowiak (kronikarz), Beata Barteczka (redaktor), oraz członkowie - Witold Kolibabka, Paula Barteczka, Joanna Kołata, Anna Chechelska  
19 października    2001 Już trzeci raz w naszej szkole nastąpiło uroczyste pasowanie nowych gimnazjalistów. To tradycyjne wydarzenie przebiegło zgodnie z scenariuszami z ubiegłych lat : przysięga, pasowanie, przemówienia i w końcu oczekiwana przez uczniów dyskoteka  
16 października    2001 W całej Polsce odbył się próbny egzamin gimnazjalny. Dla uczniów naszej szkoły był to wielki sprawdzian i choć niewielu przygotowywało się do testu, to jednak chyba wszystkim zależało by otrzymać jak najlepszy wynik.  fot1 - trzecioklasiści i dyrektor podczas losowania sal egzaminacyjnych
15 października    2001 Dzień Nauczyciela w naszym gimnazjum odbył się zgodnie z tradycją - najpierw nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz  dostojni nauczyciele emerytowani wzięli udział w uroczystej akademii a następnie obejrzeli i wysłuchali występy artystyczne przygotowane przez uczniów

fot1 - wręczenie nauczycielom nagród dyrektora

fot2 - mamy nadzieję, że nasze występy podobały się nauczycielom

26 września    2001 Oddano do użytku nowy budynek, który dobudowano do już istniejącego. W tej części szkoły mieszczą się teraz pracownie biologiczna oraz fizyczna.  fot1 - Ksiądz kanonik, proboszcz miejscowej parafii poświęcił nową pracownię biologiczną 
15 września    2001 Reprezentacja szkoły wzięła udział w VIII Biegu Olimpijskim Racot 2001. Drużyna naszych dziewcząt zajęła I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych podczas Powiatowych Igrzysk Młodzieży Gimnazjów.

fot1 - nasza piłkarska drużyna

fot2 - reprezentacja szkoły w biegach przełajowych

10-14 września    2001 Po raz kolejny harcerki i harcerze z 6 DM im Bolesława Chrobrego wyjechali na obóz do Lginia. Jak zwykle nie zabrakło biegów sprawnościowych, pieśni przy ognisku i humorystycznych zabaw. Starsi koledzy i koleżanki przywitali nowych harcerzy a było ich dziesięcioro fot1 - grzybów było w bród ! (teraz ktoś musi to obierać)
03 września    2001 Ten rok szkolny rozpoczynamy w komplecie - mamy już klasy pierwsze, drugie i trzecie ! Łącznie będziemy uczyć się w 15 oddziałach fot1 - nasi nowi koledzy
22 czerwca     2001 Rok szkolny 2000/2001 został oficjalnie zakończony. Nareszcie wakacje !!!  fot1 - Nie możemy się już doczekać :))

fot2 - Ostatnia przemowa dyrektora

21 czerwca     2001 W bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pisarką, autorką książek dla młodzieży Martą Foks. Spotkali się z nią uczniowie klasy drugiej gimnazjum. Trzy uczennice recytowały fragmenty książek pisarki. fot1 - Marta Foks i my
06 czerwca     2001  Członkowie kółka turystyczno-geograficznego pojechały wraz z opiekunką do Poznania po odbiór nagrody za udział w finale Młodzieżowego Konkursu "Poznajemy Ojcowiznę". Nagrodę wręczył w sali herbowej Urzędu Wojewódzkiego Wielkopolski Kurator Oświaty Karol Seifert. fot1 - finalistki z opiekunką
01 czerwca     2001 W murach naszego gimnazjum rozbrzmiewał śmiech, wręcz emanowała radość z każdego zakątka. Nastał dzień, w którym uczniowie chętnie idą do szkoły - DZIEŃ DZIECKA. Rodzice i nauczyciele zorganizowali w auli konkurs, w którym rywalizowały między sobą dwa zespoły - klas drugich i pierwszych. Było wiele przeróżnych zabawnych konkurencji (bieg z piłeczką między kolanami, taniec z osobą towarzyszącą na plecach, przeciąganie liny, jedzenie ryżu w sposób chiński itd.) Po zmaganiach konkursowych dzieci (!) rozeszły się do swoich sal lekcyjnych, gdzie czekały na nie gorące kiełbaski i  chłodne napoje. fot1 - Kto dłużej utrzyma ?

 

30 maja         2001 Uczniowie fakultetu dziennikarsko-teatralnego wystawili sztukę "Uczta Bogów na Olimpie". Olimp zastąpiła nam sterta gazet, a boskie szaty prześcieradła. Oprócz nauki gry aktorskiej mieliśmy niezłą porcję śmiechu. fot1 - zespół aktorsko reżyserski
18 maja         2001 Następny konkurs - tym razem humanistyczny. Uczestniczyli w nim  uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Gimnazjaliści mogli popisać się znajomością  j.angielskiego, historii oraz literatury polskiej.  
16 maja         2001 Przeprowadziliśmy konkurs "Poznajemy Ziemię Rawicką". Wzięli w nim udział uczniowie gimnazjów naszego powiatu. Walka była bardzo wyrównana i ostatecznie jednym punktem wygrała reprezentacja naszej szkoły. Podczas konkursu można było popatrzeć na  występy zespołu ludowego "Gołaszyniacy", posłuchać jak grają dudziarze oraz obejrzeć wystawy "Bojanowo na fotografiach", "Bojanowo w legendach i podaniach". Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę. fot1 - wręczenie głównej nagrody
12 maja         2001 Gościliśmy w naszym gimnazjum czteroosobową delegację z holenderskiej miejscowości Stramproy. Na zakończenie wizyty powiedzieli : "Dzisiaj odwiedziliśmy gimnazjum w Bojanowie. To jest nasza pierwsza wizyta w tej szkole. Traktujemy ją jako część współpracy miedzy Holandią a Polską. Wszystko co ujrzeliśmy zrobiło na nas wielkie wrażenie. Czasami z podziwem przyjmowaliśmy to, co się tutaj działo. Szczególnie jesteśmy pod wrażeniem pracowni internetowej działającej w tym gimnazjum." fot1 - od lewej - nasi goście, burmistrz, dyrektor gimnazjum

 

23 kwietnia    2001 Kolejny konkurs. Tym razem ekologiczny z hasłem WODA TO ŻYCIE.  Został przeprowadzony w dwóch etapach - pierwszy eliminacyjny w formie testów, w drugim uczniowie mieli wykonać  zadania w domu. Polegały one na napisaniu apelu do ludzkości, a myślą przewodnią była sentencja "Niech żadna kropla wody spadająca na Ziemię nie wpływa do morza nie służąc ludzkości". Tę sentencję uczestnicy konkursu mieli również przedstawić w sposób plastyczny. Nie zabrakło też odrobiny humoru - uczniowie graficznie przedstawili wylosowane przez siebie przysłowia związane z wodą. Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło na apelu z Okazji Dnia Ziemi. Na tymże apelu wystąpili również uczniowie przedstawiając  inscenizację pod tytułem "Ekokapturek". W dowcipny sposób przedstawili w niej stan zanieczyszczenia naszej planety oraz starali się uzasadnić potrzebę ochrony środowiska.   
09 kwietnia    2001 Tego dnia odbył się szkolny konkurs wiedzy o państwach UNII EUROPEJSKIEJ. Każda z klas wylosowała wcześniej państwo, na temat którego przygotowała plakat ukazujący najbardziej charakterystyczne cechy tegoż kraju. Poza tym uczniowie występowali na scenie auli przedstawiając i omawiając, czasami w bardzo dowcipny sposób, to co się najbardziej z danym państwem każdemu kojarzy. I tak np. klasa Ib zaprezentowała walkę torreadora z  groźnym (choć tekturowym) bykiem, klasa IIb przeprowadziła wywiad z Martinem Schmitem a IIc zaprezentowała łaźnię fińską z udziałem św. Mikołaja. Zaangażowanie uczniów w konkurs było nadspodziewanie duże a zabawa była przednia ! fot1 - po konkursie 
21 marca        2001 Obchodziliśmy hucznie pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował liczne atrakcje.  Odbył się konkurs pt. CO UCZNIOWIE WIEDZĄ O NAUCZYCIELACH, CO NAUCZYCIELE WIEDZĄ O UCZNIACH. Wynik był bardzo zaskakujący, gdyż obie grupy uzyskały tyle samo punktów. Natomiast w konkursie na najpiękniejszą piosenkę klasową zwyciężyła klasa II d. Nie ustępowała jej w poziomie klasa II c, której przypadła druga pozycja. Trzecie miejsce przypadło dwóm klasom: klasie II b i klasie II e. Zgodnie z obowiązującą tradycją została spalona MARZANNA.  
06 marca         2001 W auli, będącej jednocześnie salą gimnastyczną, z uczniami naszego gimnazjum spotkali się kurator, burmistrz oraz dyrektor szkoły. Pytań było mnóstwo i żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Panowie starali się wyjaśnić wszystkie nurtujące nas niewiadome dotyczące przyszłości szkoły. Wysłuchali również cierpliwie naszych sugestii i spostrzeżeń. 

fot1 - od lewej : kurator, burmistrz, dyrektor

fot2 - .. a my naprzeciwko

14 lutego         2001 W dniu Świętego Walentego po trzeciej godzinie w klasach panowała wrzawa. Zostały rozdane kartki walentynkowe.  
07 stycznia       2001 W Bojanowie, podobnie jak w całej Polsce, zagrała już po raz dziewiąty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Niedzielny koncert rozpoczął się o godzinie 15:00 w sali kina. Zorganizowali go uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Bojanowie. W programie znalazły się tańce, piosenki, recytacje, występy solowe i zespołowe, popisy instrumentalne oraz "mini lista przebojów", a także licytacja.  
19 grudnia         2000 Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w wieczornicy poświęconej jednemu z naszych noblistów - Władysławowi Reymontowi. Była to pouczająca zabawa dla wszystkich jej uczestników

fot1 - wyszywanie nie jest łatwe...

fot2 - prezentacja strojów ludowych

04 grudnia         2000 Rozstrzygnięcie drugiej edycji gminnego konkursu czytelniczo-plastycznego z tematu "alkohol, alkoholizm..."  
11 listopada       2000 W tym dniu uczniowie gimnazjum wzięli aktywny udział w obchodach Święta Niepodległości. Po uroczystej mszy św. wyruszyliśmy przy rytmach harcerskich werbli na rynek aby oddać hołd poległym za Ojczyznę. Po apelu w miejscowej sali kinowej odbyły się występy dla ludności

fot1 - większość harcerzy to gimnazjaliści

fot2 - czcimy pamięć poległych

20 października 2000 Dyrektor dokonał pasowania uczniów nowego rocznika na gimnazjalistów. W czasie występów artystycznych dało się wyczuć  tremę przygniatającą nieco niektórych nowoprzyjętych. Ale cóż, waga wydarzenia była niemała... Po części oficjalnej tradycyjna dyskoteka

 

fot1 - przyrzeczenie

 

 

13 października 2000 W auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia poświęcona nauczycielom, tym pracującym jak i emerytowanym. Część artystyczną rozpoczęła szkoła podstawowa, po której wystąpili uczniowie gimnazjum. Goście zachwycili się naszymi umiejętnościami: śpiewem, recytacją, tańcem... fot1 - Hania i Maciej
18-22 września  2000

W tych dniach harcerki i harcerze 6 DM im. Bolesława Chrobrego przebywali na biwaku, który spędzili na harcerskiej stanicy w Lginiu. Podczas biwaku odbyły się harcerskie biegi sprawnościowe, grzybobranie, uroczyste ognisko, podczas którego 6 harcerek (uczennic gimnazjum) złożyło przyrzeczenie harcerskie.

fot1 - przyrzeczenie harcerskie 
01 września       2000 Po odprawionej przez proboszcza tutejszej parafii mszy świętej  w intencji uczniów i nauczycieli naszych szkół, na dziedzińcu szkolnym przywitaliśmy oficjalnie nowy rok szkolny fot1 - ten wrześniowy poranek...
      lipiec            2000 ...ale nawet w wakacje można wypocząć w gronie swych koleżanek i kolegów. Wielu naszych uczniów wzięło udział w obozie harcerskim zorganizowanym przez rawicką komendę hufca. Gościli oni przez dwa tygodnie w pięknie położonej czeskiej miejscowości Olesnice w górach Orlickich.

 

fot1 - w Skalnym Miasteczku

21 czerwca        2000 I pomyśleć, że ten historyczny rok szkolny mamy już za sobą.... fot1 - za chwilę wakacje !
27 maja             2000  Rada Rodziców oraz wychowawcy klas sprawili nam miłą niespodziankę zapraszając nas w tym dniu na imprezę z okazji Dnia Dziecka. Na gościnnych terenach DPS w Pakówce rywalizowaliśmy w konkursach z nagrodami, wybieraliśmy miss i mistera gimnazjum, jednym słowem bawiliśmy się świetnie !

fot1 - koronacja...

 

09 maja             2000 Wybory do samorządu szkolnego  
21 marca           2000 Powitanie wiosny ! To była naprawdę super impreza. Zorganizowali ją harcerze. Po konkursie na najpiękniejszą marzannę wyruszyliśmy hałaśliwym orszakiem do pobliskiej Pakówki, gdzie na terenie Domu Pomocy Społecznej urządziliśmy pierwszy w tym roku piknik połączony z pieczeniem kiełbasek. fot1 - wyruszamy do Pakówki
       luty              2000 Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w programie profilaktycznym "II elementarz - 7 kroków" podczas trzydniowych zajęć w oddalonej o 30 km od Bojanowa Osiecznej. Wspólny pobyt był okazją do lepszego wzajemnego poznania się  fot1 - grono uczestników zajęć
09 stycznia        2000 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Bojanowie po raz ósmy. Podobnie jak to było poprzednimi razy, organizatorami VIII Finału byli uczniowie. Zorganizowaliśmy przy pomocy m.in. Domu Kultury w Bojanowie i sponsorów o godzinie 16:00 Koncert. 
Złożyły się nań występy artystyczne uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, zespołu ludowego "Gołaszyniacy " oraz młodzieży z Domu Kultury w Bojanowie. Dzięki ofiarności sponsorów mogła odbyć się licytacja, z której dochód zasilił konto WOŚP. Zebraliśmy 3 960, 75 zł.
 

      grudzień        1999

We własnych klasowych gronach spotykaliśmy się obchodząc klasowe wigilie. Śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczne, obdarowywaliśmy się prezentami.... fot1 - łamanie opłatkiem
15 października 1999 W tym dniu dyrektor szkoły dokonał pasowania uczniów na gimnazjalistów. Po części oficjalnej młodzież (podkreślamy - młodzież a nie dzieci !) bawiła się w rytmach muzyki rozrywkowej różnych epok. Uroczystość na stałe wejdzie do kalendarza imprez naszej szkoły

 

fot1 - pasowanie

14 października 1999 Dzień Nauczyciela. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem pracowników obu szkół - podstawowej oraz gimnazjum. Oprócz czynnych zawodowo obecni byli również nauczyciele emerytowani, a także zaproszeni goście w osobach pana burmistrza oraz przewodniczącego Rady Miasta i Gminy
01 września        1999 Uroczyste rozpoczęcie pierwszego w historii roku szkolnego w naszym gimnazjum. Dyrektorem nowopowstałej szkoły został Wojciech Ptasik

fot1 - akt założycielski