Wyjazd do teatru

08.12.2015 20:01 | admin

pozteaW dniu 5 grudnia 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły obejrzała w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu przedstawienie pt. "Dziadek do orzechów". Jest to balet w czterech obrazach, z prologiem i epilogiem do muzyki Piotra Czajkowskiego. Libretto napisał Marius Petipa na podstawie opowiadania E.T.A. Hoffmana -  Dziadek do orzechów i Król Myszy. Przedstawienie  przeznaczone jest dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych, którzy oczekują przede wszystkim pięknie granej muzyki i jeszcze  piękniej realizowanych partii tanecznych. Jest wspaniałym prezentem pod choinkę. Podczas pobytu w Poznaniu podziwialiśmy także dekoracje świąteczne na ulicach miasta, wystrój Galerii przy dworcu Poznań Głównyoraz pomnik naszego WIESZCZA - ADAMA MICKIEWICZA w czapce św. Mikołaja na głowie.

S.Ch.