Wycieczka edukacyjna do Wrocławia

29.11.2016 20:20 | admin

291116aDziś klasy IIe, IIId oraz kilkoro uczniów z młodszych klas udały się wraz z opiekunami na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. Gimnazjaliści zwiedzili bardzo ciekawą wystawę znajdujacą się w HYDROPOLIS. Miejsce to obejmuje osiem sfer poznawania wody z różnych perspektyw. Są to obszary szeroko przedstawiajace -  ekologię, planetę wody, głębiny, ocean życia, historię inżynierii wodnej, miasto i wodę, człowieka i wodę. Mogliśmy również zrelaksować się w specjalnej strefie, gdzie ułożeni w fotelach obserwowaliśmy wirtualny ocean, gwiaździste niebo i wsłuchiwaliśmy się w uspokajający szum fal. Drugim punktem wyprawy było AFRYKARIUM umiejscowione we wrocławskim ZOO. Chwile tam spędzone pozwoliły nam zapomnieć przez moment o zimnej, listopadowej pogodzie, która towarzyszyła nam od początku wycieczki. Spacerując korytarzami afrykarium czuliśmy się tak, jakbyśmy byli częścią fauny ciepłego morza a przepływające na wyciągnięcie ręki ryby i inne stworzenia morskie zdawały się nie zwracać na nas uwagi traktując nas jak przyjaciół. Niemałe wrażenie zrobiły na nas również żółwie pustynne leniwie spacerujące po gorącym piasku oraz moczące się w wodzie krokodyle nilowe. Ciekawe informacje dotyczące zarówno wody, jak i różnorodności afrykańskich gatunków zwierząt z pewnością utkwią uczniom w pamięci na długo, gdyż sposób ich przedstawienia był niezwykły i pasjonujacy.

Wi