Szlakiem Tomka Wilmowskiego

16.03.2017 19:47 | admin

15031715 marca grupa uczniów udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bojanowie - organizatora konkursu czytelniczo-geograficznego „Szlakiem Tomka Wilmowskiego”. W tegorocznej, XVI edycji uczestniczyło 14 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Młodzież odpowiadała na pytania opracowane na podstawie książki Alfreda Szklarskiego „Tomek u źródeł Amazonki”. Po dwudziestu, regulaminowych pytaniach nie udało się jeszcze wyłonić najlepszej trójki. Potrzebna była dogrywka o miejsce pierwsze i trzecie. W dogrywce o pierwsze miejsce Małgorzata Snella z kl. III b pokonała Michała Armatę z kl. II e. O trzecie miejsce walczyły: Julia Gawlicka z kl. II b, Olimpia Maroń z kl. I b i Daria Posypanko także z kl. I b. W tej dogrywce zwyciężyła Daria.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a najlepsza trójka atrakcyjne nagrody. Panie w Bibliotece przygotowały także słodką niespodziankę i zadbały o miłą atmosferę.

MG