Święto Patrona

26.05.2017 21:34 | admin

230517bW    dniu 23 maja po raz ostatni obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Imię gen. Dezyderego Chłapowskiego nadano jej 13 lat temu. Po spotkaniu uczniów ze swoimi wychowawcami w izbach lekcyjnych, wszyscy wychowankowie i pracownicy szkoły udali się do auli szkolnej, żeby obejrzeć program artystyczny. Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu głos kolejno zabrali: pan dyrektor Ireneusz Młynek oraz pani Małgorzata Wojtkowiak-Janasik. W swoich wystąpieniach przypomnieli historię naszego Gimnazjum (mówili m. in. o naszych sukcesach i osiągnięciach, roli szkoły w środowisku …). Potem obejrzeliśmy prezentację związaną tematycznie z nadaniem szkole imienia gen. Dezyderego Chłapowskiego – było to w dniu 21 maja 2004 r. Prezentację przygotował pan Damian Janasik. Program artystyczny składał się z dwóch części. Część I dotyczyła historii Polski porozbiorowej (m. in. powstania listopadowego, w którym brał udział gen. Dezydery Chłapowski). Część II nosiła tytuł – „Z Chłapowskim w Turwi o zmierzchu”. W rolę gen. Dezyderego Chłapowskiego wcielił się Szymon Gajecki, lokaja – Krzysztof Pokrywka, a pokojówki Hanna Ślęzak (wszyscy uczniowie z klasy III d – członkowie Koła Teatralnego im. Heleny Modrzejewskiej). W programie wykorzystano muzykę Fryderyka Chopina, Adagio in G Minor Albinoniego, piosenki Hanny Banaszak i Stanisławy Celińskiej. Piosenkę pt. „Obfitość” pani Celińskiej zaśpiewamy wszyscy razem na zakończenie roku szkolnego – ostatniego roku funkcjonowania Gimnazjum jako odrębnej placówki. Chórek dziewcząt pod kierunkiem pani Natalii Pożogi zaśpiewał z kolei dwa utwory: „Boże coś Polskę” i „Polskie kwiaty.” Program prowadził uczeń klasy I a – Aleksander Wielebski. Scenariusz napisał i całość reżyserował pan Sergiusz Chwiłkowski – opiekun Koła Teatralnego.

…Spotkamy się wszyscy,

bo nic się nie kończy,

lecz w dobro obraca się.

Choć dni przemijają,