Poznawali Małą Ojczyznę

28.04.2016 20:33 | admin

260416oW szkole odbyła się powiatowa impreza turystyczno-krajoznawcza „Poznajemy Ziemię Rawicką”. Była to już XVI edycja. Odbywała się pod patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Leszczyńskiej. Organizatorem było SKKT PTTK „Włóczykije” działające w naszym gimnazjum. Tradycyjnie impreza składała się z dwóch części: wycieczki po regionie oraz części konkursowej. Wycieczka odbyła się do Zakrzewa, w którym znajduje się cenny zabytek architektury drewnianej – kościół pw. św. Klemensa. Ponadto na miejscowym cmentarzu młodzież zapaliła znicz na grobie Stanisława Plewki – najdłużej żyjącego powstańca wielkopolskiego. Po powrocie z wycieczki rozpoczęła się część konkursowa, do której przystąpiło osiem dwuosobowych drużyn z gimnazjów w Jutrosinie, Rawiczu, Sierakowie oraz Bojanowie. Najrozleglejszą wiedzą o powiecie rawickim wykazała się drużyna z Sierakowa: Agata Ziemlińska i Jonasz Osiecki. Drugie miejsce, po zaciętej dogrywce przypadło uczniom naszej szkoły: Michałowi Bergerowi oraz Jakubowi Łapczyńskiemu, a trzecie drużynie z Jutrosina: Natalii Matysiak i Sławomirowi Niwczykowi. Imprezę wspierali: Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Rawiczu, Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie oraz Rada Rodziców Gimnazjum w Bojanowie. Zapraszam do obejrzenia zdjęć autorstwa Aleksandry Janowicz z kl. III c.

M.G.