Dzień Europejski w gimnazjum

07.06.2017 13:19 | admin
030617 3.06.2017r. W poniedziałek uczniowie uczcili Dzień Europejski. Każda klasa wylosowała jedno państwo europejskie i miała przygotować do niego gazetkę, czy też wystroić salę lekcyjną. Poza tym mieli się przebrać w barwy narodowe. W jury zasiadły: organizatorka tego dnia, Pani Natalia Mańka oraz dwie nauczycielki współodpowiedzialne, Pani Justyna Krysiak i Izabela Świątkiewicz. Pod rozwagę były brane 3 kryteria: przebranie, gazetka i oryginalność wystroju. I miejsce zajęła klasa III e. Każdy uczeń był przebrany za Greka i miał na głowie wianek z gryczpanu, który wykonała w całości Adrianna Kryś. Poza tym sala była ładnie ustrojona zwrotami greckimi. Gazetkę cechowała oryginalność, a dodatkowo sala posiadała piękną wystawę. Wychowawca klasy: Pan Sergiusz Chwiłkowski dopilnował swoich uczniów. II miejsce uzyskała klasa I b z Panią Robertą Rudyńską na czele. Stroje, flagi na twarzach, ciele, ubraniach, oknach, drzwiach, suficie... Potrójna gazetka wykonana z należytą dokładnością. Do tego girlandy i zasłony niemieckie. Można było się poczuć jak w Niemczech. III miejsce zajęła klasa Pani Natalii Mańki - I a. Większość klasy się przebrała. Od drzwi witano wszystkich w języku francuskim. Piękne balony, cudowna francuska para, śliczna gazetka, wspaniała wystawa perfum, serów, bagietek, budowli Francji... Wszystkim wygranym gratulujemy. Pięknie się także wyróżniła klasa III a - pokazali, że są znanym zespołem i wszyscy się przebrali. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli aktywny udział w Dniu Europejskim zostali nagrodzeni pochwałą. Dziękujemy za zaangażowanie klasom i ich wychowawcom.