Centrum Nauki Keplera

23.11.2016 18:48 | admin

Dnia 15.listopada 2016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Zielonej Góry .Organizatorem była p. Bożena Posypanko. Uczniowie  poznawali zjawiska i procesy zachodzące w środowisku przyrodniczym odnoszące się do wybranych zagadnień z zakresu m.in. fizyki, biologii, geografii .Samodzielnie przeprowadzając doświadczenia i obserwacje w oparciu o przygotowane stanowiska badawcze. Mogliśmy poczuć się jak najwięksi odkrywcy i wynalazcy sprawdzając jak działa żyroskop, obejrzeć kule plazmową, pacyficzną plamę śmieci, zmierzyć ciśnienie krwi i opór przewodnika, obliczyć kalorie w spożywanych potrawach. Następnie udaliśmy się do Planetarium Wenus w którym obejrzeliśmy na sferycznym ekranie film poświęcony Układowi Słonecznemu.

B.P.