konkursy

150116g"Olimpus"

 

Mamy laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Matematyki "Olimpus". Tytuł laureatów w kategorii uczniów klas pierwszych uzyskał Paweł Grzegorzewski z kl. Ie, klas drugich Mateusz Krasowski z kl. IId a klas trzecich Jakub Łapczyński z kl. IIIa.

G.W.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

140116c Mistrzostwa Szkoły w Szachach

 

W dniu 14 stycznia 2016r. odbył się finał szkolnych rozgrywek szachowych. Zwyciężył Mateusz Krasowski z klasy Id uzyskując tytuł Mistrza Szkoły w tej dyscyplinie. Drugie miejsce zajęła Patrycja Serwatka z klasy IIe a trzecie Jakub Gozdek również z klasy IIe. Zwycięzcom gratulujemy :).

Wi

 

 

 

 

 

 Szkolny Konkurs Wiedzy Religijnej

7 XII 2015 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Religijnej. Laureatami zostali:  I miejsce Izabela Merena kl. III D;  II miejsce Miłosz Starzyński kl. II B; III miejsce Marta Stachowiak kl. III D. Gratulujemy!          

A.G.

 

 

1z10"1 z 10" 

 

W dniu wczorajszym - 7 grudnia odbył się Finał Matematycznego Konkursu „ 1 z 10”. W zmaganiach wzięło udział 10 uczniów naszego gimnazjum. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą matematyczną. W finale zadano blisko 150 pytań.  W wyniku rywalizacji 1 miejsce zajął Jakub Łapczyński z klasy IIIa, 2 miejsce Damian Fiebig z klasy IIIe, a 3 Miłosz Starzyński z IIb. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

D.J.

 

 

  Konkurs dotyczący profilaktyki uzależnień

4 grudnia w sali kina w Bojanowie ogłoszone zostały wyniki VIII edycji konkursu Czytelniczo-Literacko-Artystycznego dot. profilaktyki uzależnień. W części literackiej wszystkie uczestniczki naszej szkoły stanęły na podium: 1. miejsce dla Dominiki Kempy i Klaudii Ptak, 2. dla Wiktorii Florkowskiej, 3. dla Izabeli Robakowskiej. W części artystycznej 1. miejsce zdobyła Wiktoria Talarowska, 2. - Katarzyna Juskowiak, 3. - Maria Nawrocka, a wyróżnienia otrzymali: Julia Piotrowska oraz Mikołaj Biernaczyk.

A.B.

 Alfik matematyczny

 25 listopada jedenastu uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w XXI edycji konkursu "Alfik matematyczny" organizowanego przez fundację Łowcy Talenów JERSZ.

 

G.W.

   

191115b "Złota Żaba"

19 listopada odbył się pierwszy etap konkursu  Fundacja Edukacji SpołecznejZłota Żaba" w dziedzinie matematyki. Organizatorem tego konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS ze Swarzędza. Udział wzięło 36 uczniów naszej szkoły. Rozwiązywali oni zadania wymagające logicznego i matematycznego myślenia łącząc wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań. najlepiej z zadaniami poradził sobie Miłosz Starzyński z kl. IIb, potem Patrycja Popielas zkl. IIIe, a na trzecim miejscu w szkole uplasował się Jakub Łapczyński z kl. IIIa.

G.W.

 

"Życie bez nałogów"

19 listopada dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Profilaktyki Uzależnień "Życie bez nałogów". W części literackiej rywalizowało czterech uczniów, w plastycznej pięcioro. Ogłoszenie wyników zmagań będzie miało miejsce 4 grudnia. W części literackiej naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Florkowska, Dominika Kempa, Klaudia Ptak oraz Izabela Robakowska. W części artystycznej zaprezentowali swoje umiejętności: Mikołaj Biernaczyk, Katarzyna Juskowiak, Maria Nawrocka, Julia Piotrowska i Wiktoria Talarowska.

 

A.B.

 

  

031015aOlimpus - olimpiada z matematyki

 

3 listopada odbyła się olimpiada z matematyki Olimpus. Z testem zmierzyli się: Michał i Paweł z 1e, Sebastian, Krzysztof i Iza z 2a, Mateusz z 2d, Weronika i Kuba z 3a, oraz Patrycja i Korneliusz z 3e.

G.W

 

.

 

 

 

 

 

 

  

sudok1Konkurs sudoku

 

Dziś 29 października odbył się finał konkursu SUDOKU. W finale udział wzięło 23 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Serwatka z kl. IIIb, drugie miejsce Julia Tomczak z kl. IIIe, natomiast trzecie Maria Wolsztyniak z kl. IIe.

G.W.

 

 

 

 

 

 

 

   

281015aKonkurs Matematyczny

28.10.2015r. odbył się etap szkolny – Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjum. 32 uczestników miało do rozwiązania 17 zadań, które miały formę pytań otwartych   i zmakniętych.  Aby zakwalifikować się do etapu rejonowego uczniowie muszą uzyskać minimum  37 punktów na 50 możliwych. Wkrótce poznamy wyniki.

 

 

D.J.

 

 

 

Zagadki Einsteina

02.06.2015r. odbyły się finałowe zmagania Zagadek Einsteina. Uczniowie rozwiązywali zadania, sprawdzające logiczne myślenie.

1 miejsce zajęła – Emilia Jastrzębska – 3d

2 miejsce zajął – Jakub Gozdek – 1e

3 miejsce zajął – Jakub Łapczyński – 2a

4 miejsce zajął – Michał Kubis – 2a.

                                    Gratulujemy.

                                                                                                DJ

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie

 

23 uczniów przystąpiło,  jak co roku, do konkursu wiedzy o patronie gen. Dezyderym Chłapowskim. Przed przystąpieniem w konkursowe szranki uczniowie spotkali się przy pamiątkowym obelisku i zostali uwiecznieni na zdjęciu. Następnie przystąpili do konkursu, który obejmował życie i działalność gen. Dezyderego Chłapowskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25 maja na uroczystym apelu poświęconym naszemu patronowi.

 

 

W.G.

  

 

Geografiaz matematyką za pan brat

 Odbyły się szkolne eliminacje konkursu powiatowego "Geografia z matematyką za pan brat", którego organizatorem jest Gimnazjum w Sierakowie. W etapie szkolnym udział wzięło 18 uczniów z klas drugich i trzecich. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Milena Ławniczak z klasy 3d, Jakub Łapczyński z klasy 2a, oraz Mateusz Krasowski z klasy 1d.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  G.W.

 

Rozstrzygnięcie Konkursu Ekologicznego

3003kWręczona zostały nagrody dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Ekologicznego, w którym wzięli udział uczniowie klas drugich. Pierwsze miejsce zajął Jakub Łapczyński z klasy IIa, drugie Patrycja Popielas z kl. IIe, natomiast trzecie Artur Sołtysiak z klasy IIc. Zwycięzcom gratulujemy :).

                                                                                                                                                                             Wi.

 

 

 

 

 

 

 

  

Szkolny Turniej Warcabowy

 

310515aW dniu dzisiejszym, po dwumiesięcznych zmaganiach, zakończył się Szkolny Turniej Warcabowy. Rozegrano  ponad 200 meczów. Ostatecznie 1 miejsce zajął Marcin Stachowski IIIb, 2 miejsce Kamil Cheba IIIa, 3 miejsce Mateusz Woźny IIIa i 4 miejsce Patryk Baryga IIId. Gratulujemy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z finałowych zmagań w naszej galerii.                      

                                               DJ

 

 

 

 

 

 

 

 

KonkursWiedzy o św. Janie Pawle II

310515Ojciec Święty Jan Paweł II. Odszedł do Domu Ojca, ale wciąż żyje.
Żyje we wspomnieniach osób najbliższych i w pamięci miliardów
ludzi. Żyje poprzez swoje nauczanie i w dziełach które pozostawił, ale
przede wszystkim żyje w wierze i miłości, którą zasiał w ludzkich sercach.
A na ile my Go pamiętamy? Uczniowie naszego Gimnazjum mogli
sprawdzić swoją wiedzę w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Św. Janie
Pawle II. Najlepszymi okazali się:  I miejsce ex aequo: Emilia
Jastrzębska kl. IIId, Miłosz Starzyński kl. Ib;  II miejsce ex aequo:
Maria Jankowska kl. IIe, Marta Stachowiak kl. IId;  III miejsce:
Patrycja Popielas kl. IIe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy
a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w naszym
konkursie.

 

                                              A.G.

 

Szkolny konkurs polonistyczny "Bohaterowie naszych lektur"


26 marca odbył się I etap konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich. Czworo uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów, z każdej klasy przeszło do finału.Ten rozegrał się 31 marca. Zwycięscami zostali: kl. IIIa - Hanna Toporowicz, kl. IIIb - Aleksandra Lopko, kl. IIIc - Przemysław Popielas, kl. IIId - Milena Ławniczak. Gratulujemy

                                                                                                                                                                M.W.J.

 

Szkolny konkurs ekologiczny "Woda to życie"

 

 

300315bUczniowie klasy 1 e i przedstawiciele klas drugich uczcili "Światowy dzień wody", który obchodzony jest na świecie 22 marca. Aby przybliżyć konkursowiczom tematykę związaną z wodą pitną uczniowie kl. 2 b Maciej Wysiadły, Mateusz Serwatka i Michał Poprawa przedstawili efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym "Jaką wodę pijemy". Projekt realizowany był pod opieką pana Grzegorza Wilczyńskiego. Następnie uczniowie klasy 1 e wzięli udział w konkurencjach "wodnych" na wesoło. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Mikołaj Biernaczyk - "lanie wody", Maria Wolsztyniak - "mistrz jednego wodnego zdania", Piotr Stachowiak - "piegi z wody", Jakub Gozdek - "wodny humanista", Piotr Giera - "wodne krzyżówki to moja pasja", Aleksandra Sobiech - "przelewanie z pełnego w pełne". Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja pod przewodnictwem dyrektora szkoły pana Ireneusza Młynka. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i butelkami wody mineralnej. Po części zabawowej przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy związanej z wodą w ujęciu interdyscyplinarnym. W tej części brali udział uczniowie klas drugich. Wyniki zostaną ogłoszone na najbliższym apelu szkolnym.

 

                                                                                                               G.W. 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"

 

180315aW dniu  dzisiejszym 34 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym  „Kangur”.  Testy konkursowe  zawierały  po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów.) Wyniki poznany  maju.

                                                                                         DJ

 

 

 

 

 

 

 

 

090815aTurniej "Zmagania z matematyką"

 9.03.2015r. w ramach obchodów „Święta Matematyki” odbył się turniej matematyczny  „Zmagania z matematyką” dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie rywalizowali w dziesięcioosobowych grupach międzyklasowych. Grupy nosiły wdzięczne nazwy: kwadraty, prostokąty, trapezy, trójkąty i koła. W ramach rywalizacji uczniowie znajdowali pojęcia matematyczne na wylosowane litery alfabetu, rysowali plakat pod tytułem „Matematykaz plusem”, rozwiązywali krzyżówkę matematyczną, grali w kółko i krzyżyk, odpowiadali na pytania matematyczne w konkurencji „jeden z pięciu”, całe grupy brały udział w zadaniu „wstające liczby” oraz reklamowali matematykę. Siódemka, bo 7 konkurencji, okazała się szczęśliwa dla drużyny trójkątów. Trójkąty zajęły I miejsce. Skład zwycięskiej drużyny: Patrycja Tyczyńska z kl. 1a, Izabela Waszkiewicz z kl. 1a, Wiktoria Cheba z kl. 1b, Magdalena Popielas z kl. 1b, Maja Jędryczka z kl. 1c, Marlena Semla z kl. 1c, Szymon Gajecki z kl. 1d, Kinga Wrońska z kl. 1d, Adrianna Kryś z kl. 1e, Maria Nawrocka z kl. 1e. Kolejne miejsca zajęły drużyny: kwadratów, prostokątów, kół i trapezów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.         

 

                                                                      G.W.                                                                                                                                            

 

 

 

Powiatowy Turniej Szachowy

28 stycznia w Sierakowie nasza drużyna szachowa zmierzyła się z drużynami gimnazjalnymi naszego powiatu. Ostatecznie zajęliśmy IV miejsce.

 280115h280115g280115f280115e280115d280115c280115b280115a

 

 

Szkolny Turniej Szachowy

27 stycznia zakończyły sie szkolne rozgrywki szachowe. W  wyniku wcześniejszych eliminacji i rozgrywek w fazie grupowej do ścisłego finału zakwalifikowało się czworo uczniów. Po zaciętej walce i wygraniu trzech meczów tytuł mistrza szkoły w szachach na rok szkolny 2014/2015 uzyskał Krzysztof Wciórka z klasy II c. Drugie miejsce zajął Mateusz Kasprowiak z klasy I d a trzecie Kamil Cheba z klasy III a

Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej

9 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej mający na celu pogłębienie i ugruntowanie wiadomości z zakresu Pisma Św. oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże. Biblijnym zmaganiom stawiło czoła 20 gimnazjalistów. Najlepszymi okazali się: I miejsce - Marta Stachowiak z kl. II d,  II miejsce - Miłosz Starzyński z kl. I b,  III miejsce - ex aequo - Adrianna Kryś z kl. I e / Emilia Tobółka z kl. II d 
Wszystkim serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy wiedzy i życzymy wytrwałości w dalszym poznawaniu Ewangelii.

                                                          A.G.

 

1 grudnia - Szkolny Konkurs "1 z 10" - finał

W sali gimnastycznej gimnazjum, odbył się finał II edycji konkursu matematycznego  „ 1 z 10”. W zmaganiach wzięło udział 14 uczestników, wyłonionych w drodze eliminacji. Podczas finału zadano ponad 150 pytań.  Zwycięzcą został Korneliusz Świerzewski z klasy IIe, 2 miejsce zajął Przemysław Popielas z IIIc, a trzecie miejsce zajęła Milena Ławniczak z IIId. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy. 

011214e 011214c011214d  011214b011214a                                                                                                                              

 

D.J.

 

21 listopada - Szkolny Konkurs "1 z 10" - wyniki

 

miejsce      nazwisko imię      klasa liczba punktów
1.   Popielas Przemysław 3c 29
2.    Świerzewski Korneliusz 2e 28
3.   Ratajczak Szymon

   Stachowski Marcin

   Popielas Patrycja

   Ławniczak Milena

   3b

   3b

   2e

   3d

 

         27

4.

  Lopko Aleksandra

  Samól Joanna

  Fiebig Adrian

  Walkowiak Dawid

  Krasowski Mateusz

  Wolsztyniak Maria

  Wawrzyniak Iwona

  Toporowicz Hanna

  Zawidzka Joanna

3b

3b

2b

2b

1d

1e

2a

3a

3a

 

 

 

         26

 

 D.J.

 

Szkolny Konkurs Sudoku 2014 - wyniki

Finał odbył się 27 października i wzięło w nim udział 39 uczniów. Wszystkim finalistom dziękujemy za udział, a wyróżnionym uczniom gratulujemy.sudoku14

miejsce     nazwisko imię     klasa procent punktów - uwagi
1. Popielas Patrycja 2e     80
2. Wrońska Kinga 1d     75
3. Skrzypczak Jakub 2e     72 - lepszy czas
4. Ławniczak Milena 3d     72
5. Jankowiak Natalia 3c     69
6. Szarzyńska Dominika 2b     64 - lepszy czas
7. Szarzyński Krzysztof 1a     64
8. Tomczak Julia  2e     58
9. Staśkiewicz Anna  3b     56 - lepszy czas
  10. Krzyżosiak Klaudia 1a     56

 

                                                          G.W.

 

Ta strona używa cookies w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce.